Jakie skuteczne opryski na komary i kleszcze?
Skąd nagle tyle komarów? Czy możemy nazwać to plagą?

Jakie skuteczne opryski na komary i kleszcze?

Skąd nagle tyle komarów? Czy to już plaga? Jakie stosować skuteczne opryski na komary, a jakie opryski na kleszcze?

Opryski na komary i kleszcze

Fot. Opryski na komary i kleszcze

Spróbujemy znaleźć sposób na komary i na kleszcze, podpowiemy jakie są skuteczne opryski na komary, a jakie najlepsze opryski na kleszcze. Jaki środek owadobójczy będzie nie będzie szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Tegoroczne lato obfituje przede wszystkim w dużą ilość nielubianych owadów, jakimi niewątpliwie są komary i kleszcze. Już od wielu lat nie było ich tak dużo, dziś, tak naprawdę trudno wyjść z na powietrze i nie zostać ukąszonym przez komara, nawet w mieście. Każdy z nas ma swoje lepsze lub gorsze sposoby na pozbycie się, lub odstraszenie komarów. Jednak kiedy będziemy mogli spokojnie się przemieszczać, bez obawy, że do naszego domu wrócimy ze swędzącym punktem na ciele? Niestety, masowa ilość tych owadów latających może doskwierać nam dłużej, niż myślimy, dlatego skuteczne opryski do ogrodu i do wewnątrz dostępne na rynku szybko znikają z półek sklepowych.

Do tak dużej ilości komatów tego lata, z pewnością przyczynił się rekordowo deszczowy czerwiec. Wiele osób twierdzi, że duża ilość komarów to przede wszystkim zasługa łagodnej zimy i suchej wiosny. Na pewno ma to również wpływ na masową ilość tych owadów latających w tym roku, jednak kluczową rolę gra tutaj bardzo deszczowy czerwiec, czyli początek lata, kiedy to komary i meszki rozmnażają się w największych ilościach. Patrząc na kilka poprzednich lat, tego roku w czerwcu spadło o wiele więcej deszczu niż normalnie. Na wschodzie, południu oraz w centrum kraju spadło w czerwcu nawet 150 litrów deszczu na metr kwadratowy, to nawet 3 razy więcej, niż w poprzednich latach. Do faktu, że czerwiec był najbardziej mokry od wielu lat, należy dodać, że był również ciepły. Średnia temperatura tego miesiąca była w tym roku prawie o 2 stopnie wyższa niż w poprzednich latach.

Takie warunki atmosferyczne sprzyjają, że komaty rozmnażają się w ekspresowym tempie. Wilgotna i ciepła aura dała komarom duże pole do popisu. Taka pogoda sprawia, że kałuże, w których larwy komarów mają najlepsze warunki do rozwoju, utrzymywały się przez długi czas. Dlatego też komary w stadach atakują nas każdego dnia nie tylko w miejscach, gdzie mogliśmy spotkać je dotychczas, na przykład w pobliżu stojącej wody, w lesie czy w parku, ale również w środku miasta na dodatek w pełnym słońcu. Taka sytuacja wskazuje, że mamy do czynienia z największą inwazją tych nielubianych insektów od 2010 roku, kiedy to wielokrotnie dochodziło do powodzi dorzecza Wisły i Odry. Wtedy, w 2010 roku, owadów latających było tak dużo, że nie pomagały nawet najmocniejsze opryski przeciw komarom.

Obecnie mamy niestety powtórkę sprzed 10 lat, te nieciekawe pod względem ilości natrętnych widliszków dni, przeciągnąć się mogą nawet do końca lata, ponieważ sierpień będzie pod względem pogody bardzo zbliżony do lipca. W niektórych miastach stosuje się specjalne opryski zwalczające komary. Takie zabiegi przeprowadzane są na terenach zielonych z ziemi i z powietrza. Dzięki opryskom terenów zielonych, zacienionych i w pobliżu wody, zapobiega się rozmnażaniu komarów. Dodatkowo takich operacji nie można powtarzać non stop. Opryski zwalczające komary i meszki można stosować jedynie na 24 godziny przed opadami deszczu.

Polacy twierdzą, że ciężko ruszyć się z domu, nawet w centrum miasta. Przebywając na zewnątrz, zaledwie w ciągu minuty można zostać ukąszonym przez komary meszki nawet kilkadziesiąt razy. Niestety komarzyce są dla ludzi bezlitosne. Zwykle atakują całymi stadami, ponieważ potrzebują krwi, aby mogły składać w kolejnych dniach nawet do 300 jaj w zbiornikach wody. Z 300 jaj komarzyc, wykluje się kolejne około 230 komarów płci żeńskiej. Mówimy o samicach, ponieważ tylko ten rodzaj kąsa nas codziennie. Komary - samce są niegroźne dla ludzi, ponieważ żywią się jedynie pyłkami kwiatów, a w całej populacji stanowią zaledwie 10 procent.

Jaki skuteczny oprysk na komary i kleszcze?

Fot. Jaki skuteczny oprysk na komary i kleszcze?

 

Mocny i skuteczny oprysk przeznaczony do zwalczania komarów, kleszczy, much, mrówek, karaluchów i innych owadów - Afanisep 25 WP

Pamiętajmy, że popadanie w panikę zda się na niewiele. Każdy musi znaleźć najlepszy dla siebie sposób walki z komarami. O niektórych sposobach walki z komarami wspominaliśmy w poprzednim artykule „Skuteczny oprysk na komary". Podpowiadamy jak zwalczyć komary w ogrodzie. Mocny i przede wszystkim skuteczny oprysk AFANISEP 25 WP na komary, kleszcze, osy, meszki, muchy, mrówki, karaluchy w domu jak i również do ogrodu. Jest to wyjątkowo mocny preparat owadobójczy, w postaci proszku, przeznaczony do rozcieńczenia z wodą. Tak naprawdę, używając tego oprysku w swoim ogrodzie, pozbędziecie się skutecznie z ogrodu wszystkich owadów. Dzięki użyciu oprysku AFANISEP 25 WP możecie być spokojni, że wasza okolica, gdzie dokonacie oprysku, będzie wolna również od meszek, much, kleszczy, mrówek czy karaluchów. Co więcej, środek ten jest przeznaczony również do stosowania wewnętrznego, czyli spokojnie możecie dokonać oprysku w swoim mieszkaniu, pomieszczeniach gospodarczych czy hodowlanych, oraz dookoła budynków. Preparat rozcieńczony z wodą według zaleceń producenta tworzy wystarczającą ilość zawiesiny, którą możemy opryskać nawet 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Łatwy w zastosowaniu i wydajny preparat z pewnością poradzi sobie z nielubianymi owadami, które zakłócają spokój w każdym ogrodzie oraz wewnątrz pomieszczeń. Jeśli chcemy pozbyć się owadów, zaleca się stosować oprysk wkoło gospodarstwa domowego, w przydomowych zaroślach, miejscach zacienionych, w których może kumulować się woda deszczowa. Głównym składnikiem oprysku na komary meszki i inne owady jest Permetryna, czyli syntetyczny organiczny związek chemiczny, który zaliczany jest do insektycydów trzeciej generacji. Oprysk na komary meszki należy powtarzać raz w miesiącu, a samą przygotowaną zawiesinę, należy zużyć w dniu sporządzenia.

Opryski na komary i kleszcze afanisep 25%

Fot. Opryski na komary i kleszcze Afanisep 25%

 

AFANISEP PERMETRYNA 25% OPRYSKI NA KOMARY, MUCHY, KLESZCZE, MRÓWKI, KARALUCHY I INNE ...

Doskonały sposób na komary, kleszcze, osy oraz inne owady w ogrodzie i wewnątrz pomieszczeń.

AFANISEP 25WP - Skuteczny preparat owadobójczy

AFANISEP 25WP to preparat owadobójczy w postaci proszku do rozcieńczenia w wodzie. Skutecznie zwalcza muchy, komary, kleszcze, mrówki, pchły, karaluchy, prusaki, rybiki cukrowe i inne.

Środek ten można stosować w pomieszczeniach (mieszkalnych, gospodarczych, hodowlanych, publicznych, magazynowych, produkcyjnych, itd.) i wokół budynków.

Preparat stosuje się metodą oprysku po rozcieńczeniu z wodą. Sporządzona według instrukcji stosowania zawiesina wystarcza do ochrony 1000m2 powierzchni.

Proszek owadobójczy przeznaczony do zwalczania komarów, kleszczy, karaluchów, mrówek, much i innych owadów

  • Skutecznie zwalczające opryski na komarykleszcze, karaluchy, mrówki, muchy, i inne
  • Wysoka zawartość substancji czynnej - permetryny
  • Wystarcza do ochrony aż 1000 m2 powierzchni
  • Prosty w użyciu
  • Szeroki zakres zastosowań

 

Sposób użycia - oprysk na komary Afanisep Permentyna 25 WP

Preparat stosuje się metodą oprysku po rozcieńczeniu z wodą.

  • 25g preparatu wsypać do 10 litrów wody i starannie wymieszać (zawiesina 0,25%, w przypadku zwalczania owadów latających)
  • 50g preparatu wsypać do 10 litrów wody i starannie wymieszać (zawiesina 0,5%, w przypadku zwalczania owadów biegających)

Zawiesina sporządzona według instrukcji stosowania wystarcza do ochrony 1000 m2 powierzchni.

W celu zwalczania much w oborach lub stajniach Afanisep 25WP można rozrobić z cukrem pudrem i pozostawić w miejscu eksponowanym, lecz niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Ten sposób na muchy można stosować zarówno jako suchą miszankę, jak również w formie rozwodnionej. Muchy zwabione cukrem przyjmą śmiertelną dawkę PERMETRYNY.

 

Zalecenia

  • oprysk na muchy: opryskiwać miejsca ciepłe i nasłonecznione (parapety i framugi okien, futryny, belki, gzymsy, ściany, itp.)
  • opryski na komary: opryskiwać miejsca ciemne i wilgotne (przy zwalczaniu wokół budynków opryskiwać przydomowe zarośla i inne siedliska intensywnego występowania komarów)
  • oprysk na owady biegające: (mrówki, prusaki, pluskwy, pchły, itp.) opryskiwać ścieżki wędrówek oraz szpary i szczeliny, listwy przypodłogowe, posadzki, okolice rur, itp.

 

Specyfikacja

Substancja czynna: permentyna - [ 248g/kg ] (24,8%)

Numer pozwolenia: Minister Zdrowia 2565/05

Zawartość: 25 g

 

Uwagi

Zawiesinę zużyć w dniu sporządzenia. Zabieg powtórzyć po miesiącu (owady latające) i co 2-3 miesiące (owady biegające). Pozostałości produkty i jego opakowanie traktować jako odpad niebezpieczny. Przed użyciem dokładnie przeczytać instrukcję obsługi zawartą na opakowaniu.

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Odpady opakowaniowe należy utylizować zgodnie z przepisami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi lub międzynarodowymi. Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań do innych celów (w tym jako surowców wtórnych). Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i zwierząt.

Skutecznie zwalczające opryski na kleszcze mrówki, muchy, komary, kleszcze, karaluchy i inne

Wysoka zawartość substancji czynnej - permetryny

Wystarcza do ochrony aż 1000 m2 powierzchni

Nie plami, nie pozostawia zapachu

Szeroki zakres zastosowań

Bestsellery
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977

2 139,00 zł

Cena regularna: 2 399,00 zł

1 739,02 zł

Cena regularna: 1 950,41 zł

szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Produkt dnia
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977

2 139,00 zł

Cena regularna: 2 399,00 zł

1 739,02 zł

Cena regularna: 1 950,41 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000

899,00 zł

730,89 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032

499,00 zł

405,69 zł

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2

549,00 zł

446,34 zł

Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2

479,00 zł

389,43 zł

Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników

999,00 zł

812,20 zł

szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl