Ile mogę wypić? Znamy odpowiedź na Twoje pytanie!
Ile mogę wypić?

Ile mogę wypić?

Znamy odpowiedź na Twoje pytanie!

Kto pyta, nie błądzi. Jednak ile mogę wypić, to odwieczne pytanie wielu osób, które nie odmawiają sobie zakrapianych imprez, wyjść do pubu czy wypicia kilku piw podczas oglądania meczu. I choć wiedzą, że kolejnego dnia będą musiały wsiąść za kierownicę, próbują obliczyć, ile piw mogą wypić, by rano być trzeźwym.

W takich sytuacjach pomocny może być kalkulator alkoholu, który oblicza poziom alkoholu we krwi na podstawie standardowych jednostek alkoholu oraz indywidualnych danych użytkownika, takich jak waga, wiek czy płeć.

Zazwyczaj twierdzą — mogę wypić 4 piwa, bo mam szybkie spalanie!

Często nie zdając sobie sprawy, jaka będzie zawartość alkoholu we krwi po wypiciu 4 piw!

Przelicznik piwa na promile nie istnieje, a pomiar wirtualnym alkomatem nic nie zmieni. Jak sama nazwa wskazuje, jest to alkomat wirtualny, więc pomiar będzie również wirtualny, a nie rzeczywisty!

Odczytana zawartość alkoholu w organizmie będzie błędna!

Ile promili po piwie?

To wszystko zależy od wielu czynników. Niektóre z nich to waga, wiek, płeć, wydolność organizmu na przyswajanie i spalanie alkoholu, czas od rozpoczęcia picia piwa. Czasu pomiaru alkomatem oraz czas od ostatniego posiłku.

Metabolizm alkoholu w organizmie jest różny dla każdej osoby i zależy od wielu czynników, takich jak masa ciała czy nawyki żywieniowe.

Wypijając piwo lub inne alkohole wynik zawartości alkoholu we krwi będzie zależny od tego, czy będziemy pili na pełny żołądek, czy pusty żołądek.

Jeśli spożyjemy piwo na pusty żołądek, wówczas alkohol szybciej zostanie przyswojony do naszego organizmu. Jeśli piwo wypijemy bezpośrednio po obfitym obiedzie, wówczas dłużej będzie alkohol wprowadzany do krwi. Dlatego nie na próżno się mówi, że jak pijesz, to dużo jedz, wówczas się wolniej opijesz.

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Fot. Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Kiedy mogę prowadzić po 4 piwach?

Trudne pytanie, ale łatwa odpowiedź: po 4 piwach możesz prowadzić, jak wytrzeźwiejesz. I możliwość wykonania zadania matematycznego, nie znając wielu składowych, jest niewykonalna, a przynajmniej obliczenia promili nigdy nie będą zgodne z rzeczywistym stanem osoby spożywającej piwo.

Bez alkomatu nie da się obliczyć dokładnie, ile jest promili po wypiciu 4 piw. Poziom alkoholu we krwi można ocenić za pomocą alkomatów oraz kalkulatorów promili, jednak wyniki te mogą różnić się od profesjonalnych badań krwi. Więc czy to będzie piwo, wódka, wino czy inny trunek, nie badając się dokładnym alkomatem, nigdy nie będziesz miał pewności co do swojej trzeźwości.

Nie wsiadaj za kierownicę po 4 piwach bez pewności co do stanu swojej trzeźwości!

WIRTUALNY ALKOMAT ONLINE

(kalkulator promili)

Ile mogę wypić alkoholu i prowadzić auto?

Ile mogę wypić - wirtualny alkomat.

Domysły, że po jednym piwie możemy po nie długim czasie wsiadać swobodnie za kółko, są nie do przyjęcia. Właśnie za to jedno piwo, możemy mieć ogromne problemy. Pomijając wysoką karę grzywny, możemy stracić prawo jazdy na trzy lata, czy nawet trafić do więzienia.

Przelicznik alkoholu w wirtualnych alkomatach pomaga oszacować stężenie alkoholu we krwi, co jest niezwykle przydatne dla użytkowników chcących zrozumieć, jak różne ilości alkoholu wpływają na ich organizm.

Na pytanie, ile mogę wypić, nie ma dokładnej odpowiedzi!

Nigdy nie będziemy pewni, że możemy bezpiecznie prowadzić samochód, jeśli wcześniej spożywaliśmy jakieś wyskokowe napoje. Jedynie badanie krwi lub dobry alkomat, może wskazać, czy rzeczywiście możemy już wsiadać za kółko. Złota zasada krąży już od dawna w mediach, a mianowicie piłeś — nie jedź! To może być jedyna, poprawna odpowiedź na pytanie, ile mogę wypić?

 

Powyżej 0,5 promila czeka nas nawet kara pozbawienia wolności, więc tytuł artykułu ile mogę wypić może, być zgubny! Piłeś? Nie jedź!

Każda przyjęta dawka alkoholu, może okazać się niestety, tak zwanym „gwoździem do trumny”. I nieważne czy przysłowiową trumną będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych kary, utrata prawa jazdy na trzy lata, więzienie, czy też prawdziwa trumna. Niestety, ale statystyki dotyczące pijanych kierowców wyglądają w naszym kraju tragicznie.

W samym 2019 roku liczba zatrzymań pijanych kierowców wynosiła, aż 111 tysięcy. Dodatkowo należy pamiętać, że wraz ze wzrostem zawartości alkoholu we krwi, znacznie wzrasta prawdopodobieństwo spowodowania wypadku. Już 0 5 promila alkoholu w organizmie, zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania wypadku aż czterokrotnie. Wynik oscylujący w okolicach 1,0 promila, to aż dziesięciokrotne zwiększenie szans na spowodowanie wypadku.

Jeśli w takim stanie zatrzyma nas drogówka, będziemy potraktowani jak przestępcy. Jeżeli badanie alkomatem wskaże w naszym organizmie stężenie powyżej 0,5 promila alkoholu, czeka nas wysoka kara grzywny, utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

 

Ile mogę wypić kieliszków wódki  i prowadzić auto?

Fot. Ile można wypić kieliszków wódki na pełny żołądek i kierować samochodem? Piłeś? Nie jedź!

Jaki czas po wypiciu alkoholu należy odczekać, żeby wsiąść za kierownicę? Ile mogę wypić — ZERO! Piłeś? Nie jedź!

Lepiej nie robić wyjątków. Mogłoby się wydawać, że po spożyciu tak niewielkiej dawki alkoholu, jaką jest jedno piwo, czy jeden kieliszek wódki, możemy swobodnie po krótkim czasie wsiąść za kółko i ruszać w drogę. Nic bardziej mylnego. Organizm każdego człowieka inaczej reaguje na spożyty alkohol. Ważne w tym przypadku będzie tempo, w jakim go spożywamy, rodzaj wypitego alkoholu, ilość, zjedzony wcześniej posiłek oraz ile ważymy.

Mimo wszystko nie ma uniwersalnego przelicznika, który wskaże nam czas, po którym możemy swobodnie prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Jakiś czas temu w internecie zaczęły pojawiać się wirtualne alkomaty, które na podstawie danych podanych przez użytkownika, wskazują orientacyjne i uśrednione stężenie alkoholu w organizmie. Takie sprawdzanie, czy możemy prowadzić, nie jest żadnym wyznacznikiem. Jedynie badanie krwi lub dobrej jakości alkomat elektrochemiczny może wskazać nam prawdziwy wynik stężenia alkoholu w naszym organizmie.

Jeżeli chodzi o badanie alkomatem, które można przeprowadzić samodzielnie, należy pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Nie możemy przeprowadzić badania alkomatem zaraz po wypiciu alkoholu, to może spowodować, że wynik będzie niewiarygodny. Pamiętajmy, żeby nie palić papierosa bezpośrednio przed badaniem, wtedy wynik również może być oszukany. Najważniejsze, nie używajmy tanich alkomatów, ponieważ ich wyniki, możemy porównać z tymi, które wskazuje nam wirtualny alkomat online.

 

Sprawdźmy, jak działa wirtualny alkomat online — ile mogę wypić, na stronie www.alkomat-online.pl.

Wirtualny alkomat online - ile mogę wypić?

Rys. Wirtualny alkomat online — ile mogę wypić, jest odpowiedni wyłącznie do zabawy.

Żaden wirtualny alkomat online nie jest dobrym pomysłem, by brać pod uwagę jego wyniki!

Wirtualny alkomat online to mało wiarygodna aplikacja.

Dlatego jeszcze raz stanowczo podkreślę — nigdy nie bierz pod uwagę wyników wirtualnego alkomatu online!

Zachęcamy jednak do umieszczenia swojej stronie link do wirtualnego alkomatu online na własnych stronach, aby promować samokontrolę po spożyciu alkoholu.

PIŁEŚ?

NIE WSIADAJ ZA KIEROWNICĘ!

NIE WAŻNE ILE WYPIŁEŚ!

WIRTUALNY ALKOMAT ONLINE CI NIE POMOŻE!

Dokładny kalkulator trzeźwości nie istnieje!

 

Badanie alkomatem elektrochemicznym okazuje się jedynym, słusznym rozwiązaniem!

Niestety, aby mieć pewność, że możemy już wsiąść za kierownice naszego samochodu, trzeba zainwestować kilkaset złotych w dobry alkomat, najlepiej z czujnikiem elektrochemicznym. Taka inwestycja szybko może się zwrócić. Wystarczy, jeśli raz nie będziecie pewni waszej trzeźwości, zbadacie się alkomatem i unikniecie jednej kontroli drogowej. I już, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych może pozostać u was, a nie być dotkliwą karą za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Jeżeli nie posiadacie własnego alkomatu, zawsze pozostaje wam jeszcze możliwość darmowego badania alkoholu we krwi na policyjnych komisariatach. Tylko pamiętajcie, żebyście nie przyjechali na komisariat, prowadząc samochód. W razie kiedy alkomat wskaże u was promile, a policjanci zobaczą, że prowadziliście samochód, odpowiecie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Innym rozwiązaniem są tanie, jednorazowe alkotesty, które znajdziecie na stacjach benzynowych, w aptekach i niektórych sklepach monopolowych. Taki alkotest również może uchronić was przed niemiłymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Alkomat elektrochemiczny, policyjny  ALP-1 LITE

Fot. Alkomat policyjny ALP-1 LITE — sprawdź cenę alkomatu w naszym sklepie.

Alkohol w liczbach. Organizm potrzebuje średnio do trzech godzin na spalenie 20 g, czystego alkoholu czy już wiesz, ile możesz wypić?

Na pewno większość z Was zastanawiała się, po jakim czasie może wsiąść za kierownice, po wypiciu alkoholu. Odpowiedź pewnie zdziwi wiele osób, ale za kieliszek wódki i jedno piwo można nawet trafić za kratki. To z pozoru niewielka ilość spożytego alkoholu, ale taką dawkę organizm będzie spalał nawet kilka godzin. Teraz przedstawimy trochę teorii, która może przybliżyć oszacowanie czasu, po jakim możemy wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. 20 g czystego alkoholu, może wydawać się to niewiele. Właśnie tyle alkoholu znajduje się w kieliszku wódki (50 g.). Jedno piwo to już 25 g etanolu, a 100 ml wina, to około 12 g czystego alkoholu.

Także po wypiciu kieliszka wódki na przyjęciu urodzinowym kolegi, będziemy musieli odczekać nie mniej niż trzy godziny, żeby wsiąść za kierownicę, oczywiście wcześniej warto potwierdzić naszą trzeźwość, badając się alkomatem. W przypadku kobiet czas, w jakim organizm spala alkohol, może się wydłużyć. Spożywając alkohol, nawet w najmniejszych ilościach nie możemy bazować na naszym samopoczuciu. Większość mężczyzn po wypiciu trzech kieliszków wódki, nie odczuje tego mocno i wydawać by im się mogło, że spokojnie mogą wsiadać za kółko. Wasze samopoczucie nie jest gwarancją trzeźwości.

Pomimo świetnego samopoczucia, po wypiciu trzech dużych kieliszków wódki, mężczyzna nie może usiąść za kierownicą pojazdu mechanicznego.

Po takiej ilości spożytego alkoholu, badanie alkomatem po odczekaniu trzech godzin, może wskazać nawet wynik 0,5 promila. Dopiero po prawie ośmiu godzinach od wypicia takiej dawki alkoholu, możemy spodziewać się wyniku zupełnego 0,00 promila na alkomacie. Są to oczywiście orientacyjne wartości stężenia alkoholu w organizmie, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, każdy organizm inaczej reaguje na spożyty alkohol. W artykule podajemy zawyżone dane w celach bezpieczeństwa.

Alkomat policyjny  iBlow dokładnie sprawdzi ile masz alkoholu we krwi!

Fot. Alkomat policyjny, przesiewowy PROMILER iBlow jest dokładnym wskaźnikiem stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień po imprezie, świetnie się czujemy i wsiadamy za kółko. Nie ważne jest pytanie, ile mogę wypić, ale odpowiedź — nie prowadź po alkoholu!

Jest to nagminne zjawisko, które można zaobserwować nie tylko u młodych kierowców, ale również u osób, które przebyły tysiące kilometrów za kierownicą samochodu i zdążyli nabrać doświadczenia.

Chodzi o prowadzenie samochodu po alkoholu na drugi dzień po imprezie.

Wielu kierowcom wydaje się, że jeśli podczas nocnej imprezy wypili kilka kieliszków, ale przy tym sporo jedli, rano wstali w świetnej formie, wzięli zimny prysznic i zjedli pożywne śniadanie, na pewno są trzeźwi i mogą swobodnie ruszać w drogę, zasiadając za kierownicą swojego samochodu. Niestety, w przedstawionej sytuacji, nie możemy być pewni, że jesteśmy trzeźwi. Czynnikiem, który może wprowadzić nas w błąd, są spożyte posiłki. Wbrew pozorom, jeżeli spożywamy dużo pokarmów, nasz organizm może dłużej pozbywać się alkoholu.

Polska policja nie ukrywa faktu, że większość zatrzymanych kierowców po alkoholu, to osoby, które imprezowały poprzedniego wieczoru. Ta informacja powinna dobitnie trafić do każdego kierowcy, żeby następni nie popełniali tego samego błędu.

Badanie zawartości alkoholu we krwi przez policję

Warto również pamiętać, że wirtualny alkomat można używać w trakcie spożywania alkoholu, co pozwala na bieżąco weryfikować aktualny poziom upojenia oraz oszacować czas potrzebny do wytrzeźwienia po spożyciu określonej ilości alkoholu.

Fot. Policja kontroluje stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy alkomatem policyjnym, przesiewowym PROMILER iBlow.

Jeżeli naprawdę nie możemy powstrzymać się od picia na imprezie, koniecznie wyposażmy się w porządny alkomat elektrochemiczny (na przykład ALP-1 LITE). To urządzenie, z pewnością pomoże nam w podjęciu decyzji, czy możemy zasiąść za kierownicą dzień po zakrapianej alkoholem imprezie. Jeżeli alkomat jest poza naszym zasięgiem i nie chcemy wydawać kilkuset złotych, musimy wiedzieć, że jeżeli następnego dnia muszę prowadzić samochód, po prostu nie piję alkoholu!

Tylko takie rozwiązanie da nam sto procent pewności, że możemy bezpiecznie prowadzić samochód, nie narażając przy tym siebie i innych użytkowników drogi. Jeżeli jednak zdarzy się, że piliśmy alkohol, a nie posiadamy alkomatu, alkotestu i nie mamy w pobliżu komisariatu policji, gdzie możemy sprawdzić nasz stan trzeźwości, skorzystajmy z usług taksówkarzy, komunikacji miejskiej lub po prostu poprośmy znajomego o podwiezienie. Może to uratować nie tylko wasze prawo jazdy, ale nawet życie wasze lub innych użytkowników drogi. Pamiętajmy o tym i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Piłeś - nie jedź! Po ostatnim spożyciu alkoholu w zależności od ilości odczekaj odpowiedni czas!

Polecamy dobry alkomat elektrochemiczny AlcoFind PRO X-5 PLUS

Alkomat elektrochemiczny to jedno z lepszych rozwiązań do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, AlcoFind PRO X-5 PLUS jest idealnym wyborem do warunków domowych oraz małych firm. Platynowy czujnik elektrochemiczny pozwoli wykonać 500 pomiarów bez kalibracji.

Kalibracja alkomatu elektrochemicznego w tym również tego modelu, wymagana jest raz w roku bez względu na ilość pomiarów. Jednak tylko i wyłącznie kalibracja alkomatu sprawi, że jego dokładność będzie na poziomie alkomatu policyjnego. Żaden wirtualny alkomat online nie zastąpi, dokładnego alkomatu elektrochemicznego.

Dobry alkomat elektrochemiczny AlcoFind PRO X-5 PLUS

Fot. Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS dokładnie obliczy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wynik promili alkoholu na alkomacie PRO X-5 PLUS odczytywany jest błyskawicznie w ciągu kilku sekund. Pamiętaj! Nie wykonuj badania alkomatem prędzej niż 30 minut po ostatniej dawce alkoholu, ponieważ alkohol resztkowy może uszkodzić sensor alkomatu! 

Ta prosta rzecz uratuje Cię kolejnego dnia po imprezie!

Bestsellery
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl