Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie
Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie

Bezpieczny basen - jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na basenie.

Posiadanie basenu w swoim ogrodzie, niewątpliwie daje wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie od dziś jednak wiadomo, że dzieci bawiące się w basenie lub jego okolicach, to zawsze zabawa o podwyższonym stopniu ryzyka. Należy o tym zawsze pamiętać i zadbać, aby nasz basen i jego okolice zawsze był bezpieczny dla naszych pociech. Bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy w wodzie jest priorytetem.

 

Bezpieczna zabawa dzieci w basenie i jego otoczeniu.

Dorośli korzystają z basenu zupełnie inaczej niż dzieci, przede wszystkim każdy z dorosłych będzie wiedział, jak zachować się, podczas gdy, na przykład zachłyśnie się wodą. Dzieci zupełnie inaczej podchodzą do sprawy basenu. W upalny dzień, możliwość wyjścia na ogród i zabawy w basenie, to dla dzieci najlepsza zabawa. Najmłodsi nie biorą pod uwagę zagrożeń, jakie czekają na nich w basenie i jego otoczeniu, dlatego, kiedy nasze pociechy pochłonięte są zabawą w wodzie, osoba dorosła zawsze powinna mieć je na oku. Może się zdarzyć taka sytuacja, że nawet pod okiem dorosłego opiekuna, może dojść do sytuacji niebezpiecznej. Dlatego właśnie, powinniśmy zadbać o to, aby maksymalnie zniwelować zagrożenie dla dzieci w naszych basenach ogrodowych, planując dodać różnego rodzaju zabezpieczenia, już podczas budowy lub rozkładania basenu, w zależności, jaki rodzaj basenu posiadamy.

Każdy basen ogrodowy wypełniony wodą jest przede wszystkim doskonałą formą rozrywki, ale również, niestety stwarza spore zagrożenie dla najmłodszych, nawet gdy w danej chwili z niego nie korzystają. Dzieci są nieprzewidywalne, szczególnie podczas zabawy, gdy nasz basen ogrodowy jest w pobliżu miejsca zabawy najmłodszych, powinniśmy odpowiednio go zabezpieczyć. W zależności od tego, jaki basen posiadamy, musimy zadbać o to, aby dzieci miały do niego ograniczony dostęp. Jeżeli jest to basen betonowy, czy poliestrowy, wkopany w ziemię, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie przykrycie powierzchni basenu. Posłużyć nam mogą do tego różnego rodzaju rolety basenowe, altany czy innego typu zadaszenia. Dzięki pokryciom — zadaszeniu basenu, możemy być spokojni, podczas gdy nasze pociechy będą bawiły się w ogrodzie. Gdy powierzchnia basenu będzie przykryta, nie ma możliwości, aby któryś z maluchów wpadł do wody podczas zabawy, co mogłoby prowadzić do tragedii. W przypadku basenów stojących na gruncie, czyli ogrodowych basenów stelażowych, rozporowych czy kanadyjskich, również mogą sprawdzić się przykrycia powierzchni wody specjalnymi matami. Dzięki temu dzieci nie będą miały dostępu do wody, ale również woda będzie chroniona przed zabrudzeniami. Innym, bardziej praktycznym sposobem, ponieważ ciągłe zakładanie i zdejmowanie maty, może być uciążliwe, jest wykorzystanie demontowanych drabinek. Taka drabinka ułatwiająca wejście do basenu stelażowego czy kanadyjskiego może być swego rodzaju pokusą dla maluchów, które mogłyby sobie urządzić z tego niezłą zabawę, chociażby skoki do wody. Niektóre z takich drabinek mogą być uciążliwe w demontażu, dlatego już podczas wyboru basenu i całego zestawu dodatkowego, powinniśmy zorientować się i wybrać takie drabinki, które będą się w prosty sposób demontować. Dzięki temu, po każdym korzystaniu z basenu, w przysłowiową chwilę, zdementujemy taką drabinkę i ograniczymy do minimum możliwość samodzielnego wejścia dziecka do wody.

Ważnym elementem bezpieczeństwa naszego basenu ogrodowego, jest też podłoże. Tutaj również znaczenie będzie miał rodzaj basenu, jaki posiadamy. Jeżeli jest to basen wkopany w ziemię, powinniśmy, już w fazie projektowania pomyśleć o wybraniu antypoślizgowego podłoża. Na rynku dostępne są specjalne płytki, gresy i folie antypoślizgowe, które możemy wykorzystać zarówno w niecce basenu, jak i w jego otoczeniu. Takie antypoślizgowe materiały na podłożu, z pewnością zabezpieczą nasze dzieci, ale również dorosłych przed poślizgnięciem się na mokrej nawierzchni i upadkiem, który może być groźny w skutkach. Jeżeli posiadamy stelażowy lub rozporowy basen ogrodowy, powinniśmy przede wszystkim zabezpieczyć otoczenie basenu. Tego typu baseny zwykle, wykonane są z dobrej jakości materiałów, a ich dno jest antypoślizgowe. Dlatego właśnie, posiadając, na przykład stelażowy basen ogrodowy, dobrze by było wyłożyć jego okolice matą antypoślizgową, która zapewni bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom basenu. To samo tyczy się basenów rozporowych oraz kanadyjskich. Patrząc na baseny publiczne, w każdym z nich możemy zauważyć tabliczki „nie biegać”, ma to służyć zabezpieczeniu przed poślizgnięciem się i groźnym upadkiem. Prywatne baseny ogrodowe, które wykorzystywane są przez domowników, możemy zabezpieczyć, stosując właśnie materiały antypoślizgowe.

Jeżeli w naszym ogrodzie znajduje się basen ogrodowy, a dzieci często biegają i bawią się w ogrodzie, powinniśmy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu basenu. Kolejnym sprawdzonym sposobem, który zabezpieczy w doskonały sposób nasz basen ogrodowy przed nieplanowanym wejściem maluchów do wody, może być ogrodzenie terenu, na którym znajduje się basen. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy posiadamy basen ogrodowy większych rozmiarów i chcemy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Pomimo stosowania wyżej wymienionych rozwiązań zabezpieczających basen, może się zdarzyć, że dzieci bawiące się same w okolicach basenu, który będzie na przykład zakryty, znajdą jakieś rozwiązanie, aby dostać się do wody. Dlatego właśnie ogrodzenie terenu basenu jest rozwiązaniem maksymalnie bezpiecznym dla dzieci. Dzięki temu rodzice również będą mogli czuć się spokojniej, wiedząc, że nie ma możliwości, żeby któreś z dzieci dostało się w pobliże basenu. Ta metoda zabezpieczenia basenu przed dziećmi nie dość, że jest bardzo skuteczna, to na dodatek łatwa w zastosowaniu. Najprościej będzie wykorzystać kilka stabilnych słupków i siatki, o odpowiedniej wysokości, takiej, żeby dzieci na pewno nie mogły jej sforsować. Co więcej, rynek akcesoriów basenowych wciąż się rozrasta, dzięki temu z łatwością możemy znaleźć bardziej profesjonalne i kompletne ogrodzenia basenów ogrodowych, które wyposażone są w furtkę zamykaną na klucz. Takie ogrodzenia nie tylko estetycznie prezentuje się w ogrodzie na tle basenu, ale przede wszystkim jest łatwe w demontażu, trzeba mieć to na uwadze, bo przecież dzieci nie będą wiecznie małe.

 

Dzieci w pobliżu wody, to zawsze podwyższone ryzyko.

Patrząc na powyższe propozycje zabezpieczeń naszych basenów ogrodowych, możemy pomyśleć, że uzbrojenie ich w różnego rodzaju zabezpieczenia wystarczą, aby dzieci bawiły się swobodnie w pobliżu, bez ryzyka. Musimy jednak pamiętać, że dzieci, szczególnie rozbawione, są nieprzewidywalne. Faktycznie, proponowane zabezpieczenia dadzą nam pozorny spokój i nie przyjdzie nam na myśl, że któreś z bawiących się dzieci, dostanie się do wody. Jednak jedynym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem dzieci podczas zabawy w wodzie, jest czujne oko osoby dorosłej. Jeżeli jest dostęp do wody, niezależnie od rodzaju zbiornika, czy będzie to jezioro, morze lub nasz basen ogrodowy — pozornie nie groźny, osoba dorosła zawsze musi pilnować dzieci bawiących się w wodzie i jej okolicach. Opiekunowie nie mogą pozwolić sobie nawet na chwilę uśpienia podczas pilnowania dzieci bawiących się w basenie. Niestety w mediach wciąż możemy usłyszeć o tragicznych wypadkach, których główną przyczyną jest woda, a ofiarą niewinne dziecko. Bądźmy odpowiedzialni i pilnujmy nasze dzieci w trakcie zabawy na basenie, to da nam największą pewność, że są one bezpieczne podczas kontaktu z wodą.

Bestsellery
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
3 199,00 zł 2 399,00 zł 2 600,81 zł 1 950,41 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 799,00 zł 2 499,00 zł 3 088,62 zł 2 031,71 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
589,00 zł 449,00 zł 478,86 zł 365,04 zł
szt.
Alkomat AlcoFind PRO X5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 100 szt. ustników
Alkomat AlcoFind PRO X5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 100 szt. ustników
579,00 zł 529,00 zł 470,73 zł 430,08 zł
szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
649,00 zł 569,00 zł 527,64 zł 462,60 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
499,00 zł 405,69 zł
Produkt dnia
Alkomat AL-8000 SILVER + 15szt. ustników + uchwyt samochodowy + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 SILVER + 15szt. ustników + uchwyt samochodowy + 12 m-cy kalibracji
669,00 zł 555,00 zł 543,90 zł 451,22 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XS " długość 355-380cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XS " długość 355-380cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
999,00 zł 899,00 zł 812,20 zł 730,89 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
599,00 zł 486,99 zł
szt.
 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH
69,00 zł 56,10 zł
szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP 25 WP PERMETRYNA 25%
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP 25 WP PERMETRYNA 25%
19,99 zł 8,99 zł 16,25 zł 7,31 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XS " długość 355-380cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XS " długość 355-380cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK S " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK S " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Folia na tunel 3x6 m 18m2
Folia na tunel 3x6 m 18m2
389,00 zł 316,26 zł
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
449,00 zł 349,00 zł 365,04 zł 283,74 zł
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
749,00 zł 608,94 zł
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK M " długość 405-430cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK M " długość 405-430cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
499,00 zł 405,69 zł
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XL " długość 455-485cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XL " długość 455-485cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
55,00 zł 29,00 zł 44,72 zł 23,58 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XXL" długość 500-535cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XXL" długość 500-535cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
479,00 zł 389,43 zł
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
499,00 zł 405,69 zł
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI M " długość 405-430cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI M " długość 405-430cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
 Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
649,00 zł 599,00 zł 527,64 zł 486,99 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM Kombi L " długość 430-455cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM Kombi L " długość 430-455cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XM " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XM " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
1 999,00 zł 1 799,00 zł 1 625,20 zł 1 462,60 zł
szt.
Alkomat policyjny dowodowy, przesiewowy ALP-1 lite + mata na szybę
Alkomat policyjny dowodowy, przesiewowy ALP-1 lite + mata na szybę
1 357,00 zł 1 049,00 zł 1 103,25 zł 852,85 zł
szt.
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
699,00 zł 629,00 zł 568,29 zł 511,38 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
339,00 zł 275,61 zł
szt.
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
39,99 zł 29,99 zł 32,51 zł 24,38 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXL " długość 485-497cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXL " długość 485-497cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXM " długość 405-430cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXM " długość 405-430cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
3 199,00 zł 2 399,00 zł 2 600,81 zł 1 950,41 zł
szt.
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
610,00 zł 599,00 zł 495,93 zł 486,99 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 799,00 zł 2 499,00 zł 3 088,62 zł 2 031,71 zł
szt.
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
549,00 zł 446,34 zł
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXL " długość 485-497cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXL " długość 485-497cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
359,00 zł 310,00 zł 291,87 zł 252,03 zł
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
1 999,00 zł 1 799,00 zł 1 625,20 zł 1 462,60 zł
szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
669,00 zł 555,00 zł 543,90 zł 451,22 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XL" długość 472-500cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XL" długość 472-500cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Nowości
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
649,00 zł 569,00 zł 527,64 zł 462,60 zł
szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
749,00 zł 608,94 zł
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl