Warto dbać o czystość wody basenowej za pomocą różnych środków chemicznych. Możesz dowolnie wybierać między klasyczną pielęgnacją basenu z użyciem chloru do basenu a alternatywą bez chloru, opartą na aktywnym tlenie. Niezależnie od tego, czy używasz chemii basenowej z chlorem, czy bez punktu wyjścia dla dobrego wyniku jest neutralny poziom pH.

Chemia do basenu

Aktywny Tlen do Basenów AQUABLANC O2 Chemoform 1kg Aktywny Tlen do Basenów AQUABLANC O2 Chemoform 1kg
Producent: Chemoform
Cena: 39,00 zł (netto: 36,11 zł )
szt.
zobacz więcej
AKTYWNY TLEN tabletki tlenowe 5x200g Chemoform 1kg AKTYWNY TLEN tabletki tlenowe 5x200g Chemoform 1kg
Producent: Chemoform
Cena: 55,00 zł (netto: 50,93 zł )
szt.
zobacz więcej
ALBA SUPER Antyglon Chemoform 1L ALBA SUPER Antyglon Chemoform 1L
Producent: Chemoform
Cena: 35,00 zł (netto: 32,41 zł )
Antyglon Alga Of Chemia do Basenu ALGOFIX NTCE 1L Antyglon Alga Of Chemia do Basenu ALGOFIX NTCE 1L
Producent: NTCE
Cena: 26,99 zł (netto: 24,99 zł )
szt.
zobacz więcej
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
Producent: NTCE
Cena: 109,00 zł 159,00 zł (netto: 88,62 zł 129,27 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
Producent: NTCE
Cena: 199,00 zł (netto: 161,79 zł )
Chlor do basenu - Tabletki chlorowe Chlorox T 20g NTCE 1kg Chlor do basenu - Tabletki chlorowe Chlorox T 20g NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena: 32,99 zł (netto: 30,55 zł )
szt.
zobacz więcej
CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 1kg CHLOR MULTI TABLETKI 200g Chemia Basenowa NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena: 35,00 zł 45,00 zł (netto: 32,41 zł 41,67 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 0,5 kg CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 0,5 kg
Producent: NTCE
Cena: 19,90 zł (netto: 18,43 zł )
szt.
zobacz więcej
CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 1kg CHLOR MULTI TABLETKI 20g Chemia do Basenu NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena: 35,00 zł 45,00 zł (netto: 32,41 zł 41,67 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
CHLOR SZOK Chemia do Basenów CHLOROX T56 NTCE 1kg CHLOR SZOK Chemia do Basenów CHLOROX T56 NTCE 1kg
Producent: NTCE
Cena: 39,00 zł 45,99 zł (netto: 36,11 zł 42,58 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja

UTRZYMANIE CZYSTEJ WODY W BASENIE: KONSERWACJA

Czysta woda w basenie dzięki naszej chemii basenowej - tak, to takie proste!

Wystarczy postępować zgodnie z prostym 5-stopniowym systemem 5 kroków:

  • KROK 1: Bilans wodny (wartość pH)
  • KROK 2: Dezynfekcja
  • KROK 3: Czyszczenie kontroli alg w basenie
  • KROK 4: Flokowanie - oczyszczanie wody
  • KROK 5: Ogólne czyszczenie fizyczne

 

KROK 1 - CHEMIA BASENOWA - BILANS WODNY (POZIOM PH)

Ilość potrzebnego środka dezynfekującego jest różna i zależy od tego, czy woda ma neutralne pH. Dlatego pierwszym krokiem jest zawsze sprawdzenie poziomu pH wody i ewentualne wyregulowanie do poziomu neutralnego między 7,0 a 7,4 za pomocą chemii basenowej stosując w zależności od potrzeby pH minus lub pH plus.

Przeczytaj więcej o ustawianiu wartości pH podczas uruchamiania basenu - baseny ogrodowe i czysta woda basenu ogrodowego idą razem w parze!

 

KROK 2 - CHEMIA BASENOWA - DEZYNFEKCJA

Woda w basenie ogrodowym musi być czysta i przejrzysta, aby basen był zawsze bezpiecznym i zdrowym miejscem do zabawy i ochłody w gorący letni dzień. Cząsteczki brudu, zarodników i bakterii są stale dodawane do wody ze środowiska, a bakterie mogą szybko rozmnażać się w wodzie o temperaturze powyżej 20° C. Aby tego uniknąć, zalecamy regularne stosowanie chemii basenowej.

Stosowane środki dezynfekujące to tzw. utleniacze, do których zalicza się produkty takie jak m.in. chlor do basenu i aktywny tlen (metoda bezchlorowa). Powszechne jest to, że muszą być dodawane do wody w sposób ciągły.

Ilość potrzebnego środka dezynfekującego jest różna i zależy od kilku czynników. Wyższe dawki są potrzebne w przypadku gorącej wody, a także basenów narażonych na wysokie promieniowanie słoneczne. To samo odnosi się do tego, że basen jest częściej używany i kiedy do basenu dostają się bardziej zanieczyszczające elementy, takie jak liście, trawa, krem przeciwsłoneczny, kosmetyki i włosy.

 

METODA CHLOROWA

Powolna dezynfekcja chlorem do bieżącej konserwacji

Do konserwacji używaj tabletek MULTITABLETKI NTCE, które utrzymują odpowiednią zawartość chloru w wodzie, dzięki czemu woda będzie zawsze czysta i świeża. Tabletki umieść w dozowniku lub w skimmerze zabezpieczonym przed dziećmi.

Chlor do basenu - Tabletki

Tabletki zawierają stabilizator, który przeciwdziała degradacji pod wpływem promieni słonecznych. W zależności od aktywności i warunków pogodowych nowe tabletki są dodawane ok. raz w tygodniu.

 

Zawartość chloru, nadmierna stabilizacja i „pułapka chloru”

Otaczające środowisko może się znacznie różnić i będzie miało wpływ na wodę w basenie. Dlatego zaleca się okresowe stosowanie granulatu CHLOROX T56 NTCE. Woda jest dezynfekowana przy zawartości chloru 0,5-1,0 mg / l. Zawartość chloru należy sprawdzać w sposób ciągły za pomocą pasków testowych lub testera wody.

Część wody powinna być regularnie wymieniana/dolewana w trakcie sezonu kąpielowego. W basenach ogrodowych często dzieje się to naturalnie w związku z zabawą i chlapaniem, a także podczas ewentualnego czyszczenia filtru piaskowego. Naturalne parowanie z basenu nie liczy się w tym kontekście.

 

METODA BEZCHLOROWA

Wybierając metodę bezchlorową, masz taką możliwość:

 

Dezynfekcja za pomocą tabletek tlenowych - aktywny tlen Chemoform.

Chemoform jest oparty na aktywnym tlenie. Chemoform należy zawsze stosować z Aktywatorem, który znacznie wydłuża i zwiększa dezynfekujące działanie aktywnego tlenu.

 

Aby uniknąć wybielenia folii basenowej, tabletkę musującą należy umieścić w dozowniku płynu lub w skimmerze basenu. Poziom pH i aktywnego tlenu należy regularnie sprawdzać i korygować. Można to łatwo zrobić za pomocą paska testowego do pomiaru pH / aktywnego tlenu.

 

KROK 3 - ZWALCZANIE GLONÓW ZA POMOCĄ CHEMII BASENOWEJ

Zarodniki mikroorganizmów są przenoszone w powietrzu i nieuniknione jest to, że dostaną się do basenu. Otaczające środowisko - wysokie upały, ulewne deszcze i duża aktywność kąpielowa również wpływa na powstawanie glonów w basenie. Antyglon zapobiega śliskości basenu i powstawaniu powłok na dnie i po bokach.

Możesz temu zapobiec, dodając Antyglon raz w tygodniu do wody basenowej.

 

KROK 4 - CHEMIA BASENOWA - FLOKOWANIE - KLAROWANIE WODY

Szczególnie pod koniec sezonu - lub po ekstremalnych warunkach pogodowych z długotrwałymi wysokimi temperaturami woda może być mętna. Bardzo małe cząsteczki brudu przechodzą przez filtr i wydają się niemożliwe do usunięcia z wody.

W tym przypadku może być konieczne dodanie flokulanta, który zbiera małe pływające zmętnienia w większych jednostkach, które można teraz lepiej wychwycić przez filtr piaskowy basenu lub za pomocą podciśnienia na dnie. W basenach bez filtra piaskowego zmętnienie zamiast tego opadnie.

 

Płynny flokulant

Płynny flokulant można stosować zarówno w basenach z papierowymi systemami filtracyjnymi, jak i w systemach filtrów piaskowych.

 

Filtr kartuszowy

Pompa musi być wyłączona, gdy flokulant jest ręcznie, szeroko rozprowadzany po basenie. Po 1-2 dniach zawieszone cząstki opadły. Teraz wyczyść dno basenu i uruchom ponownie pompę filtrującą. Wyczyść / wymień filtr.

 

Filtr piaskowy

Dodawany Flock Stop do skimmera basenu, gdy pompa pracuje. Po 2-3 dniach przepłucz ponownie filtr piaskowy. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

 

Uwaga! Zmętnienia w basenie są bardzo często spowodowane zbyt wysoką wartością pH wody przez pewien okres lub zanieczyszczeniem organicznym.

 

KROK 5 - CHEMIA DO BASENU - OGÓLNE CZYSZCZENIE FIZYCZNE

Nie wystarczy używać chemii basenowej do pielęgnacji wody, aby woda była świeża i czysta. Konieczne jest również efektywne filtrowanie wody przez system pomp, a także ciągłe usuwanie osadów i zanieczyszczeń z wody.

Większe osady, takie jak np. liście, trawa i tym podobne, należy codziennie zbierać rakietą / skimmerem powierzchniowym. Dno basenu powinno być regularnie odkurzane - ręcznie lub za pomocą automatycznego odkurzacza dna, a gdy basen nie jest używany, przykryć je osłoną termiczną, która utrzymuje również temperaturę wody.

Do tego celu służy szereg praktycznych produktów, w tym odkurzacze denne, siatki teleskopowe, specjalne siatki powierzchniowe i denne itp. Zastosowanie tego sprzętu zmniejsza potrzebę chemicznej pielęgnacji wody, a także zmniejsza zużycie pompy filtrującej.

Odkurzacz do basenu Bestway

Fot. Odkurzacz do basenu Bestway

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

Waluty
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl