Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie 1
Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie

Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie.

Posiadanie basenu w swoim ogrodzie, niewątpliwie daje wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie od dziś jednak wiadomo, że dzieci bawiące się w basenie lub jego okolicach, to zawsze zabawa o podwyższonym stopniu ryzyka. Należy o tym zawsze pamiętać i zadbać, aby nasz basen i jego okolice zawsze był bezpieczny dla naszych pociech. Bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy w wodzie jest priorytetem.

 

Bezpieczna zabawa dzieci w basenie i jego otoczeniu.

Dorośli korzystają z basenu zupełnie inaczej niż dzieci, przede wszystkim każdy z dorosłych będzie wiedział, jak zachować się, podczas gdy, na przykład zachłyśnie się wodą. Dzieci zupełnie inaczej podchodzą do sprawy basenu. W upalny dzień, możliwość wyjścia na ogród i zabawy w basenie, to dla dzieci najlepsza zabawa. Najmłodsi nie biorą pod uwagę zagrożeń, jakie czekają na nich w basenie i jego otoczeniu, dlatego, kiedy nasze pociechy pochłonięte są zabawą w wodzie, osoba dorosła zawsze powinna mieć je na oku. Może się zdarzyć taka sytuacja, że nawet pod okiem dorosłego opiekuna, może dojść do sytuacji niebezpiecznej. Dlatego właśnie, powinniśmy zadbać o to, aby maksymalnie zniwelować zagrożenie dla dzieci w naszych basenach ogrodowych, planując dodać różnego rodzaju zabezpieczenia, już podczas budowy lub rozkładania basenu, w zależności, jaki rodzaj basenu posiadamy.

Każdy basen ogrodowy wypełniony wodą jest przede wszystkim doskonałą formą rozrywki, ale również, niestety stwarza spore zagrożenie dla najmłodszych, nawet gdy w danej chwili z niego nie korzystają. Dzieci są nieprzewidywalne, szczególnie podczas zabawy, gdy nasz basen ogrodowy jest w pobliżu miejsca zabawy najmłodszych, powinniśmy odpowiednio go zabezpieczyć. W zależności od tego, jaki basen posiadamy, musimy zadbać o to, aby dzieci miały do niego ograniczony dostęp. Jeżeli jest to basen betonowy, czy poliestrowy, wkopany w ziemię, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie przykrycie powierzchni basenu. Posłużyć nam mogą do tego różnego rodzaju rolety basenowe, altany czy innego typu zadaszenia. Dzięki pokryciom — zadaszeniu basenu, możemy być spokojni, podczas gdy nasze pociechy będą bawiły się w ogrodzie. Gdy powierzchnia basenu będzie przykryta, nie ma możliwości, aby któryś z maluchów wpadł do wody podczas zabawy, co mogłoby prowadzić do tragedii. W przypadku basenów stojących na gruncie, czyli ogrodowych basenów stelażowych, rozporowych czy kanadyjskich, również mogą sprawdzić się przykrycia powierzchni wody specjalnymi matami. Dzięki temu dzieci nie będą miały dostępu do wody, ale również woda będzie chroniona przed zabrudzeniami. Innym, bardziej praktycznym sposobem, ponieważ ciągłe zakładanie i zdejmowanie maty, może być uciążliwe, jest wykorzystanie demontowanych drabinek. Taka drabinka ułatwiająca wejście do basenu stelażowego czy kanadyjskiego może być swego rodzaju pokusą dla maluchów, które mogłyby sobie urządzić z tego niezłą zabawę, chociażby skoki do wody. Niektóre z takich drabinek mogą być uciążliwe w demontażu, dlatego już podczas wyboru basenu i całego zestawu dodatkowego, powinniśmy zorientować się i wybrać takie drabinki, które będą się w prosty sposób demontować. Dzięki temu, po każdym korzystaniu z basenu, w przysłowiową chwilę, zdementujemy taką drabinkę i ograniczymy do minimum możliwość samodzielnego wejścia dziecka do wody.

Ważnym elementem bezpieczeństwa naszego basenu ogrodowego, jest też podłoże. Tutaj również znaczenie będzie miał rodzaj basenu, jaki posiadamy. Jeżeli jest to basen wkopany w ziemię, powinniśmy, już w fazie projektowania pomyśleć o wybraniu antypoślizgowego podłoża. Na rynku dostępne są specjalne płytki, gresy i folie antypoślizgowe, które możemy wykorzystać zarówno w niecce basenu, jak i w jego otoczeniu. Takie antypoślizgowe materiały na podłożu, z pewnością zabezpieczą nasze dzieci, ale również dorosłych przed poślizgnięciem się na mokrej nawierzchni i upadkiem, który może być groźny w skutkach. Jeżeli posiadamy stelażowy lub rozporowy basen ogrodowy, powinniśmy przede wszystkim zabezpieczyć otoczenie basenu. Tego typu baseny zwykle, wykonane są z dobrej jakości materiałów, a ich dno jest antypoślizgowe. Dlatego właśnie, posiadając, na przykład stelażowy basen ogrodowy, dobrze by było wyłożyć jego okolice matą antypoślizgową, która zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom basenu. To samo tyczy się basenów rozporowych oraz kanadyjskich. Patrząc na baseny publiczne, w każdym z nich możemy zauważyć tabliczki „nie biegać”, ma to służyć zabezpieczeniu przed poślizgnięciem się i groźnym upadkiem. Prywatne baseny ogrodowe, które wykorzystywane są przez domowników, możemy zabezpieczyć, stosując właśnie materiały antypoślizgowe.

Jeżeli w naszym ogrodzie znajduje się basen ogrodowy, a dzieci często biegają i bawią się w ogrodzie, powinniśmy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu basenu. Kolejnym sprawdzonym sposobem, który zabezpieczy w doskonały sposób nasz basen ogrodowy przed nieplanowanym wejściem maluchów do wody, może być ogrodzenie terenu, na którym znajduje się basen. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy posiadamy basen ogrodowy większych rozmiarów i chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Pomimo stosowania wyżej wymienionych rozwiązań zabezpieczających basen, może się zdarzyć, że dzieci bawiące się same w okolicach basenu, który będzie na przykład zakryty, znajdą jakieś rozwiązanie, aby dostać się do wody. Dlatego właśnie ogrodzenie terenu basenu jest rozwiązaniem maksymalnie bezpiecznym dla dzieci. Dzięki temu rodzice również będą mogli czuć się spokojniej, wiedząc, że nie ma możliwości, żeby któreś z dzieci dostało się w pobliże basenu. Ta metoda zabezpieczenia basenu przed dziećmi nie dość, że jest bardzo skuteczna, to na dodatek łatwa w zastosowaniu. Najprościej będzie wykorzystać kilka stabilnych słupków i siatki, o odpowiedniej wysokości, takiej, żeby dzieci na pewno nie mogły jej sforsować. Co więcej, rynek akcesoriów basenowych wciąż się rozrasta, dzięki temu z łatwością możemy znaleźć bardziej profesjonalne i kompletne ogrodzenia basenów ogrodowych, które wyposażone są w furtkę zamykaną na klucz. Takie ogrodzenia nie tylko estetycznie prezentuje się w ogrodzie na tle basenu, ale przede wszystkim jest łatwe w demontażu, trzeba mieć to na uwadze, bo przecież dzieci nie będą wiecznie małe.

 

Dzieci w pobliżu wody, to zawsze podwyższone ryzyko.

Patrząc na powyższe propozycje zabezpieczeń naszych basenów ogrodowych, możemy pomyśleć, że uzbrojenie ich w różnego rodzaju zabezpieczenia wystarczą, aby dzieci bawiły się swobodnie w pobliżu, bez ryzyka. Musimy jednak pamiętać, że dzieci, szczególnie rozbawione, są nieprzewidywalne. Faktycznie, proponowane zabezpieczenia dadzą nam pozorny spokój i nie przyjdzie nam na myśl, że któreś z bawiących się dzieci, dostanie się do wody. Jednak jedynym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem dzieci podczas zabawy w wodzie, jest czujne oko osoby dorosłej. Jeżeli jest dostęp do wody, niezależnie od rodzaju zbiornika, czy będzie to jezioro, morze lub nasz basen ogrodowy — pozornie nie groźny, osoba dorosła zawsze musi pilnować dzieci bawiących się w wodzie i jej okolicach. Opiekunowie nie mogą pozwolić sobie nawet na chwilę uśpienia podczas pilnowania dzieci bawiących się w basenie. Niestety w mediach wciąż możemy usłyszeć o tragicznych wypadkach, których główną przyczyną jest woda, a ofiarą niewinne dziecko. Bądźmy odpowiedzialni i pilnujmy nasze dzieci w trakcie zabawy na basenie, to da nam największą pewność, że są one bezpieczne podczas kontaktu z wodą.

Komentarze do wpisu (1)

13 października 2020

Ja takiego ogrodowego basenu niestety nie mam- uroki mieszkania w mieście... Ale zabieramy naszą córę na miejski basen i staramy się ją oswajać z wodą bo wiadomo, że im wcześniej tym zdrowsza i lepsza postawa w przyszłości. Córka ma lekką skoliozę i wyczytaliśmy na portalu Zdrowy Kręgosłup (https://www.zdrowykregoslup.pl/basen-jako-profilaktyka-wad-postawy-u-dzieci/), że odpowiednie ćwiczenia w wodzie mogą pomóc w przypadku schorzeń kręgosłupa. Ale faktem jest, że przy ćwiczeniach z małym dzieckiem trzeba naprawdę mocno uważać i mieć jego ruchliwość pod kontrolą

Bestsellery
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
429,00 zł 379,00 zł 348,78 zł 308,13 zł
szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
849,00 zł 699,00 zł 690,24 zł 568,29 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
489,00 zł 459,00 zł 397,56 zł 373,17 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 5678 L/h Bestway 58497
Pompa piaskowa do basenu 5678 L/h Bestway 58497
639,00 zł 629,00 zł 519,51 zł 511,38 zł
szt.
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
189,00 zł 149,00 zł 153,66 zł 121,14 zł
szt.
Kulki filtracyjne do pompy piaskowej Bestway 58475
Kulki filtracyjne do pompy piaskowej Bestway 58475
54,90 zł 49,90 zł 44,63 zł 40,57 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
559,00 zł 449,00 zł 454,47 zł 365,04 zł
szt.
Produkt dnia
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
459,00 zł 399,00 zł 373,17 zł 324,39 zł
szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
559,00 zł 429,00 zł 454,47 zł 348,78 zł
szt.
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
699,00 zł 629,00 zł 568,29 zł 511,38 zł
szt.
Rowerek biegowy z hamulcem niebieski RC-101
Rowerek biegowy z hamulcem niebieski RC-101
179,00 zł 129,00 zł 145,53 zł 104,88 zł
szt.
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
1 799,00 zł 1 599,00 zł 1 462,60 zł 1 300,00 zł
szt.
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
610,00 zł 599,00 zł 495,93 zł 486,99 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
819,00 zł 739,00 zł 665,85 zł 600,81 zł
szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
719,00 zł 629,00 zł 584,55 zł 511,38 zł
szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
649,00 zł 599,00 zł 527,64 zł 486,99 zł
szt.
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
399,00 zł 349,00 zł 324,39 zł 283,74 zł
szt.
Suszarka spożywcza do grzybów i owoców 250W 9L
Suszarka spożywcza do grzybów i owoców 250W 9L
139,00 zł 129,00 zł 113,01 zł 104,88 zł
szt.
Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
199,00 zł 161,79 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 200,00 zł 2 849,00 zł 2 601,63 zł 2 316,26 zł
szt.
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
429,00 zł 379,00 zł 348,78 zł 308,13 zł
szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
1 799,00 zł 1 699,00 zł 1 462,60 zł 1 381,30 zł
szt.
Moskitiera siatka na okno 130/150 NA KOMARY + rzep
Moskitiera siatka na okno 130/150 NA KOMARY + rzep
17,99 zł 9,99 zł 14,63 zł 8,12 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
339,00 zł 299,00 zł 275,61 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
309,00 zł 279,00 zł 251,22 zł 226,83 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
459,00 zł 399,00 zł 373,17 zł 324,39 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-8000 ZIELONY
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-8000 ZIELONY
559,00 zł 399,00 zł 454,47 zł 324,39 zł
szt.
Rowerek biegowy zielony RC-112
Rowerek biegowy zielony RC-112
129,00 zł 119,00 zł 104,88 zł 96,75 zł
szt.
Osuszacz powietrza - pochłaniacz wilgoci BR-20C biały
Osuszacz powietrza - pochłaniacz wilgoci BR-20C biały
279,00 zł 239,00 zł 226,83 zł 194,31 zł
 Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
559,00 zł 459,00 zł 454,47 zł 373,17 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 5szt. ustników + uchwyt GSM + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 5szt. ustników + uchwyt GSM + 12 m-cy kalibracji
559,00 zł 429,00 zł 454,47 zł 348,78 zł
szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
479,00 zł 329,00 zł 389,43 zł 267,48 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60005 Lay-Z-Spa BAHAMAS AirJet
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60005 Lay-Z-Spa BAHAMAS AirJet
2 249,00 zł 2 199,00 zł 1 828,46 zł 1 787,80 zł
szt.
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
24,99 zł 20,32 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
559,00 zł 449,00 zł 454,47 zł 365,04 zł
szt.
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
449,00 zł 349,00 zł 365,04 zł 283,74 zł
szt.
Zestaw do czyszczenia basenu BESTWAY 58234
Zestaw do czyszczenia basenu BESTWAY 58234
179,00 zł 149,00 zł 145,53 zł 121,14 zł
szt.
 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH
69,00 zł 49,99 zł 56,10 zł 40,64 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
489,00 zł 459,00 zł 397,56 zł 373,17 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
4 799,00 zł 4 699,00 zł 3 901,63 zł 3 820,33 zł
szt.
Rowerek biegowy drewniany różowy
Rowerek biegowy drewniany różowy
199,00 zł 139,00 zł 161,79 zł 113,01 zł
Rowerek biegowy z hamulcem zielony RC-105
Rowerek biegowy z hamulcem zielony RC-105
179,00 zł 129,00 zł 145,53 zł 104,88 zł
szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25% Zestaw 3 szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25% Zestaw 3 szt.
55,99 zł 39,99 zł 45,52 zł 32,51 zł
szt.
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
179,00 zł 145,53 zł
szt.
Alkomat AL-6000 Lite + 12 m-cy kalibracji bez limitu
Alkomat AL-6000 Lite + 12 m-cy kalibracji bez limitu
219,00 zł 199,00 zł 178,05 zł 161,79 zł
szt.
Alkomat PRO X-5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 80szt. ustników
Alkomat PRO X-5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 80szt. ustników
449,00 zł 409,00 zł 365,04 zł 332,52 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
359,00 zł 310,00 zł 291,87 zł 252,03 zł
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
159,00 zł 119,00 zł 129,27 zł 96,75 zł
szt.
Rowerek biegowy drewniany Szary
Rowerek biegowy drewniany Szary
199,00 zł 139,00 zł 161,79 zł 113,01 zł
szt.
Nowości
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
189,00 zł 149,00 zł 153,66 zł 121,14 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
4 799,00 zł 4 699,00 zł 3 901,63 zł 3 820,33 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED
2 449,00 zł 2 399,00 zł 1 991,06 zł 1 950,41 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet
2 199,00 zł 1 787,80 zł
szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl