Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Jacuzzi ogrodowe idealnym rozwiązaniem na relaks i wypełnienie Twojego wolnego czasu.

Miłe chwile spędzone w jacuzzi ogrodowym z olejkami do kąpieli, to niezapomniane minuty relaksu, które nie mają końca. Od czasu do czasu można skorzystać z jacuzzi w hotelu spa lub własnym w ogrodzie. Do wanny SPA można nasypać pachnące płatki kwiatów lub sztuczne płatki róż, dostępne w sklepach i równie ładnie wyglądające. Taka kąpiel będzie bardziej luksusowa niż zwykły prysznic.

Na ciekawie urządzonym tarasie, gdzie stoi jacuzzi ogrodowe warto mieć świece zapachowe w ulubionych aromatach. Umilą one wieczory spędzone w jacuzzi ogrodowym. 

Słuchanie świetnych piosenek lub same relaksujące przeboje instrumentalne to dobry pomysł na miło spędzony czas w jacuzzi ogrodowym.

Jak widać, jest sporo sposobów na miłe spędzenie czasu w jacuzzi ogrodowym. Ważne, żeby cieszyć się chwilą, spędzoną w przyjemny sposób. Połączenie tych rozrywek to także dobre rozwiązanie na relaks i odpoczynek nie tylko w weekend. Czytanie w wannie, słuchanie muzyki przy ładnym aromacie świec to coś, dlaczego warto znaleźć taki dzień w ciągu tygodnia. Nie tylko podczas urlopu.

Jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

Ogród lub choćby niewielki teren przydomowej działki, będące w naszym posiadaniu, mogą być dla nas areną wielu uciech i przyjemności. To przecież na tym fragmencie zielonej przestrzeni jesteśmy w stanie zorganizować sobie naprawdę wiele atrakcji. Dzięki nim pobyt w domu może okazać się dodatkowo relaksujący. Sadzenie upraw czy kąpiele w basenie ogrodowym to nie wszystko. Czynność, która od lat kojarzyła się z luksusem lub którą mogliśmy wykonywać jedynie w pływalniach, jest teraz niemalże na wyciągnięcie ręki. O czym mowa? O jacuzzi ogrodowym, które bez wątpienia może pełnić funkcję Spa w naszym ogrodzie, na naszym tarasie lub na jakimkolwiek kawałku wolnej przestrzeni. Jest ono coraz częstszym atrybutem każdego amatora wodnego relaksu, dlatego w tym artykule opisane są wszelkie z nim związane aspekty, po to, by decydując się na jego kupno, dokonać słusznego wyboru pośród wielu dostępnych na rynku modeli.

 

Co to jest jacuzzi?

Kojarzy się nam z miejskimi pływalniami i kompleksami Spa, gdzie pośród bomblującej wody, regenerujemy się fizycznie i psychicznie. Są to rzecz jasna bardzo trafne wyobrażenia o tym, czym tak naprawdę jest jacuzzi. Jest to nic innego jak wyposażona w hydromasaż wypełniona wodą wanna, w której przebywanie daje relaks i ukojenie. Co ciekawe jego nazwa zaczerpnięta została od nazwiska jego włoskiego twórcy, który wymyślił, opatentował i wyprodukował je w 1970 roku. Współcześnie jacuzzi nie jest już tylko atrakcją Aquaparków i pływalni, ponieważ można je skonstruować w swoim domu lub ogrodzie. Ogrodowe i domowe wanny SPA znajdują coraz większe grono swych amatorów.

 

Co daje jacuzzi?

Posiadanie własnego jacuzzi z pewnością nie jest fanaberią, która polega na władaniu bezużyteczną rzeczą, której jedynym celem jest robienie wrażenia na sąsiadach i rodzinie. Jacuzzi ogrodowe nie tyle nie musi być już oznaką luksusu, ile jest bardzo pożytecznym i zbawiennym dla zdrowia narzędziem. Przede wszystkim, choćby kilkudziesięciominutowa obecność w "ogrodowej wannie SPA" uspokaja, wycisza i obniża poziom stresu. Dzieje się tak ze względu na atmosferę, jaką to wodne spa wytwarza. Bezruch, w którym się znajdujemy, a także hydromasaż, którego doznajemy, wyraźnie aktywują endorfiny w naszym organizmie. Wspomniany masaż działa również regenerująco dla naszego ciała, a konkretnie znacznie poprawia krążenie krwi. Aktywny ruch wody, którego efektem są powstałe w wodzie bąbelki, sprawia, że nasze mięśnie są masowane, a ciało pozbawiane jest toksyn. Służy to także usuwaniu celluitu.

 

Ogrodowe SPA pozwala walczyć z takimi dolegliwościami jak:

 • nerwica
 • bezsenność
 • lęki
 • bóle żołądka
 • reumatyzm
 • bóle mięśni i stawów
 • niedokrwistość
 • miażdżyca

 

Rodzaje jacuzzi

Aktualnie na polskim rynku istnieje kilka modeli ogrodowych wanien SPA zewnętrznych. Różnią się one ceną, tworzywem - z jakiego są wykonane - mają różne rozmiary, a także oparte są na różnych rozwiązaniach technologicznych. Domowe jacuzzi ogrodowe można też klasyfikować ze względu na okres, w jakim będzie ono nam służyło. Aby wybrać wannę SPA dla siebie, czyli takie, które będzie odpowiadało własnym potrzebom, trzeba oczywiście dokładnie rozejrzeć się w ofercie.

Oto 3 typy jacuzzi ogrodowych.

 

Jacuzzi ogrodowe dmuchane

Obserwując ten typ wanny SPA z dalszej odległości, możemy pomylić go z basenem ogrodowym, a to ze względu na jego owalny kształt oraz dmuchany materiał, którym jest pokryty. Dmuchane baseny ogrodowe wyglądają podobnie. Dmuchane jacuzzi ogrodowe posiada natomiast wbudowany panel sterowania, dzięki któremu ustawiamy jego parametry, takie jak temperatura wody, tryb masażu oraz tempo cyrkulacji wody. Dodatkowo nasze domowe spa ogrodowe wyposażone jest w regulowane dysze oraz pompę filtrującą. Charakteryzuje je także mobilność, możliwość korzystania z hydromasażu, a także to, że bez problemu zmieści się w nim nawet 6 osób.

 

Jacuzzi ogrodowe całoroczne

Jak sama jego nazwa wskazuje, jest to model domowego jacuzzi, z którego możemy korzystać, gdy tylko tego zapragniemy. Problemem nie są nawet niskie temperatury powietrza. Całoroczne jacuzzi to trwała konstrukcja, której montaż jest nieco bardziej wymagający. A co za tym idzie – koszty całej inwestycji również są większe. Mogą wynosić one około kilkadziesiąt tysięcy złotych. Natomiast całoroczne jacuzzi, znajdujące się na naszym tarasie, w ogródku, czy też na działce, będzie stanowiło okazję do zażycia wspaniałej odnowy biologicznej dla naszego ciała. W tych modelach również wbudowany jest panel sterowania, umożliwiający regulację temperatury wody, intensywności ruchu wody itd. Całoroczne jacuzzi ogrodowe wygląda niemalże jak wanna, lecz nieco większa, ponieważ w standardowych egzemplarzach jej pojemność pozwala na pomieszczenie co najmniej 4 osób.  

 

Jacuzzi ogrodowe całoroczne drewniane

Jest to model, z którego również możemy korzystać przez cały rok bez względu temperaturę otoczenia. Inna jest natomiast jego zabudowa. Ten egzemplarz ze względu na swoją drewnianą obudowę przypomina nieco tzw. banię ogrodową, którą znamy od naszych rosyjskich sąsiadów i którą do dziś ogrzewają się oni w mroźne dni. Modele dostępne na rynku posiadają natomiast wyspecjalizowany technologicznie system ogrzewania i moderowania parametrów, tak aby to domowe spa, dawało nam jak najwięcej komfortu. Jego design doskonale komponuje się z zielenią naszego ogrodu i daje okazję na ciekawe aranżacje. Jednak jak wiadomo, drewno jest podatne na gnicie i różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego drewniane jacuzzi ogrodowe wykonane są z drewna termicznego, które jest wytrzymałe, a także zapewnia ono dobrą izolację ciepła. Na rynku można spotkać modele w całości wykonane z drewna, a także, takie które posiadają wkład z tworzywa sztucznego.

 

Jakie są przeciwwskazania korzystania z jacuzzi? Jak długo można przebywać w jacuzzi?

Jacuzzi bezsprzecznie ma swoje pozytywne działania, lecz korzystając z niego, należy pamiętać o pewnych zasadach. Otóż nie powinno wchodzić się do niego, gdy dotyczą nas problemy skórne, gdy cierpimy na nadciśnienie, choroby narządów płciowych, menstruację lub artretyzm. Warto też pamiętać o tym, jak długo każdorazowo można w nim przebywać. Wiadomo, że przebywanie w wysokiej temperaturze wywołuje pocenie się organizmu, a to prowadzi do odwodnienia. Osoby, które korzystają z jacuzzi na kacu, powinny zatem ostrożnie dawkować sobie wszelkie gorące kąpiele. Mówi się, że zwykły, niedoznający wyżej wymienionych dolegliwości, użytkownik powinien przebywać w tym wodnym spa nie dłużej niż 15 minut.   

 

Jak i co przygotować przed montażem jacuzzi?

Montaż jacuzzi ogrodowego wymaga pewnego przygotowania, wiedzy i potrzebnych do tego środków. Aby nasze prywatne spa cieszyło nas swoimi relaksującymi skutkami, musimy właściwie przeprowadzić jego instalację. Przede wszystkim musimy znaleźć dla niego idealne miejsce. Powinien być to taki fragment naszej działki, który jest dostatecznie nasłoneczniony. Ponadto nie powinno być w jego bliskiej odległości drzew i krzewów, ponieważ liście lub pyłki mogłyby wpadać do wody. Środki dezynfekujące, które używamy do pielęgnacji wanny SPA, mogą być szkodliwe dla uprawianych przez nas pobliskich kwiatów i roślin. Wygodnie byłoby również, aby w pobliżu jacuzzi znajdowała się instalacja wodna z wężem ogrodowym. Podłoże, na którym będzie znajdować się nasze zewnętrzne jacuzzi, musi być przede wszystkim równe. Musi ono także wytrzymać napór nawet kilkutonowej, napełnionej wodą konstrukcji. 

 

Jacuzzi ogrodowe – jak dbać?

Zewnętrzne jacuzzi ogrodowe wymaga od nas profilaktycznej pielęgnacji. Szczególnym zabiegom poddawana powinna być znajdująca się w jego wannie woda. Nie należy jednak zapominać o należytej konserwacji całej konstrukcji i panelu sterującego. Innymi słowy, jacuzzi podgrzewane musi być często czyszczone.

 

Dbanie o utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody

Poziom pH określa jakość wody. Przyjmuje się, że optymalny czynnik pH wynosi około 7. Niestety nie podejmując działań ochronnych, nie utrzymamy takiego poziomu pH wody w naszym ogrodowym jacuzzi. Gdy spada, jest szkodliwy dla naszej skóry, a także źle wpływa na pracę panelu sterowania. Natomiast gdy jest on wysoki, to możemy spodziewać się zmętnień i zanieczyszczeń na lustrze wody. Aby śledzić poziom pH, musimy wyposażyć się w specjalne mierniki, które na bieżąco informują nas o jego stanie. Gdy chcemy wpłynąć na jego poziom, powinniśmy stosować m.in. sodę oczyszczoną.

 

Dezynfekowanie wody

W wodzie mogą wytwarzać się szkodliwe dla organizmu bakterie i drobnoustroje. Aby temu zapobiec, należy stosować przede wszystkim chlor. Mówi się, że chlorowanie trzeba przeprowadzać około raz w miesiącu. 

 

Jacuzzi – spa ogrodowe - dodatkowe funkcje

Jacuzzi to prawdziwe spa ogrodowe, które służy nam, wtedy gdy tego chcemy. Zapewnia nam zdrowotny relaks, a dzieje się to dzięki licznym funkcjom, które posiada.

 • hydromasaż
 • podgrzewanie wody
 • pompa filtrująca
 • regulacja intensywności przepływu wody
 • podświetlenie
 • tworzenie wodospadów
 • system dezynfekcji

 

Jacuzzi - rodzaj masażu

Za hydromasaż w jacuzzi odpowiedzialne są jego dysze. To od nich zależy, jak efektywnie i relaksująco będziemy masowani podczas kąpieli, ponieważ to one nadają kierunek cyrkulującej wokół nas wodzie, która masując, delikatnie napiera na nasze ciało. Możemy wybrać konkretną partię naszego ciała i nastawić je, tak by woda kierowana była właśnie na nią. W jacuzzi może znajdować się od 6 do kilkuset dysz. Jest to oczywiście zależne od wielkości jacuzzi i jego zaawansowania technologicznego.  

 

Jacuzzi ogrodowe zadaszone

Jeśli chcemy ograniczyć możliwość zanieczyszczania wody w jacuzzi przez wpadanie do niej liści lub pyłków, możemy je zadaszyć. Naturalnie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a i sam montaż zadaszenie wymaga dodatkowego czasu i pracy. Efekt jest natomiast dość zadowalający. Rzecz jasna to, czy warto je pokryć zadaszeniem, czy nie, jest kwestią indywidualną. Zadaszenie pozwala efektywniej zachować ciepło i chroni przed deszczem.

 

Jacuzzi ogrodowe – cena

Zarówno zakup dmuchanego jacuzzi ogrodowego, jak i tego całorocznego wiąże się z zapłaceniem za nie kilku tysięcy złotych. Ceny jacuzzi ogrodowych są bardzo zróżnicowane. Te pierwsze kosztują około półtora tysiąca złotych. Za jacuzzi całoroczne natomiast zapłacimy już kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ważna też jest wielkość, ilość funkcji i materiał, z jakiego jest ono wykonane.

 

Jacuzzi ogrodowe – jakie dostępne modele na rynku- TOP 10

Jacuzzi ogrodowe stanowi dla nas prywatne spa znajdujące się w naszej ogrodzie, na naszej działce lub na tarasie. Umożliwia komfort, relaks i jest bardzo korzystne dla naszej kondycji psycho-fizczynej. Jego działanie może znacznie przyczynić się do wyeliminowania pewnych dokuczających nam dolegliwości. Rzecz jasna na polskim rynku znajduje się wiele modeli jacuzzi dmuchanych, całorocznych lub drewnianych. Wybór modeli jacuzzi ogrodowych w sklepie neomaniak.pl jest naprawdę szeroki. Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych modeli. 

 

1. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED

 • cena: 2 399 zł
 • pojemność: 669 litrów
 • ilość dysz masujących: 120
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 4

Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED

Fot. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED

 


 

2. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60005 Lay-Z-Spa BAHAMAS Air Jet

 • cena: 2 199 zł
 • pojemność: 669 litrów
 • ilość dysz masujących: 120
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 4

Jacuzzi ogrodowe Bestway 60005 Lay-Z-Spa BAHAMAS Air Jet

Fot. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60005 Lay-Z-Spa BAHAMAS Air Jet

 


 

 

3. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO

 • cena: 4 699 zł
 • pojemność: 795 litrów
 • ilość dysz masujących: 148
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 4-6

Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO

Fot. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO

 


 

4. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet

 • cena: 2 049 zł
 • pojemność: 669 litrów
 • ilość dysz masujących: 120
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 4

 Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet

Fot. Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet

 


 

5. Jacuzzi ogrodowe INTEX Pure Spa 28454

 • cena: 2 899 zł
 • pojemność: 791 litrów
 • ilość dysz: 124
 • moc podgrzewacza: 2200 W
 • ilość osób: 4

 


 

6. Jacuzzi ogrodowe INTEX PureSpa Jet & Bubble Deluxe 28462

 • cena: 4 998 zł
 • pojemność: 1098 litrów
 • ilość dysz: 146
 • moc podgrzewacza: 2200 W
 • ilość osób: 6

 


 

7. Jacuzzi ogrodowe INTEX Pure Spa 28404

 • cena: 2199 zł
 • pojemność: 795 litrów
 • ilość dysz: 120
 • moc podgrzewacza: 2200 W
 • ilość osób: 4

 


 

8. Jacuzzi ogrodowe Bestway Spa Lay-Z-Spa Palm Springs 54144

 • cena: 2 550 zł
 • pojemność: 795 litrów
 • ilość dysz: 8
 • moc podgrzewacza: 2060 W
 • ilość osób: 4-6

 


 

9. Jacuzzi ogrodowe Bestway Spa Lay-Z-Spa Paris 54148

 • cena: 4 199 zł
 • pojemność: 806 litrów
 • ilość dysz: 81
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 4-6

 


 

10. Jacuzzi ogrodowe Bestway Spa Lay-Z-Spa Helsinki 54189

 • cena: 3264 zł
 • pojemność: 916 litrów
 • ilość dysz: 120
 • moc podgrzewacza: 2050 W
 • ilość osób: 5-7

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

Waluty
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl