Czy warto kupić pokrowiec na samochód?
Czy warto kupić pokrowiec na samochód?

Czy warto kupić pokrowiec na samochód?

Właściciele samochodów, którzy nie mają dostępu do garażu, coraz częściej zastanawiają się nad zakupem pokrowca na samochód, w celu jego ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Niewątpliwie, pokrowiec na samochód, jest świetną alternatywą dla garaży i zadaszonych miejsc parkingowych. Jeżeli wybierzemy odpowiedni pokrowiec na samochód, będziemy mieli pewność, że jego lakier i karoseria są bezpieczne. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić pokrowiec na samochód? Dodatkowo przybliżymy Wam temat pokrowców na samochody, ich rodzaje, zastosowania i co tak naprawdę daje nam używanie pokrowca na samochód.

Dlaczego warto kupić pokrowiec na auto

 fot. Pokrowce PREMIUM nie tylko na samochody z segmentu premium! Teraz każdy może kupić pokrowiec PREMIUM w naszym sklepie neomaniak.pl

Pokrowiec na samochód - czym jest i jakie ma zastosowania?

Pokrowiec na samochód jest to, najprościej mówiąc, ochronna plandeka, na samochód. Pokrowiec samochodowy może przydać się zarówno, jak nie mamy garażu, jak i w przypadku, kiedy parkujemy samochód w garażu i chcemy po prostu, jeszcze bardziej o niego zadbać. W zależności od tego, gdzie pozostawiamy nasz samochód, czy jest to garaż, czy miejsce parkingowe „pod chmurką”, musimy wybrać odpowiedni pokrowiec na samochód. Plandeki różnią się od siebie ilością warstw, co za tym idzie wagą i stopniem trudności montażu. Te najgrubsze, kilkuwarstwowe pokrowce na samochód, mogą sprawiać trudności, przy zakładaniu go przez jedną osobę. Najcieńsze z rodziny pokrowców na samochody, to te jednowarstwowe. Są to cienkie pokrowce, wykonane zwykle z włókniny polipropylenowej lub ortalionu. Stosuje się je najczęściej, kiedy samochód stoi przez dłuższy okres w garażu. Jednowarstwowy pokrowiec na samochód zabezpieczy karoserię i lakier samochodu przed kurzem i brudem, podczas dłuższego postoju w garażu. Takie rozwiązanie sprawdza się, na przykład, jeżeli posiadamy klasyczny wóz, którym wyjeżdżamy na przejażdżkę „od święta” i chcemy dodatkowo zadbać o stan jego lakieru.

Samochody parkowane na zewnątrz są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak kurz, brud, ptasie odchody, spadające z drzew liście i gałęzie, pyłki, deszcz, mróz oraz śnieg. Jeżeli chcemy zadbać o nasz samochód, który parkujemy na zewnątrz, powinniśmy poszukać grubszego, kilkuwarstwowego pokrowca na samochód. Tego typu pokrowce, są najczęściej pokryte z wierzchu powłoką PCV, która doskonale chroni pojazd przed kurzem, brudem i szkodliwym wpływem deszczu czy śniegu. Wnętrze pokrowców tego typu jest zwykle wyłożone miękkimi materiałami, aby nie uszkodzić lakieru podczas montażu. Powszechnie stosowane materiały w wewnętrznej części kilkuwarstwowych pokrowców samochodowych to filc lub bawełna. Zastosowanie miękkich materiałów wewnątrz pokrowca na samochód zapobiega również ewentualnemu przymarzaniu powierzchni pokrowca do karoserii samochodu.

Pokrowiec na samochód to idealne rozwiązanie dla ochrony auta

Zobacz też artykuł: Jak wybrać pokrowiec na samochód?

 

Rodzaje pokrowców samochodowych.

Jak już nam wiadomo, pokrowce samochodowe mogą różnić się od siebie grubością oraz rodzajem materiałów, z jakich są wykonane. Przede wszystkim, chcąc kupić dobrej jakości pokrowiec na samochód, który odpowiednio ochroni samochód przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nie możemy oszczędzać. Na rynku możemy znaleźć wiele, najróżniejszych pokrowców na samochody. Niestety, chcąc zaoszczędzić na kupnie plandeki, możemy nieźle się naciąć i kupiony po okazyjnej cenie, rzekomo, pokrowiec ochronny, okaże się początkiem nowych kosztów, spowodowanych uszkodzeniami lakieru. Podczas wyboru odpowiedniego pokrowca na samochód, powinniśmy dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany. Wystrzegajmy się kupowania chińskich, tanich pokrowców na samochody. Są to zazwyczaj pokrowce wykonane ze słabej jakości materiałów, które mogą szybko się zniszczyć, a co gorsza, mogą szybko zniszczyć nasz samochód. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, będzie wybór sprawdzonego, polskiego producenta pokrowców samochodowych. Warto zdecydować się i zakupić grubszy pokrowiec, przynajmniej trzywarstwowy, taki który będzie wodoodporny, oddychający oraz wyłożony od wewnątrz miękkim materiałem.

Przepuszczalność powietrza jest kolejną kwestią, która odróżnia dobrej jakości pokrowce na samochody od tych kiepskich. Cóż, plandeka, musi oddychać. Jeżeli powietrze nie będzie odprowadzane na zewnątrz, przez odpowiednią strukturę materiału, para wodna, która będzie się gromadzić w powierzchni między pokrowcem a karoserią, może narobić nam wiele problemów. Takie działanie może prowadzić do szybkiego powstawania ognisk korozji na karoserii samochodu, dodatkowo podczas mrozów, może spowodować przymarznięcie pokrowca do karoserii, co również spowoduje duże szkody. Właśnie dlatego, bardzo ważne jest, żeby kupowany pokrowiec na samochód przepuszczał powietrze, albo przynajmniej, powinien być wyposażony w kilka specjalnych otworów, które zapewnią cyrkulację powietrza.

Na rynku możemy spotkać się z różnymi rodzajami pokrowców na samochody. Klasyczne plandeki, są stworzone do całkowitego przykrycia samochodu od dachu, po koła. Tego typu pokrowce, sprawdzą się, szczególnie gdy pozostawiamy samochód nieużytkowany, na dłuższy okres. Inny rodzaj pokrowców to tak zwane pół pokrowce. Pozwalają one na przykrycie dachu, maski i wszystkich szyb samochodu. Takie pokrowce są wygodne w użyciu i łatwo nakłada się je na samochód. To rozwiązanie będzie wygodne dla osób, które użytkują samochód na co dzień, w łatwy sposób założą pół pokrowiec po powrocie do domu, i równie łatwo zdejmą go ze swojego samochodu po nocy. Jest to też doskonałe rozwiązanie na zimę, również dla samochodów użytkowanych na co dzień. Pół pokrowiec ochroni szyby przed szronem i zaoszczędzimy swój czas na ich skrobanie.

Warto też zwrócić uwagę na mniej popularne, maty antygradowe. Jest to również rodzaj ochrony naszego samochodu, przed destrukcyjnym działaniem gradu. Tego typu maty ochronią nasz samochód przed niewielkim gradem, jak i przed większych rozmiarów kulkami zmrożonego deszczu. Maty antygradowe są bardzo grube, potrafią mieć nawet 12 milimetrów grubości. Najlepszej jakości pokrowce na samochody, potrafią posiadać dodatkową, antygradową warstwę.

Zimą pokrowiec na samochód pozwala uniknąć skrobania szyb

fot. Zimą pokrowiec na samochód pozwala uniknąć skrobania szyb - warto pomyśleć o zakupie zimowego pokrowca.

 

W jaki sposób odpowiednio dobrać pokrowiec na swój samochód?

Wiemy już z powyższego tekstu, że należy zwrócić szczególną uwagę na ilość warstw pokrowca na samochód, jakość wykorzystanych materiałów, wodoodporność i przepuszczalność powietrza. Nie zapominajmy o rozmiarze pokrowca. Musimy dobrać odpowiedni rozmiar pokrowca na samochód, względem typu nadwozia. Przy doborze pokrowca na samochód ważnym elementem będzie czy jeździmy kombi, hatchbackiem, sedanem czy terenówką. Przede wszystkim musimy znać dokładne wymiary naszego samochodu. Pamiętajmy, że pokrowiec nie może być zbyt dobrze dopasowany, może prowadzić to do szybkiego zniszczenia materiału. Pokrowiec nie może być też zbyt duży, wtedy kompletnie nie będzie spełniał swoich funkcji ochronnych, a silniejszy podmuch wiatru, po prostu go zwieje. Zazwyczaj zalecana długość pokrowca powinna być o około 20 centymetrów większa niż długość samego samochodu. W przypadku kupowania pokrowca na samochód kombi powinniśmy mieć zapas nawet 50 centymetrów.

Ostatnim ważnym elementem pokrowców na samochody jest rodzaj mocowania. Jak wiele jest pokrowców, tak wiele może być zastosowanych systemów mocowań. Najpopularniejszymi z rodzajów mocowań w pokrowcach na samochody, jest zastosowanie sznurków, gum lub ściągacza u dołu pokrowca. Ważne jest, żeby dane mocowanie pokrowca uniemożliwiło przemieszczanie się materiału, będzie to miało duże znaczenie, szczególnie kiedy samochód parkowany jest na zewnątrz.

Jak dopasować wymiar pokrowca do samochodu?

fot. Jak dopasować prawidłowo wymiar pokrowca do samochodu?

 

Czy warto kupić pokrowiec na samochód?

Po przebrnięciu przez wszystkie szczegóły związane z parametrami ochronnymi, rodzajami, wielkościami pokrowców na samochody, czas odpowiedzieć na jedno, bardzo ważne pytanie. Czy warto kupić pokrowiec na samochód? Jeszcze jakiś czas temu, pokrowce na samochody były uważane za obciachowe i niewiele osób, zazwyczaj starsi panowie, decydowali się na ich użycie. Patrząc na teraźniejszość, podejście do pokrowców na samochody zaczyna się zmieniać, i są coraz częściej na liście zakupów posiadaczy samochodów. Coraz więcej osób kolekcjonuje samochody, częściej zdarza się nam zauważyć na ulicy drogi, luksusowy samochód, sprzedaje się dużo więcej samochodów nowych, o które właściciele chcą odpowiednio zadbać od początku ich użytkowania. Właśnie dlatego sprzedaż pokrowców na samochody z roku na rok wzrasta. Tak naprawdę, nieważne, jakim samochodem jeździmy. Posiadacze samochodów inwestują w różnego rodzaju naprawy czy modyfikacje, licząc, że samochody posłużą im jak najdłużej. Dlatego warto również zainwestować w dodatkową ochronę naszego samochodu, jaką niesie za sobą kupno pokrowca na samochód. Zakup pokrowca na samochód, zapewni nam pewną ochronę naszego pojazdu przez cały rok, dodatkowo może znacznie przedłużyć jego żywotność.

Bestsellery
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
3 199,00 zł 2 399,00 zł 2 600,81 zł 1 950,41 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 799,00 zł 2 499,00 zł 3 088,62 zł 2 031,71 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
589,00 zł 449,00 zł 478,86 zł 365,04 zł
szt.
Alkomat AlcoFind PRO X5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 100 szt. ustników
Alkomat AlcoFind PRO X5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 100 szt. ustników
579,00 zł 529,00 zł 470,73 zł 430,08 zł
szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
649,00 zł 569,00 zł 527,64 zł 462,60 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
499,00 zł 405,69 zł
Produkt dnia
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XXL" długość 500-535cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XXL" długość 500-535cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
499,00 zł 405,69 zł
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXL " długość 485-497cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XXL " długość 485-497cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat policyjny dowodowy, przesiewowy ALP-1 lite + mata na szybę
Alkomat policyjny dowodowy, przesiewowy ALP-1 lite + mata na szybę
1 357,00 zł 1 049,00 zł 1 103,25 zł 852,85 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM Kombi L " długość 430-455cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM Kombi L " długość 430-455cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK L " długość 430-455cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK L " długość 430-455cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-8000 ZIELONY
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-8000 ZIELONY
559,00 zł 399,00 zł 454,47 zł 324,39 zł
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
549,00 zł 446,34 zł
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
649,00 zł 569,00 zł 527,64 zł 462,60 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XL " długość 455-485cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XL " długość 455-485cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
55,00 zł 29,00 zł 44,72 zł 23,58 zł
szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
1 999,00 zł 1 799,00 zł 1 625,20 zł 1 462,60 zł
szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
669,00 zł 555,00 zł 543,90 zł 451,22 zł
szt.
Folia na tunel 3x6 m 18m2
Folia na tunel 3x6 m 18m2
389,00 zł 316,26 zł
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
599,00 zł 569,00 zł 486,99 zł 462,60 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 799,00 zł 2 499,00 zł 3 088,62 zł 2 031,71 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
179,00 zł 145,53 zł
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
449,00 zł 349,00 zł 365,04 zł 283,74 zł
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
640,00 zł 599,00 zł 520,33 zł 486,99 zł
szt.
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
459,00 zł 399,00 zł 373,17 zł 324,39 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
Basen ogrodowy stelażowy 549x122cm Bestway 56462 + Pompa + Pokrywa + WYSYŁKA GRATIS
3 199,00 zł 2 399,00 zł 2 600,81 zł 1 950,41 zł
szt.
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
699,00 zł 629,00 zł 568,29 zł 511,38 zł
szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
719,00 zł 639,00 zł 584,55 zł 519,51 zł
szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
399,00 zł 309,00 zł 324,39 zł 251,22 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK S " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK S " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP 25 WP PERMETRYNA 25%
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP 25 WP PERMETRYNA 25%
19,99 zł 8,99 zł 16,25 zł 7,31 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XL" długość 472-500cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM SEDAN XL" długość 472-500cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXM " długość długość 405-430cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXM " długość długość 405-430cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XM " długość 380-405cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK M " długość 405-430cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK M " długość 405-430cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
1 299,00 zł 1 056,10 zł
szt.
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
499,00 zł 405,69 zł
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
1 999,00 zł 1 799,00 zł 1 625,20 zł 1 462,60 zł
szt.
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
39,99 zł 29,99 zł 32,51 zł 24,38 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
339,00 zł 275,61 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XS " długość 355-380cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM HATCHBACK XS " długość 355-380cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
599,00 zł 486,99 zł
szt.
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXL " długość 485-497cm
Pokrowiec ochronny na samochód " PREMIUM KOMBI XXL " długość 485-497cm
329,00 zł 299,00 zł 267,48 zł 243,09 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
359,00 zł 310,00 zł 291,87 zł 252,03 zł
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
639,00 zł 579,00 zł 519,51 zł 470,73 zł
szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
479,00 zł 389,43 zł
Nowości
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
649,00 zł 569,00 zł 527,64 zł 462,60 zł
szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
749,00 zł 608,94 zł
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
559,00 zł 499,00 zł 454,47 zł 405,69 zł
szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl