Sposób na komary
Sposób na komary

Sposób na komary

Sprawdzamy naturalne sposoby na komary i wybieramy ten jeden najlepszy! Tylko czy w ogóle istnieje idealny sposób na komary? Jaki wybrać oprysk na uciążliwe komary? To bardzo często zadawane pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć.

Komary czy muchy to zdecydowanie nieprzyjemne i natrętne owady, które szczególnie dają się wszystkim we znaki, w długie letnie wieczory. Każdego lata mamy ten sam problem. Co zrobić z natrętnymi owadami? Jakich środków użyć? Czy są jakieś sprawdzone, skuteczne sposoby? Stosować domowe sposoby na komary, czy raczej chemiczne środki?

Sprawdzamy, jakie są możliwości i jaka metoda będzie najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych komarów i co odstrasza komary w ogrodzie, a co w domu?

 

SPIS TREŚCI:
 1. Jakie skuteczne sposoby na komary wykorzystać, by się ich pozbyć?
 2. Kąsają przede wszystkim samice komara
 3. Co odstrasza komary?
 4. Rośliny odstraszające komary to też dobry sposób na komary
 5. Domowe sposoby na komary, olejki eteryczne i inne preparaty odstraszające komary
 6. Skuteczne sposoby na komary to również Permetryna i Afanisep 25 WP!
 7. Lampy zewnętrzne przeciw komarom
 8. Kwas mlekowy wabikiem na komary!
 9. Opryski na komary do ogrodu to dobry sposób na pozbycie się ich, one tego nie znoszą!
 10. Jak przeprowadzać chemiczne zwalczanie komarów w ogrodzie?
 11. Jak prawidłowo używać środków owadobójczych, by odstraszyć komary?
 12. Domowe sposoby na leczenie po ugryzieniu komara
 13. A co jeśli nie odpowiadają nam domowe sposoby na komary?
 14. Kup teraz Afanisep 25 WP - najlepszy środek przeciwko komarom

 

Jakie skuteczne sposoby na komary wykorzystać, by się ich pozbyć?

Możliwość spędzania letnich wieczorów w zaciszu przydomowego ogrodu czy na działce to duża przyjemność i odskocznia od codziennych obowiązków. Niestety bardzo często zdarza się, że podczas odpoczynku na świeżym powietrzu odwiedzają nas nieproszeni goście, czyli natrętne owady, które chcą nas ukąsić i wypić trochę krwi. Dzięki naturalnym sposobom oraz sprawdzonym chemicznym środkom możemy skutecznie pozbyć się problemu natrętnych owadów.

 Afanisep 25 WP to dobry sposób walki z komarami

Fot. Skuteczny sposób na komary - Afanisep 25 WP to dobry sposób walki z komarami

 

Kąsają przede wszystkim samice komara

Z pewnością komary to wyjątkowo nieprzyjemne i krwiopijne stworzenia. Przede wszystkim samice komarów czyhają na to, aby nas ukąsić i wypić krew, ponieważ potrzebują jej do powstawania jaj w jajnikach, które złożą w wodzie. Samcom z kolei za pożywienie wystarcza nektar z kwiatów.

 

Co odstrasza komary?

Niestety, jako ochrona przed nimi nie wystarczy nam jedynie dokładne otulenie się odzieżą, szczególnie w gorące dni, stosowanie moskitier to dobry pomysł na odgrodzenie się od owadów, jednak nie zawsze i nie wszędzie się on sprawdzi. Ten sposób nie odstraszy komarów, tylko nas przed nimi ochroni. W takim razie, co odstrasza komary? Jak się chronić przed komarami?

Jeżeli chcemy pozbyć się owadów towarzyszącym nam w letnie wieczory, warto pomyśleć o obsadzeniu tarasu, altany czy balkonu którymś z niżej wymienionych gatunków roślin. Pamiętajcie jednak, że jedna doniczka z rośliną nie wystarczy. Im większa ilość pachnących i cieszących oko roślin odganiających uciążliwe komary, tym większa będzie skuteczność.

Sprawdź olejek kwiatowy przeciwko komarom

Fot. Sprawdź olejek kwiatowy przeciwko komarom

 

Rośliny odstraszające komary to też dobry sposób na komary

Przyjemniejszym sposobem na pozbycie się niechcianych komarów, może być wykorzystanie aromatycznych roślin, które skutecznie je odstraszą.

Kocimiętka, komarzyca, lawenda, geranium czy popularne zioła, takie jak bazylia czy mięta. Każda z tych roślin, poprzez ich intensywny zapach skutecznie odgania komary.

Taką antykomarową kompozycję warto uzupełnić także aromatycznymi roślinami: aksamitka, pachnąca pelargonia (anginka), żeniszek i zioła (bazylia, mięta, melisa, rozmaryn), koper włoski, lawenda wąskolistna, komarzyca, bodziszek korzeniasty.

Prócz roślin przeciw kąsającym komarom, istnieją również takie inne sposoby na komary, które skutecznie wabią niechciane owady.

Jednym z gatunków roślin działających jak wabik na komary jest rosiczka. To owadożerna roślina, która swoją wonią przyciąga komary. Jeśli komar zostanie zwabiony i wejdzie na jej liście, przyklei się do lepkiej substancji, którą liście rosiczki są pokryte.

Sposób na komary - olejek lawendowy

Fot. Sposób na komary - olejek lawendowy

 

Domowe sposoby na komary, olejki eteryczne i inne preparaty odstraszające komary

Patrząc na rynek preparatów anty komarowych, możemy znaleźć wiele najróżniejszych substancji. Od naturalnych olejków eterycznych, przez esencje, świece zapachowe, czy zewnętrzne pochodnie przeciw uciążliwym komarom. Jeśli chodzi o naturalny olejek eteryczny, najlepiej przeciw komarom sprawdzą się z trawy cytrynowej, lawendowy, waniliowy oraz goździkowy. Ludzie często w domu wykorzystują również spożywcze olejki eteryczne cytrynowe lub waniliowe, jako środek, przeciw męczącym komarom. Domowe sposoby i działanie, jakie ma tego typu olejek, jest jak najbardziej skuteczne, jednakże należy pamiętać, że ich trwałość ma określony czas i należy regularnie powtarzać ich stosowanie dla najlepszej ochrony. Sprawdź ten sposób na komary, to stary sprawdzony sposób.

Olejek na komary do użycia na zewnątrz i w domu

Fot. Olejek na komary do użycia na zewnątrz i w domu

Oprócz olejków czy to spożywczych, czy eterycznych, jako skuteczne preparaty anty komarowe, możemy znaleźć również, różnego rodzaju środków do spryskiwania czy smarowania skóry narażonej na ukąszenia komarów. Tego typu preparaty na komary mogą mieć różną formę od najbardziej popularnych sprayów, przez żele, maści, aerozole, po plastry naskórne. Przy stosowaniu tego typu środków anty komarowych trzeba pamiętać o omijaniu okolic twarzy, dłoni oraz skaleczonych miejsc na ciele. Najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie ze środków, które mają najbardziej naturalny skład, dzięki czemu możemy liczyć na skuteczną i nieszkodliwą ochronę skóry. Tak, więc jeśli w Waszym przypadku działają olejki i zapach olejku odgania owady, to warto z niego korzystać nie tylko w domu.

 

Skuteczne sposoby na komary to również Permetryna i Afanisep 25 WP!

AFANISEP 25 WP - Skuteczny środek owadobójczy to preparat w postaci proszku do rozcieńczenia w wodzie. Skutecznie zwalcza komary, muchy, mrówki, kleszcze, pchły, prusaki, rybiki cukrowe, karaluchy i inne owady. Środek można stosować w pomieszczeniach i wokół budynków. Preparat stosuje się metodą rozpylania po rozcieńczeniu z wodą. Sporządzona według instrukcji stosowania zawiesina wystarcza do ochrony 1000 m2 powierzchni. Jest to proszek owadobójczy, który jest bardzo prosty w użyciu.

Skuteczny sposób na komary to Afanisep 25 WP

Fot. Preparat owadobójczy na komary i inne owady Afanisep 25 WP

W celu zwalczania much w oborach lub stajniach Afanisep 25 WP można rozrobić z cukrem pudrem i pozostawić w miejscu eksponowanym, lecz niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Ten sposób na muchy można stosować zarówno jako suchą mieszankę, jak i również w formie rozwodnionej. Muchy zwabione cukrem przyjmą śmiertelną dawkę Permetryny i zdechną. Szczegółowe informacje o zastosowaniu preparatu do odstraszania komarów - Afanisep 25WP znajdziecie na karcie produktu w naszym sklepie. Afanisep 25 WP to preparat, którego komary nie znoszą! Kup jedno opakowanie w naszym sklepie tego produktu, by skutecznie odstraszyć komary!

Redakcja poleca do domu przeciwko komarom środki owadobójcze, wystarczy spryskać przedmioty w otoczeniu - kup teraz: Afanisep 25 WP nie jest groźny dla ludzi i zwierząt. Wystarczy go dodać do wody i rozmieszać by był gotowy do użycia. Szczegółowe informacje znajdują się na opakowaniu.

Sposób na komary to Afanisep 25 WP - idealny do walki z komarami

Fot. Komar na siedzący na ręku

 

Lampy zewnętrzne przeciw komarom

Każdy preparat ma określony czas działania i zwykle podczas wieczoru powinno się kilkukrotnie powtarzać użycie, chociażby sprayu przeciw uciążliwym komarom. Różnego rodzaju świece, kadzidełka czy pochodnie również mają określony zakres działania, ponieważ chronią tylko podczas gdy preparaty się żarzą, co więcej taki preparat jedynie odstrasza komary, a nie likwiduje ich. Zewnętrzne lampy owadobójcze przeciw komarom mają pewną przewagę nad tymi preparatami. Przede wszystkim skutecznie likwidują natrętne komary. Dodatkowo ich działanie jest neutralne, lampy nie wydzielają żadnego zapachu i nie mają wpływu na osoby przebywające w ich pobliżu. Światło w odcieniu ultrafioletu emitowane przez zewnętrzne lampy przeciw komarom, skutecznie przyciąga te brzęczące owady, zarówno w dzień, jak i po zmroku. Najpopularniejsze są lampy, które zwalczają komary poprzez rażenie prądem, inne lampy przyciągają komary, które przylepiają się do specjalnych wkładów. Tak naprawdę cel działania lamp jest taki sam – czyli unicestwienie owadów, jedynie różnią się one sposobem działania. Lampy zwalczające komary mogą okazać się szczególnie dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ działanie innych preparatów anty komarowych, na przykład sprayów, może negatywnie i drażniąco wpływać na skórę.

 

Lampy zewnętrzne przeciw komarom

Fot. Lampa owadobójcza przeciw komarom

 

Kwas mlekowy wabikiem na komary!

Podczas intensywnego wysiłku w mięśniach człowieka uwalnia się kwas mlekowy, który bardzo intensywnie przyciąga do nas komary! Dlatego, jeśli jesteś, spocony nie dziw się, że komary atakują Cię z większą intensywnością.

 

Opryski na komary do ogrodu to dobry sposób na pozbycie się ich, one tego nie znoszą!

Jeśli ilość komarów w ogrodzie czy na działce jest wyjątkowo uciążliwa i żaden z powyższych sposobów nie zadziałał skutecznie, warto pomyśleć o zewnętrznym oprysku przeciw komarom. Taki środek jest zabójczy i skutecznie likwiduje, skupiska komarów. Decydując się na tę metodę, zwalczającą komary na zewnątrz, warto pomieszać preparaty i zastosować jednocześnie środek na mszyce, dzięki czemu pozbędziemy się nie tylko komarów, ale również kąsających nas i niszczące rośliny mszyc. Opryski na komary do ogrodu to zazwyczaj koncentrat środka anty komarowego, który trzeba przygotować samodzielnie, tuż przed zastosowaniem. Opylać należy głównie zacienione, wilgotne miejsca na zewnątrz oaz gęste krzewy, aby dokładnie dotrzeć do skupisk komarów. Godziny poranne, jak i późny wieczór to najlepszy czas na przeprowadzenie tej metody na komary, ponieważ wtedy komary są najmniej aktywne. Za pomocą ręcznego baniaka ciśnieniowego i odpowiedniego preparatu, możemy skutecznie pozbyć się ich raz na zawsze. Im większą powierzchnię zdołamy opylić, tym skuteczniejsze będzie działanie. Dobrym rozwiązaniem będzie dogadanie się z sąsiadem, zakupienie preparatu na pół i rozpylanie na jak największej powierzchni wkoło domów.

Po przeprowadzeniu działań chemicznych na dużej powierzchni będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w walce z komarami.

Opryki na komary

Fot. Działania przeciw owadom

 

Jak przeprowadzać chemiczne zwalczanie komarów w ogrodzie?

Kiedy borykamy się z problemem, jakim niewątpliwie jest duża ilość komarów w naszym ogrodzie, należy podjąć radykalne kroki. Jeśli naturalne preparaty nie działają, a środki przeciw komarom nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzą chemiczne środki na owady. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się komarów z najbliższego otoczenia. Ten sposób, nie jest ochroną, chwilową barierą, czy doraźnym środkiem. Jego działanie skutecznie niszczy skupiska komarów w ogrodzie.

Przed przeprowadzeniem chemicznego rozpylania preparatu na zewnątrz zapoznajcie się z instrukcją producenta. Dzięki temu będziecie mogli go przeprowadzić bez narażania siebie, swoich bliskich oraz wszystkich innych żyjących w środowisku organizmów, pamiętajcie, że używacie silnych środków chemicznych. Następnie, zanim przeprowadzimy tę czynność, trzeba wziąć pod uwagę warunki pogodowe, porę dnia oraz dokładnie określić miejsce skupisk nielubianych owadów. Jeżeli przeprowadzamy chemiczne opylanie na zewnątrz, gdzie bawią się dzieci, pamiętajmy o zabezpieczeniu wszelkich zabawek. Dodatkowo zadbajmy o takie detale jak zabezpieczenie poideł i karmników dla ptaków, jeżeli takowe są w ogrodzie oraz zadbajmy o bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy, że im większą powierzchnię ogrodu obejmiemy, tym skuteczniejsze będzie działanie środka chemicznego na komary i insekty.

 

Jak prawidłowo używać środków owadobójczych, by odstraszyć komary?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż użycie repelentu przeciw owadom, ale jest kilka ważnych technik, o których powinno się pamiętać. Przykładowo, nie każdy wie, że nie można spryskać wyłącznie rąk i oczekiwać, że komary będą omijać nas z daleka. Jak poprawnie używać preparatu na komary? Zawsze warto zacząć od dokładnego przeczytania instrukcji, w której zawarte są wszelkie najpotrzebniejsze informacje w tym na przykład czy przed użyciem repelentu trzeba wstrząsnąć aerozolem. Następnie trzymając go w odległości około 15 do 20 cm, spryskujemy odsłoniętą skórę i ubrania rozpylając go powolnym i zamiatającym ruchem. Co więcej, nie wolno robić tego w zamkniętych pomieszczeniach a na zewnątrz, należy również omijać wszelkie rany i skaleczenia, a ewentualny krem przeciwsłoneczny nakładać przed środkiem odstraszającym komary. Istotny jest również sposób nakładania sprayu na twarz, najlepiej jest najpierw spryskać dłonie i dopiero użyć na skórę twarzy omijając oczy i uszy. DEET- czy jest bezpieczny? DEET to częsty składnik aktywny preparatów przeciw owadom. Produktu go zawierające są bardzo skuteczny, ale aby były zupełnie bezpieczne, trzeba je stosować zgodnie z zaleceniami. Przede wszystkim trzeba używać wyłącznie takiej ilości, która pokryje skórę i ubrania cienką warstwą, a po powrocie do domu dokładnie umyje się skórę ciepłą wodą z mydłem. Bezcelowe jest również stosowanie takich preparatów na skórę pod ubraniem. W rzadkich przypadkach stosowanie takich repelentów pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności może powodować niewielkie reakcje skórne.

 

Domowe sposoby na leczenie po ugryzieniu komara

Niemal, że co roku dochodzi do istnego wysypu komarów. Te małe i jakże irytujące owady są dosłownie wszędzie - już nie tylko na wiejskich łąkach czy w lasach, ale też w centrach dużych miast, w których teoretycznie regularnie przeprowadza się odkomarzania. Wszyscy latem są wiecznie pogryzieni i wszyscy muszą zmagać się z bolesnymi i nieatrakcyjnymi bąblami. A czy istnieją jakieś naturalne metody, by szybciej pozbyć się komarów?

Ataki komarów bywają bolesne. Pozostawiają po sobie duże czerwone ślady, które często z czasem zaczynają się rozlewać i ostatecznie mogą pokryć nawet połowę wybranej kończyny - w zależności od organizmu i stanu zdrowia człowieka. Jeżeli odczuwalny ból jest naprawdę silny i trudno jakkolwiek sobie z nim poradzić, warto zastosować domowe metody, które nieraz bywają skuteczniejsze od zwykłych tabletek przeciwbólowych. Są to naturalne sposoby na owady, które można stosować w warunkach domowych. A jedna z nich polega na smarowaniu obolałych miejsc zwykłym miodem, warto jej użyć, gdy mamy małe dzieci. Powinno się pokrywać nim bąble kilka razy w ciągu dnia. Już po dwóch czy trzech dniach nastąpi wyraźna poprawa. Ból na pewno osłabnie, a istnieje też szansa, że bąbel całkowicie zniknie. Tę metodę można wykorzystać zarówno w przypadku ukąszeń komara, jak i po ugryzieniu pająka - zawsze działa ona tak samo dobrze, choć lepszym sposobem będzie ochrona przed komarami, a właściwie przed ich ugryzieniem.

 

A co jeśli nie odpowiadają nam domowe sposoby na komary?

Domowe sposoby na komary są dobre, ale nie każdemu chce się jednak codziennie smarować miodem. Niby nie jest to specjalnie uporczywa czy wymagająca czynność, ale jeśli ukucia komarów są naprawdę duże i bolesne, ten słodki przysmak wszystkich pszczół czy olejki eteryczne mogą okazać się niewystarczające.

Co wtedy? Wtedy lepiej jednak skorzystać z dobrodziejstw aptek i sklepów kosmetycznych. W każdej takiej placówce bez problemu można dostać specjalistyczne środki radzące sobie z ugryzieniami po wszelkiego rodzaju owadach. Nie są one drogie. Za zwykłą maść na komary trzeba zapłacić zwykle kilka złotych, a przeważnie wystarcza ona na przynajmniej połowę lata, jeżeli stosuje się ją samemu. Taki kosmetyk warto też spakować do podróżnej kosmetyczki i zabrać ze sobą na wakacje. Na pewno przyda się on na urlopie. Zwłaszcza u tych, którzy zamierzają wypoczywać nad polskim morzem. Nikt nie lubi komarów, ale niestety w sezonie letnim nie da się ich całkowicie uniknąć. Żerują one dosłownie wszędzie i przedostają się także do budynków zamkniętych, dlatego też każdy - prędzej czy później - zostanie przez nie pogryziony. Warto wiedzieć, co należałoby zrobić w takim przypadku. O ile niektóre ślady po komarach znikają samoistnie już po paru godzinach, tak pozostałe mogą wywoływać silny ból, który wypadałoby jakoś złagodzić.

Bestsellery
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.
Produkt dnia
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2

799,00 zł

649,59 zł

Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Folia na tunel 3x6 m 18m2
Folia na tunel 3x6 m 18m2

389,00 zł

316,26 zł

Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2

479,00 zł

389,43 zł

Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023

449,00 zł

365,04 zł

Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników

999,00 zł

812,20 zł

szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl