
Hulajnoga elektryczna do miasta
Hulajdusza na hulajnodze nie tylko w mieście!
„Wrrr, ile jeszcze”, „No ruszaj wreszcie”, „Gdzie to zielone?” te i wiele innych haseł, nie zawsze tak kulturalnych, można usłyszeć, stojąc codziennie w miejskim, porannym, czy popołudniowym korku. Siedzisz zestresowany i przybity, zerkając co sekundę na sygnalizację i liczysz w myślach, ile minut tym razem ci ucieka? Wściekasz się, ale przecież samochodem wygodnie i szybko. Czyżby?
A gdyby tak samochód do poruszania po mieście zamienić to na hulajnogę elektryczną?
No nie wzdrygaj się tak! Uruchom wyobraźnię i zobacz jak twoja hulajnoga elektryczna do miasta rano na rozbudzenie, w południe dla rozruszania lub wieczorem w ramach relaksu, zabiera cię w podróż przed siebie.
Pomyśl o tych endorfinach, które zaczynają krążyć w żyłach i o mięśniach, które w przypływie radości po tak długim zimowaniu, teraz mogą pracować i dumnie rosnąć.
Nie uśmiechaj się tak pogardliwie, hulajnoga elektryczna to samo zdrowie! Aktywność ta pobudza do działania mięśnie nie tylko grzbietu czy brzucha, ale również pośladków i nóg. Nie musisz ćwiczyć na siłowni, żeby wyglądać jak Chodakowska. Jazda na hulajnodze tradycyjnej, jak również elektrycznej rzeźbi sylwetkę i widocznie poprawia formę oraz kondycję.
Co ważne pomaga walczyć z fałdkami, spalając zbędny tłuszcz. Śmiganie hulajnogą elektryczną wymaga też, utrzymywania równowagi a przy tym oprócz rzeźbienia naszych ramion przyczynia się do ćwiczenia koncentracji.
Spędzasz wiele godzin za biurkiem lub w szkolnej ławce? A może pracujesz w ciemnym i dusznym pomieszczeniu?
To idealny moment, żeby coś z tym zrobić i wybrać się na przejażdżkę hulajnogą. To genialny sposób do poruszania się po mieście, nie tylko dla samotników, ale też wspaniały rodzinny sport. Zapewnia ruch na świeżym powietrzu, dotlenia, rozluźnia i gwarantuje uśmiech.
Spróbuj choć jeden raz, a zobaczysz, że ci się hulajnoga spodoba i zamarzysz o własnej. Hulajnoga elektryczna czy tradycyjna to nie tylko urządzenie, dla niektórych to styl życia.
Fot. Z wypożyczalni hulajnóg elektrycznych — zasięg 20 km — max.prędkość 20 km/h
Na hulajnodze elektrycznej w stronę zachodzącego słońca
Podróżować można na różne sposoby. Dla jednych dobrym rozwiązaniem jest autobus czy pociąg. Inni nie wyobrażają sobie dnia bez samochodu, a my chcemy was zaprosić do wypróbowania hulajnogi elektrycznej lub tradycyjnej. Obie są wspaniałe, obie mają swoje zalety, jak i wady.
Jeśli zależy nam na tym, by nieco poćwiczyć w drodze na zajęcia czy do pracy, o wiele lepiej będzie wybrać tradycyjną hulajnogę i na niej pokonać ten kawałek drogi, jaki przed sobą mamy. Jest to prosty i skuteczny sposób, by nieco schudnąć, a także rozwinąć swoją tkankę mięśniową.
Na pewno się nie zawiedziemy. Jeśli natomiast zależy nam na czasie, to wtedy o wiele bardziej opłaca się elektryczna hulajnoga, dzięki której zawsze będziemy wszędzie na czas, a korki nie będą nas straszne.
Warto tu zadbać o baterie słoneczne, dzięki którym będziemy wciąż ładować nasze urządzenie podczas drogi na miejsce. Zaoszczędzimy czasu i pieniędzy na doładowywanie akumulatora, a trzeba przyznać, że nie jest to zbyt mały wydatek przy takiej hulajnodze.
Hulajnogi elektryczne – coraz częstszy widok w polskich miastach
Co sprawia, że hulajnogi elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu w polskich miastach? Ich główną zaletą jest z pewnością mobilność – niewielkich rozmiarów hulajnoga nie zajmuje dużo miejsca, a jej mała waga sprawia, że bez trudu można ją przenieść z miejsca na miejsce lub wnieść do budynku. W takim przypadku unikamy problemu z parkowaniem, z którym mamy do czynienia w przypadku samochodu. Hulajnoga elektryczna to też świetna alternatywa dla roweru, który ze względu na wielkość zostawiamy zazwyczaj na zewnętrznym stojaku, co naraża go na kradzież.
Fot. Hulajnoga elektryczna jako środek transportu w mieście — moc hulajnogi 350 wat — prędkość max. 25 km/h — zasięg 30 km.
Będzie to również komfortowy środek transportu dla osób starszych lub tych, którzy chcą pokonywać dłuższe dystanse i omijać korki. Tu sprawdzi się hulajnoga elektryczna z siodełkiem, którą dodatkowo można rozbudować o koszyk zakupowy lub schowek. Co więcej, nowej generacji akumulatory pozwalają na przejechanie na jednym ładowaniu dystansu 40-50 km, a trzeba zaznaczyć, że z roku na rok technologia magazynowania energii rozwija się coraz szybciej — zasięg hulajnóg elektrycznych będzie się w takiej sytuacji zwiększać, a ich cena obniżać.
Prędkość jazdy często jest ograniczona fabrycznie do 25 km/h, jednak bez najmniejszego problemu łatwo możemy ją odblokować. Należy jednak pamiętać, że im większa prędkość hulajnogi, tym mniejszy zasięg na jednym ładowaniu. Hulajnogi elektryczne są wyposażone w silniki o różnych mocach silników, najniższa moc, która będzie wymagana do miasta, powinna oscylować w granicach 350 wat.
Warto jednak mieć na uwadze, że hulajnogi elektryczne dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, to niekoniecznie dobry pomysł. Urządzenie w zależności od modelu potrafi rozpędzić się po odblokowaniu do ponad 50 km/h, co stanowi prędkość niebezpieczną dla kilkuletniego użytkownika, nawet w przypadku, gdy jest pod opieką osoby dorosłej. Średniej klasy hulajnogi wyposażone w silnik, który ma moc około 350 wat, osiągają prędkość maksymalną 25 km/h, a zasięg na jednym ładowaniu takich hulajnóg wynosi od 20 do 40 km.
O bezpieczeństwie na drodze muszą pamiętać kierowcy w każdym wieku, dozwolona prędkość jazdy hulajnogi elektrycznej jest podana w ustawie o UTO (urządzenia transportu osobistego). Jednak bez obaw! Przy dostosowaniu prędkości i przestrzeganiu podstawowych zasad ruchu drogowego, hulajnoga elektryczna będzie efektywnym, bezpiecznym i łatwym w obsłudze środkiem transportu.
Dla najmłodszych polecamy hulajnogę elektryczną, której moc nie przekracza 350 wat, ceny takich urządzeń wahają się od 1000zł do 3000zł, te droższe będą miały większy zasięg i moc.
Nie wolno też zapomnieć o pozytywnym wpływie na środowisko – elektryczne jednoślady nie emitują zanieczyszczeń, dzięki czemu są najbardziej ekologiczną alternatywą dla samochodu, a energia wykorzystywana do ładowania hulajnogi elektrycznej może pochodzić ze źródeł odnawialnych.