Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Warto dbać o czystość wody basenowej za pomocą różnych środków chemicznych. Możesz dowolnie wybierać między klasyczną pielęgnacją basenu z użyciem chloru do basenu a alternatywą bez chloru, opartą na aktywnym tlenie. Niezależnie od tego, czy używasz chemii basenowej z chlorem, czy bez punktu wyjścia dla dobrego wyniku jest neutralny poziom pH.

Chemia do basenu

ALBA Chemoform 1L Antyglon Chemia na Glony ALBA Chemoform 1L Antyglon Chemia na Glony
Producent: Chemoform
Cena:

19,00 zł

Cena netto: 17,59 zł

ALBA SUPER Antyglon Chemoform 1L ALBA SUPER Antyglon Chemoform 1L
Producent: Chemoform
Cena:

35,00 zł

Cena netto: 32,41 zł

Antyglon Alga Of Chemia do Basenu ALGOFIX NTCE 1L Antyglon Alga Of Chemia do Basenu ALGOFIX NTCE 1L
Producent: NTCE
Cena:

30,00 zł

Cena netto: 27,78 zł

szt.
zobacz więcej
Antyglon Chemia Glony Basen ALGOFIX SUPER NTCE 1L Antyglon Chemia Glony Basen ALGOFIX SUPER NTCE 1L
Producent: NTCE
Cena:

29,99 zł

Cena netto: 27,77 zł

szt.
zobacz więcej
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
Producent: NTCE
Cena:

159,00 zł

Cena netto: 129,27 zł

Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
Producent: NTCE
Cena:

199,00 zł

Cena netto: 161,79 zł

CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 1kg CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena:

55,00 zł

Cena netto: 50,93 zł

szt.
zobacz więcej
CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 5kg CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 5kg
Producent: NTCE
Cena:

129,99 zł

Cena netto: 120,36 zł

CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 5kg CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 5kg
Producent: NTCE
Cena:

129,99 zł

Cena netto: 120,36 zł

CHLOR SZOK Chemia do Basenów CHLOROX T56 NTCE 1kg CHLOR SZOK Chemia do Basenów CHLOROX T56 NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena:

55,00 zł

Cena netto: 50,93 zł

szt.
zobacz więcej

UTRZYMANIE CZYSTEJ WODY W BASENIE: KONSERWACJA

Czysta woda w basenie dzięki naszej chemii basenowej - tak, to takie proste!

Wystarczy postępować zgodnie z prostym 5-stopniowym systemem 5 kroków:

  • KROK 1: Bilans wodny (wartość pH)
  • KROK 2: Dezynfekcja
  • KROK 3: Czyszczenie kontroli alg w basenie
  • KROK 4: Flokowanie - oczyszczanie wody
  • KROK 5: Ogólne czyszczenie fizyczne

 

KROK 1 - CHEMIA BASENOWA - BILANS WODNY (POZIOM PH)

Ilość potrzebnego środka dezynfekującego jest różna i zależy od tego, czy woda ma neutralne pH. Dlatego pierwszym krokiem jest zawsze sprawdzenie poziomu pH wody i ewentualne wyregulowanie do poziomu neutralnego między 7,0 a 7,4 za pomocą chemii basenowej stosując w zależności od potrzeby pH minus lub pH plus.

Przeczytaj więcej o ustawianiu wartości pH podczas uruchamiania basenu - baseny ogrodowe i czysta woda basenu ogrodowego idą razem w parze!

 

KROK 2 - CHEMIA BASENOWA - DEZYNFEKCJA

Woda w basenie ogrodowym musi być czysta i przejrzysta, aby basen był zawsze bezpiecznym i zdrowym miejscem do zabawy i ochłody w gorący letni dzień. Cząsteczki brudu, zarodników i bakterii są stale dodawane do wody ze środowiska, a bakterie mogą szybko rozmnażać się w wodzie o temperaturze powyżej 20° C. Aby tego uniknąć, zalecamy regularne stosowanie chemii basenowej.

Stosowane środki dezynfekujące to tzw. utleniacze, do których zalicza się produkty takie jak m.in. chlor do basenu i aktywny tlen (metoda bezchlorowa). Powszechne jest to, że muszą być dodawane do wody w sposób ciągły.

Ilość potrzebnego środka dezynfekującego jest różna i zależy od kilku czynników. Wyższe dawki są potrzebne w przypadku gorącej wody, a także basenów narażonych na wysokie promieniowanie słoneczne. To samo odnosi się do tego, że basen jest częściej używany i kiedy do basenu dostają się bardziej zanieczyszczające elementy, takie jak liście, trawa, krem przeciwsłoneczny, kosmetyki i włosy.

 

METODA CHLOROWA

Powolna dezynfekcja chlorem do bieżącej konserwacji

Do konserwacji używaj tabletek MULTITABLETKI NTCE, które utrzymują odpowiednią zawartość chloru w wodzie, dzięki czemu woda będzie zawsze czysta i świeża. Tabletki umieść w dozowniku lub w skimmerze zabezpieczonym przed dziećmi.

Chlor do basenu - Tabletki

Tabletki zawierają stabilizator, który przeciwdziała degradacji pod wpływem promieni słonecznych. W zależności od aktywności i warunków pogodowych nowe tabletki są dodawane ok. raz w tygodniu.

 

Zawartość chloru, nadmierna stabilizacja i „pułapka chloru”

Otaczające środowisko może się znacznie różnić i będzie miało wpływ na wodę w basenie. Dlatego zaleca się okresowe stosowanie granulatu CHLOROX T56 NTCE. Woda jest dezynfekowana przy zawartości chloru 0,5-1,0 mg / l. Zawartość chloru należy sprawdzać w sposób ciągły za pomocą pasków testowych lub testera wody.

Część wody powinna być regularnie wymieniana/dolewana w trakcie sezonu kąpielowego. W basenach ogrodowych często dzieje się to naturalnie w związku z zabawą i chlapaniem, a także podczas ewentualnego czyszczenia filtru piaskowego. Naturalne parowanie z basenu nie liczy się w tym kontekście.

 

METODA BEZCHLOROWA

Wybierając metodę bezchlorową, masz taką możliwość:

 

Dezynfekcja za pomocą tabletek tlenowych - aktywny tlen Chemoform.

Chemoform jest oparty na aktywnym tlenie. Chemoform należy zawsze stosować z Aktywatorem, który znacznie wydłuża i zwiększa dezynfekujące działanie aktywnego tlenu.

 

Aby uniknąć wybielenia folii basenowej, tabletkę musującą należy umieścić w dozowniku płynu lub w skimmerze basenu. Poziom pH i aktywnego tlenu należy regularnie sprawdzać i korygować. Można to łatwo zrobić za pomocą paska testowego do pomiaru pH / aktywnego tlenu.

 

KROK 3 - ZWALCZANIE GLONÓW ZA POMOCĄ CHEMII BASENOWEJ

Zarodniki mikroorganizmów są przenoszone w powietrzu i nieuniknione jest to, że dostaną się do basenu. Otaczające środowisko - wysokie upały, ulewne deszcze i duża aktywność kąpielowa również wpływa na powstawanie glonów w basenie. Antyglon zapobiega śliskości basenu i powstawaniu powłok na dnie i po bokach.

Możesz temu zapobiec, dodając Antyglon raz w tygodniu do wody basenowej.

 

KROK 4 - CHEMIA BASENOWA - FLOKOWANIE - KLAROWANIE WODY

Szczególnie pod koniec sezonu - lub po ekstremalnych warunkach pogodowych z długotrwałymi wysokimi temperaturami woda może być mętna. Bardzo małe cząsteczki brudu przechodzą przez filtr i wydają się niemożliwe do usunięcia z wody.

W tym przypadku może być konieczne dodanie flokulanta, który zbiera małe pływające zmętnienia w większych jednostkach, które można teraz lepiej wychwycić przez filtr piaskowy basenu lub za pomocą podciśnienia na dnie. W basenach bez filtra piaskowego zmętnienie zamiast tego opadnie.

 

Płynny flokulant

Płynny flokulant można stosować zarówno w basenach z papierowymi systemami filtracyjnymi, jak i w systemach filtrów piaskowych.

 

Filtr kartuszowy

Pompa musi być wyłączona, gdy flokulant jest ręcznie, szeroko rozprowadzany po basenie. Po 1-2 dniach zawieszone cząstki opadły. Teraz wyczyść dno basenu i uruchom ponownie pompę filtrującą. Wyczyść / wymień filtr.

 

Filtr piaskowy

Dodawany Flock Stop do skimmera basenu, gdy pompa pracuje. Po 2-3 dniach przepłucz ponownie filtr piaskowy. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

 

Uwaga! Zmętnienia w basenie są bardzo często spowodowane zbyt wysoką wartością pH wody przez pewien okres lub zanieczyszczeniem organicznym.

 

KROK 5 - CHEMIA DO BASENU - OGÓLNE CZYSZCZENIE FIZYCZNE

Nie wystarczy używać chemii basenowej do pielęgnacji wody, aby woda była świeża i czysta. Konieczne jest również efektywne filtrowanie wody przez system pomp, a także ciągłe usuwanie osadów i zanieczyszczeń z wody.

Większe osady, takie jak np. liście, trawa i tym podobne, należy codziennie zbierać rakietą / skimmerem powierzchniowym. Dno basenu powinno być regularnie odkurzane - ręcznie lub za pomocą automatycznego odkurzacza dna, a gdy basen nie jest używany, przykryć je osłoną termiczną, która utrzymuje również temperaturę wody.

Do tego celu służy szereg praktycznych produktów, w tym odkurzacze denne, siatki teleskopowe, specjalne siatki powierzchniowe i denne itp. Zastosowanie tego sprzętu zmniejsza potrzebę chemicznej pielęgnacji wody, a także zmniejsza zużycie pompy filtrującej.

Odkurzacz do basenu Bestway

Fot. Odkurzacz do basenu Bestway

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

Waluty
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl