Jaki alkomat wybrać?
Jak wybrać alkomat?

Jaki alkomat wybrać?

Pytanie "jaki alkomat" zadaje sobie każdy, kto kupuje alkomat po raz pierwszy. Wybierając alkomat przede wszystkim należy określić, do jakich celów alkomat będzie używany, ile odczytów będzie wykonywanych w ciągu miesiąca czy roku oraz jaki mamy przeznaczony budżet na zakup alkomatu. Na końcu wybrać odpowiedni sklep z alkomatami.

Jaki jest Twój cel używania alkomatu?

Chcesz kupić alkomat na użytek osobisty czy do firmy? Postaramy się pomóc wszystkim tym, którzy nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu.

Jaki alkomat?

fot. alkomat osobisty marki PROMILER AL-8000 SILVER

 

Alkomat policyjny PROMILER iBlow

fot. alkomat policyjny, przesiewowy, bezustnikowy iBlow marki PROMILER

 

  • Wybieraj sprawdzone marki alkomatów

Jeśli chcesz zakupić alkomat po to, by go używać w warunkach domowych, wówczas wystarczy zakupić dokładny alkomat osobisty. Tylko skąd wiemy, że alkomat, który wybierzemy, będzie dokładny? By wybrać dobry i dokładny alkomat do użytku domowego wystarczy, jeśli urządzenie, które kupimy, będzie znanej marki ALKOPATROL, DATECH, SENTECH, PROMILER. Wymienione firmy są na rynku od wielu lat i dbają o jakość produkowanych alkomatów. Jeśli wybierzesz, którąś z nich możesz mieć pewność, że się nie zawiedziesz. Staraj się unikać alkomatów z chińskich fabryk, które produkują alkomaty i poza nimi jeszcze "milion" innych rzeczy niemających nic wspólnego z analizatorami wydechu. 

 

  • Wybierz alkomat z sensorem elektrochemicznym

Drugą ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając alkomat osobisty to czujnik lub jak inni mówią sensor, a właściwie technologia jego wykonania. Najlepsze czujniki (sensory) są wykonane w nowej technologii, bardzo dokładne i powtarzalne, mianowicie czujniki elektrochemiczne. Niektórzy to potocznie nazywają jako alkomat elektrochemiczny, mówiąc tak, mają na uwadze alkomat z sensorem elektrochemicznym. Są jeszcze, starszej technologii czujniki półprzewodnikowe, które są mniej dokładne i wymagają częstego serwisu, a dokładnie kalibracji. W alkomatach półprzewodnikowych (z sensorami półprzewodnikowymi) kalibracja alkomatu jest wymagana co 6 miesięcy, a dokładność takiego alkomatu, a właściwie tolerancja błędu często sięga 20% przy wartości 0,5 promila, co oznacza, że jeśli będziesz miał wynik, na alkomacie policyjnym 0,5‰ to na alkomacie z czujnikiem półprzewodnikowym odczyt może być od 0,4‰ do 0,6‰. Alkomat policyjny ma tylko do 3 procent błędu, więc jeśli chcesz kupić dokładny alkomat, to zapomnij o alkomatach półprzewodnikowych! Zawsze wybieraj alkomaty elektrochemiczne!

 

  • Określ ilość pomiarów wykonywanych w ciągu roku i wybierz odpowiedni alkomat osobisty lub do firmy

Decydując się na zakup, alkomatu osobistego do użytku domowego pamiętaj, by zwrócić uwagę na to, co jaką ilość pomiarów należy alkomat poddać kalibracji. Najczęściej taka informacja powinna się znaleźć w specyfikacji alkomatu na stronie sklepu.

  • Wybierając alkomat do firmy, w której będą wykonywane setki lub tysiące badań w ciągu roku warto pomyśleć o zakupie alkomatu przesiewowego - bezustnikowego ze względu na duże oszczędności wynikające z zaoszczędzonych finansów na ustniki.

 

  • Dlaczego to takie ważne?

Zakładając, że wśród domowników tylko i wyłącznie badania alkomatem będzie przeprowadzała jedna osoba, to przyjmując, że alkomat będzie używany raz po każdym weekendzie, wykona ona około 50 pomiarów w roku. Teoretycznie tak, ale praktycznie ilość tą należy pomnożyć razy 3 ze względu na to, iż zaleca się wykonanie 3 badań w odstępach czasu około dziesięciominutowych, by zwiększyć pewność odczytu badań. W tym przypadku okaże się, że w ciągu roku jedna osoba wykona około 150 badań. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że osoby, które do nas dostarczają, alkomat do kalibracji po 12 miesiącach użytkowania, na liczniku alkomatu mają od 100 do 500 pomiarów. Ilość odczytów zależy, jak widać między innymi, od tego ile osób w domu będzie korzystać a alkomatu. Jeśli wiemy już, ile pomiarów będziemy wykonywać w ciągu roku, to przełóżmy to na praktyczny wybór alkomatu i zdecydujmy się na taki alkotest, który będzie mógł wykonać w ciągu roku minimum taką ilość pomiarów, jaką zamierzamy wykonywać. Pozwoli nam, to na kalibrację alkomatu raz w roku oszczędzając przy tym kosztów poniesionych na odpłatny serwis i kalibrację naszego urządzenia.

 

  • Nie kupuj alkomatu nad wymiar swoich potrzeb! 

Mam na myśli to, by nie kupować alkomatu, który może wykonać bez kalibracji 5000 pomiarów, ponieważ w warunkach domowych nigdy nie wykorzystamy jego możliwości technicznych, a i tak po okresie 12 miesięcy będziemy musieli skalibrować alkomat pomimo tego, że nie wykorzystamy jego pełnej puli pomiarów. Inaczej rzecz ujmując, każdy alkomat elektrochemiczny trzeba kalibrować raz w roku bez względu na ilość wykonanych pomiarów, lecz gdy przed upływem roku przekroczymy dopuszczalność pomiarów, będziemy musieli go skalibrować szybciej.

 

  •  Wybór sklepu, w którym dokonasz zakupu alkomatu

Wybrałeś już markę, model, rodzaj alkomatu, wiesz już, że na pewno chcesz zakupić alkomat. Załóżmy, że to będzie PROMILER AL-8000 SILVER. Został nam jeszcze wybór odpowiedniego sklepu i zalezienie najlepszej ceny na ten alkomat.

  • No właśnie czy to faktycznie wszystko?

Nie! Cena to nie wszystko! Co z tego, że kupisz alkomat w supermarkecie, który sprzedaje wszystko od myszek do komputerów po telewizory i lodówki, jeżeli taki market nie posiada własnego serwisu, to dajemy Ci gwarancję, że alkomat nie zostanie skalibrowany w dniu zakupu! Masz 100% gwarancji na to, że kupując alkomat w sklepie, który nie skalibruje Ci alkomatu, będziesz musiał ponieść opłatę za kalibrację alkomatu, jeśli będziesz chciał mieć dokładny alkomat i skalibrowany.

 

  • Dlatego pamiętaj! Wybierz sklep, który posiada swój własny serwis i skalibruje Ci alkomat w dniu zakupu!

Tak na marginesie pozwolę sobie dodać, że nasza firma posiada własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz laboratorium do kalibracji alkomatów. Kalibrujemy alkomaty wysyłkowo w całej Polsce dla policji, straży i innych urzędów oraz służb mundurowych.

Nasza firma istnieje od 1995 roku, możesz to sprawdzić tutaj: https://mapa.targeo.pl/7311004601/nip/firma lub tutaj

Unikaj firm, które powstały wczoraj i się dopiero uczą, wprowadzając przy tym w błąd, informując klientów opisem w stylu "nasza firma od wielu lat sprzedaje i specjalizuje się w branży ... ", a w rzeczywistości firma powstała kilka miesięcy temu. Wystarczy wpisać NIP danej firmy w Google, by sprawdzić, jak długo istnieje na rynku i czy nie próbuje nas wprowadzić w błąd. Chodzi też o to, że w dzisiejszych czasach powstaje wiele nowych firm, które nie wytrzymują dużej konkurencji na rynku i się szybko zamykają, przez co klient w takim przypadku w przyszłości może być narażony na ryzyko utraty gwarancji.

Proszę pamiętać, cena zakupu alkomatu, a tak naprawdę każdego produktu jest ważna, ale ważna jest również firma, w której dokonujemy zakupu.

Pamiętaj to hasło każdorazowo, gdy będziesz robić jakiekolwiek zakupy:

Radość z niskiej ceny trwa chwilę, a niesmak i niezadowolenie z jakości obsługi pozostanie na zawsze.

Wybieraj pewne sklepy z tradycją!

Jesteśmy do Twoich usług - NEOMANIAK.PL

Zapraszamy na zakupy - wybierz dla siebie najlepszy alkomat!

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam znaleźć odpowiedź na pytanie - jaki alkomat kupić.

Zobacz również ranking alkomatów: https://alkopatrol.pl/ranking-alkomatow

 

Ta prosta rzecz uratuje Cię kolejnego dnia po imprezie!

Produkt dnia
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2

549,00 zł

446,34 zł

Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000

899,00 zł

730,89 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2

799,00 zł

649,59 zł

Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę

19,00 zł

15,45 zł

szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników

999,00 zł

812,20 zł

szt.
 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH

55,00 zł

44,72 zł

szt.
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023

449,00 zł

365,04 zł

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl