Skąd nagle tyle komarów? Czy to już plaga? Jaki skuteczny oprysk na komary? 0
Skąd nagle tyle komarów? Czy możemy nazwać to plagą?

Skąd nagle tyle komarów? Czy to już plaga? Jaki skuteczny oprysk na komary?

Tegoroczne lato obfituje przede wszystkim w dużą ilość nielubianych owadów, jakimi niewątpliwie są komary. Już od wielu lat nie było ich tak dużo, dziś, tak naprawdę trudno wyjść z domu i nie zostać ukąszonym przez komara, nawet w mieście. Każdy z nas ma swoje lepsze lub gorsze sposoby na pozbycie się, lub odstraszenie komarów. Jednak kiedy będziemy mogli spokojnie się przemieszczać, bez obawy, że do domu wrócimy ze swędzącym punktem na ciele? Niestety, masowa ilość komarów może doskwierać nam dłużej, niż myślimy.

Do tak dużej ilości komatów tego lata, z pewnością przyczynił się rekordowo deszczowy czerwiec. Wiele osób twierdzi, że duża ilość komarów to przede wszystkim zasługa łagodnej zimy i suchej wiosny. Na pewno ma to również wpływ na masową ilość komarów w tym roku, jednak kluczową rolę gra tutaj bardzo deszczowy czerwiec, czyli początek lata, kiedy to komary rozmnażają się w największych ilościach. Patrząc na kilka poprzednich lat, tego roku w czerwcu spadło o wiele więcej deszczu niż normalnie. Na wschodzie, południu oraz w centrum kraju spadło w czerwcu nawet 150 litrów deszczu na metr kwadratowy, to nawet 3 razy więcej, niż w poprzednich latach. Do faktu, że czerwiec był najbardziej mokry od wielu lat, należy dodać, że był również ciepły. Średnia temperatura tego miesiąca była w tym roku prawie o 2 stopnie wyższa niż w poprzednich latach.

Takie warunki atmosferyczne sprzyjają rozmnażaniu się komarów. Wilgotna i ciepła aura dała komarom duże pole do popisu. Taka pogoda sprawia, że kałuże, w których larwy komarów mają najlepsze warunki do rozwoju, utrzymywały się przez długi czas. Dlatego też stada komarów atakują nas każdego dnia nie tylko w miejscach, gdzie mogliśmy spotkać je dotychczas, na przykład w pobliżu stojącej wody, w lesie czy w parku, ale również w środku miasta na dodatek w pełnym słońcu. Taka sytuacja wskazuje, że mamy do czynienia z największą inwazją tych nielubianych insektów od 2010 roku, kiedy to wielokrotnie dochodziło do powodzi dorzecza Wisły i Odry. Wtedy, w 2010 roku, komarów było tak dużo, że nie pomagały nawet najmocniejsze opryski przeciw komarom.

Obecnie mamy niestety powtórkę sprzed 10 lat, te nieciekawe pod względem ilości komarów dni przeciągnąć się mogą nawet do końca lata, ponieważ sierpień będzie pod względem pogody bardzo zbliżony do lipca. W niektórych miastach stosuje się specjalne opryski zwalczające komary. Takie zabiegi przeprowadzane są na terenach zielonych z ziemi i z powietrza. Dzięki opryskom terenów zielonych, zacienionych i w pobliżu wody, zapobiega się rozmnażaniu komarów, jednak skutki są niewielkie, ponieważ komarów jest zbyt dużo. Dodatkowo takich operacji nie można powtarzać non stop. Opryski zwalczające komary można stosować jedynie na 24 godziny przed opadami deszczu.

Polacy twierdzą, że ciężko ruszyć się z domu, nawet w centrum miasta. Przebywając na zewnątrz, zaledwie w ciągu minuty można zostać ukąszonym przez komary nawet kilkadziesiąt razy. Niestety komarzyce są dla ludzi bezlitosne. Zwykle atakują całymi stadami, ponieważ potrzebują krwi, aby mogły składać w kolejnych dniach nawet do 300 jaj w zbiornikach wody. Z 300 jaj komarzyc, wykluje się kolejne około 230 owadów płci żeńskiej. Mówimy o samicach, ponieważ tylko ten rodzaj kąsa nas codziennie. Samce komarów są niegroźne dla ludzi, ponieważ żywią się jedynie pyłkami kwiatów, a w całej populacji komarów stanowią zaledwie 10 procent.

Mocny i skuteczny oprysk na komary, kleszcze, muchy, mrówki, karaluchy i inne owady, dostępny w sklepie neomaniak.pl

Pamiętajmy, że popadanie w panikę zda się na niewiele. Każdy musi znaleźć najlepszy dla siebie sposób walki z komarami. O niektórych sposobach walki z komarami wspominaliśmy w poprzednim artykule „Skuteczny oprysk na komary". Podpowiadamy jak skutecznie zwalczyć komary w ogrodzie. Mocny i przede wszystkim skuteczny oprysk AFANISEP 25 WP na komary i inne owady. Jest to wyjątkowo mocny preparat owadobójczy, w postaci proszku, przeznaczony do rozcieńczenia z wodą. Tak naprawdę, używając tego oprysku w swoim ogrodzie, pozbędziecie się skutecznie nie tylko komarów. Dzięki użyciu oprysku AFANISEP 25 WP możecie być spokojni, że wasza okolica, gdzie dokonacie oprysku, będzie wolna również od meszek, much, kleszczy, mrówek czy karaluchów. Co więcej, środek ten jest przeznaczony również do stosowania wewnętrznego, czyli spokojnie możecie dokonać oprysku w swoim mieszkaniu, domu, pomieszczeniach gospodarczych czy hodowlanych, oraz dookoła budynków. Preparat rozcieńczony z wodą według zaleceń producenta tworzy wystarczającą ilość zawiesiny, którą możemy opryskać nawet 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Łatwy w zastosowaniu i wydajny preparat z pewnością poradzi sobie z nielubianymi owadami, które zakłócają spokój w każdym ogrodzie, domu oraz mieszkaniu. Jeśli chcemy pozbyć się komarów, zaleca się stosować oprysk wkoło domu, w przydomowych zaroślach, miejscach zacienionych, w których może kumulować się woda deszczowa. Głównym składnikiem oprysku na komary i inne owady jest Permetryna, czyli syntetyczny organiczny związek chemiczny, który zaliczany jest do insektycydów trzeciej generacji. Oprysk na komary należy powtarzać raz w miesiącu, a samą przygotowaną zawiesinę, należy zużyć w dniu sporządzenia.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl