Sposób na komary 0
Sposób na komary

Sposób na komary

Sprawdzamy naturalne sposoby na komary i wybieramy ten jeden najlepszy! Tylko czy w ogóle istnieje idealny sposób na komary? Jaki wybrać oprysk na uciążliwe komary? To bardzo często zadawane pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć.

Komary czy muchy to zdecydowanie nieprzyjemne i natrętne owady, które szczególnie dają się wszystkim we znaki, w długie letnie wieczory. Każdego lata mamy ten sam problem. Co zrobić z natrętnymi owadami? Jakich środków użyć? Czy są jakieś sprawdzone, skuteczne sposoby? Stosować domowe sposoby, czy raczej chemiczne środki? Sprawdzamy, jakie są możliwości i jaka metoda będzie najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych komarów.

 

Jakie sposoby na komary wykorzystać, by się ich pozbyć?

Możliwość spędzania letnich wieczorów w zaciszu przydomowego ogrodu czy na działce to duża przyjemność i odskocznia od codziennych obowiązków. Niestety bardzo często zdarza się, że podczas odpoczynku w ogrodzie odwiedzają nas nieproszeni goście, czyli natrętne owady, które chcą nas ukąsić i wypić trochę krwi. Dzięki naturalnym sposobom oraz sprawdzonym chemicznym środkom możemy skutecznie pozbyć się problemu natrętnych owadów.

 Afanisep 25% to dobry sposób na komary

Fot. Skuteczny sposób na komary - Afanisep 25%

 

Kąsają przede wszystkim samice komara.

Z pewnością komary to wyjątkowo nieprzyjemne i krwiopijne stworzenia. Przede wszystkim samice komarów czyhają na to, aby nas ukąsić i wypić krew, ponieważ potrzebują jej do powstawania jaj w jajnikach, które złożą w wodzie. Samcom z kolei za pożywienie wystarcza nektar z kwiatów.

 

Co odstrasza komary?

Niestety, jako ochrona przed nimi nie wystarczy nam jedynie dokładne otulenie się odzieżą, szczególnie w gorące dni, stosowanie moskitier to dobry pomysł na odgrodzenie się od owadów, jednak nie zawsze i nie wszędzie się on sprawdzi. Przyjemniejszym sposobem na pozbycie się niechcianych komarów, może być wykorzystanie aromatycznych roślin, które skutecznie je odstraszą. Kocimiętka, komarzyca, lawenda, geranium czy popularne zioła, takie jak bazylia czy mięta. Każda z tych roślin, poprzez ich intensywny zapach skutecznie odgania komary. Jeżeli chcemy pozbyć się owadów towarzyszącym nam w letnie wieczory, warto pomyśleć o obsadzeniu tarasu, altany czy balkonu którymś z wyżej wymienionych gatunków roślin. Pamiętajcie jednak, że jedna doniczka z rośliną nie wystarczy. Im większa ilość pachnących i cieszących oko roślin odganiających uciążliwe komary, tym większa będzie skuteczność.

Prócz roślin przeciw kąsającym komarom, istnieją również takie, które skutecznie wabią niechciane owady. Jednym z gatunków roślin działających jak wabik na komary jest rosiczka. To owadożerna roślina, która swoją wonią przyciąga komary. Jeśli komar zostanie zwabiony i wejdzie na jej liście, przyklei się do lepkiej substancji, którą liście rosiczki są pokryte.

 

Domowe sposoby na komary, olejki eteryczne i inne preparaty odstraszające komary.

Patrząc na rynek preparatów anty komarowych, możemy znaleźć wiele najróżniejszych substancji. Od naturalnych olejków eterycznych, przez esencje, świece zapachowe, czy zewnętrzne pochodnie przeciw uciążliwym komarom. Jeśli chodzi o naturalny olejek eteryczny, najlepiej przeciw komarom sprawdzą się z trawy cytrynowej, lawendowy, waniliowy oraz goździkowy. Ludzie często wykorzystują również spożywcze olejki eteryczne cytrynowe lub waniliowe, jako środek, przeciw męczącym komarom. Domowe sposoby i działanie tego typu olejków jest jak najbardziej skuteczne, jednakże należy pamiętać, że ich trwałość ma określony czas i należy regularnie powtarzać ich stosowanie dla najlepszej ochrony.

Preparat na komary

Fot. Preparat na komary

Oprócz olejków czy to spożywczych, czy eterycznych, jako skuteczne preparaty anty komarowe, możemy znaleźć również, różnego rodzaju środków do spryskiwania czy smarowania skóry narażonej na ukąszenia komarów. Tego typu preparaty na komary mogą mieć różną formę od najbardziej popularnych sprayów, przez żele, maści, aerozole, po plastry naskórne. Przy stosowaniu tego typu środków anty komarowych należy pamiętać o omijaniu okolic twarzy, dłoni oraz skaleczonych miejsc na ciele. Najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie ze środków, które mają najbardziej naturalny skład, dzięki czemu możemy liczyć na skuteczną i nieszkodliwą ochronę skóry. Tak, więc jeśli w Waszym przypadku działa sposób z olejkiem i zapach olejku odgania owady, to warto z niego korzystać.

 

Skuteczne sposoby na uciążliwe komary to również Permetryna i Afanisep 25%!

AFANISEP 25WP - Skuteczny środek owadobójczy to preparat w postaci proszku do rozcieńczenia w wodzie. Skutecznie zwalcza komary, muchy, mrówki, kleszcze, pchły, prusaki, rybiki cukrowe, karaluchy i inne owady. Środek można stosować w pomieszczeniach i wokół budynków. Preparat stosuje się metodą rozpylania po rozcieńczeniu z wodą. Sporządzona według instrukcji stosowania zawiesina wystarcza do ochrony 1000 m2 powierzchni. Jest to proszek owadobójczy, który jest bardzo prosty w użyciu.

Sposób na komary to Afanisep 25%

Fot. Preparat owadobójczy na komary i inne owady Afanisep 25%

W celu zwalczania much w oborach lub stajniach Afanisep 25WP można rozrobić z cukrem pudrem i pozostawić w miejscu eksponowanym, lecz niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Ten sposób na muchy można stosować zarówno jako suchą mieszankę, jak i również w formie rozwodnionej. Muchy zwabione cukrem przyjmą śmiertelną dawkę Permetryny i zdechną. Szczegółowe informacje o zastosowaniu preparatu odstraszającego owady Afanisep 25% znajdziecie na karcie produktu w naszym sklepie.

 

Sposób na komary to Afanisep 25%

Fot. Komar na siedzący na ręku

 

Lampy zewnętrzne.

Każdy preparat ma określony czas działania i zwykle podczas wieczoru należy kilkukrotnie powtarzać użycie, chociażby sprayu przeciw uciążliwym komarom. Różnego rodzaju świece, kadzidełka czy pochodnie również mają określony zakres działania, ponieważ chronią tylko podczas gdy preparaty się żarzą, co więcej te preparaty jedynie odstraszają niechciane owady, a nie likwidują ich. Zewnętrzne lampy na komary mają pewną przewagę nad tymi preparatami. Przede wszystkim skutecznie likwidują komary. Dodatkowo ich działanie jest neutralne, lampy nie wydzielają żadnego zapachu i nie mają wpływu na osoby przebywające w ich pobliżu. Światło w odcieniu ultrafioletu emitowane przez zewnętrzne lampy przeciw komarom, skutecznie przyciąga te brzęczące owady, zarówno w dzień, jak i po zmroku. Najpopularniejsze są lampy, które zwalczają komary poprzez rażenie prądem, inne lampy przyciągają komary, które przylepiają się do specjalnych wkładów. Tak naprawdę cel działania lamp jest taki sam – czyli unicestwienie owadów, jedynie różnią się one sposobem działania. Lampy zwalczające komary mogą okazać się szczególnie dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ działanie innych preparatów anty komarowych, na przykład sprayów, może negatywnie i drażniąco wpływać na skórę.

 

Lampa zwalczająca komary

Fot. Lampa owadobójcza zwalczająca komary

 

Kwas mlekowy wabikiem na komary!

Podczas intensywnego wysiłku w mięśniach człowieka uwalnia się kwas mlekowy, który bardzo intensywnie przyciąga do nas komary! Dlatego, jeśli jesteś, spocony nie dziw się, że komary atakują Cię z większą intensywnością.

 

Oprysk na kąsające komary to dobry sposób na pozbycie się ich z ogrodu, one tego nie znoszą!

Jeśli ilość komarów w ogrodzie czy na działce jest wyjątkowo uciążliwa i żaden z powyższych sposobów nie zadziałał skutecznie, warto pomyśleć o zewnętrznym oprysku przeciw komarom. Taki środek jest zabójczy i skutecznie likwiduje, skupiska komarów. Decydując się na tę metodę, zwalczającą komary w ogrodzie, warto pomieszać preparaty i zastosować jednocześnie środek na mszyce, dzięki czemu pozbędziemy się nie tylko komarów, ale również kąsających nas i niszczące rośliny mszyc. Opryski na komary do ogrodu to zazwyczaj koncentrat środka anty komarowego, który należy przygotować samodzielnie, tuż przed zastosowaniem. Opylać należy głównie zacienione, wilgotne miejsca w ogrodzie oaz gęste krzewy, aby dokładnie dotrzeć do skupisk komarów. Godziny poranne, jak i późny wieczór to najlepszy czas na przeprowadzenie tej metody na komary, ponieważ wtedy komary są najmniej aktywne. Za pomocą ręcznego baniaka ciśnieniowego i odpowiedniego preparatu, możemy skutecznie pozbyć się ich raz na zawsze. Im większą powierzchnię zdołamy opylić, tym skuteczniejsze będzie działanie. Dobrym rozwiązaniem będzie dogadanie się z sąsiadem, zakupienie preparatu na pół i rozpylanie na jak największej powierzchni wkoło domów.

Po przeprowadzeniu działań chemicznych na dużej powierzchni będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w walce z komarami.

 na komary

Fot. Działania przeciw owadom

 

Jak przeprowadzać chemiczne zwalczanie komarów w ogrodzie?

Kiedy borykamy się z problemem, jakim niewątpliwie jest duża ilość komarów w naszym ogrodzie, należy podjąć radykalne kroki. Jeśli naturalne preparaty nie działają, a środki przeciw komarom nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzą chemiczne środki na owady. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się komarów z najbliższego otoczenia. Ten sposób, nie jest ochroną, chwilową barierą, czy doraźnym środkiem. Jego działanie skutecznie niszczy skupiska komarów w ogrodzie.

Przed przeprowadzeniem chemicznego rozpylania preparatu w ogrodzie zapoznajcie się z instrukcją producenta. Dzięki temu będziecie mogli go przeprowadzić bez narażania siebie, swoich bliskich oraz wszystkich innych żyjących w ogrodzie organizmów, pamiętajcie, że używacie silnych środków chemicznych. Następnie, zanim przeprowadzimy tę czynność, należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe, porę dnia oraz dokładnie określić miejsce skupisk nielubianych owadów. Jeżeli przeprowadzamy chemiczne opylanie w ogrodzie, gdzie bawią się dzieci, pamiętajmy o zabezpieczeniu wszelkich zabawek. Dodatkowo zadbajmy o takie detale jak zabezpieczenie poideł i karmników dla ptaków, jeżeli takowe są w ogrodzie oraz zadbajmy o bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy, że im większą powierzchnię ogrodu obejmiemy, tym skuteczniejsze będzie działanie środka chemicznego na komary i insekty.

 

Jak stosować środki?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż użycie repelentu przeciw owadom, ale jest kilka ważnych technik, o których należy pamiętać. Przykładowo, nie każdy wie, że nie można spryskać wyłącznie rąk i oczekiwać, że komary będą omijać nas z daleka. Jak poprawnie używać preparatu na komary? Zawsze warto zacząć od dokładnego przeczytania instrukcji, w której zawarte są wszelkie najpotrzebniejsze informacje w tym na przykład czy przed użyciem repelentu należy wstrząsnąć aerozolem. Następnie trzymając go w odległości około 15 do 20 cm, spryskujemy odsłoniętą skórę i ubrania rozpylając go powolnym i zamiatającym ruchem. Co więcej, nie należy robić tego w zamkniętych pomieszczeniach a na zewnątrz, należy również omijać wszelkie rany i skaleczenia, a ewentualny krem przeciwsłoneczny nakładać przed środkiem odstraszającym komary. Istotny jest również sposób nakładania sprayu na twarz, najlepiej jest najpierw spryskać dłonie i dopiero użyć na skórę twarzy omijając oczy i uszy. DEET- czy jest bezpieczny? DEET to częsty składnik aktywny preparatów przeciw owadom. Produktu go zawierające są bardzo skuteczny, ale aby były zupełnie bezpieczne, należy je stosować zgodnie z zaleceniami. Przede wszystkim trzeba używać wyłącznie takiej ilości, która pokryje skórę i ubrania cienką warstwą, a po powrocie do domu dokładnie umyje się skórę ciepłą wodą z mydłem. Bezcelowe jest również stosowanie takich preparatów na skórę pod ubraniem. W rzadkich przypadkach stosowanie takich repelentów pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności może powodować niewielkie reakcje skórne.

 

Domowe sposoby na leczenie po ugryzieniu komara

Niemal, że co roku dochodzi do istnego wysypu komarów. Te małe i jakże irytujące owady są dosłownie wszędzie - już nie tylko na wiejskich łąkach czy w lasach, ale też w centrach dużych miast, w których teoretycznie regularnie przeprowadza się odkomarzania. Wszyscy latem są wiecznie pogryzieni i wszyscy muszą zmagać się z bolesnymi i nieatrakcyjnymi bąblami. A czy istnieją jakieś naturalne metody, by szybciej pozbyć się komatów?

Ataki tych owadów bywają bolesne. Pozostawiają po sobie duże czerwone ślady, które często z czasem zaczynają się rozlewać i ostatecznie mogą pokryć nawet połowę wybranej kończyny - w zależności od organizmu i stanu zdrowia człowieka. Jeżeli odczuwalny ból jest naprawdę silny i trudno jakkolwiek sobie z nim poradzić, warto zastosować domowe metody, które nieraz bywają skuteczniejsze od zwykłych tabletek przeciwbólowych. Są to naturalne sposoby na owady, które można stosować w warunkach domowych. A jedna z nich polega na smarowaniu obolałych miejsc zwykłym miodem, warto jej użyć, gdy mamy małe dzieci. Należy pokrywać nim bąble kilka razy w ciągu dnia. Już po dwóch czy trzech dniach nastąpi wyraźna poprawa. Ból na pewno osłabnie, a istnieje też szansa, że bąbel całkowicie zniknie. Tę metodę można wykorzystać zarówno w przypadku ukąszeń komara, jak i po ugryzieniu pająka - zawsze działa ona tak samo dobrze, choć lepszym sposobem będzie ochrona przed komarami, a właściwie przed ich ugryzieniem.

 

A co jeśli nie odpowiadają nam naturalne sposoby?

Nie każdemu chce się jednak codziennie smarować miodem. Niby nie jest to specjalnie uporczywa czy wymagająca czynność, ale jeśli ukucia komarów są naprawdę duże i bolesne, ten słodki przysmak wszystkich pszczół może okazać się niewystarczający.

Co wtedy? Wtedy lepiej jednak skorzystać z dobrodziejstw aptek i sklepów kosmetycznych. W każdej takiej placówce bez problemu można dostać specjalistyczne środki radzące sobie z ugryzieniami po wszelkiego rodzaju owadach. Nie są one drogie. Za zwykłą maść na komary trzeba zapłacić zwykle kilka złotych, a przeważnie wystarcza ona na przynajmniej połowę lata, jeżeli stosuje się ją samemu. Taki kosmetyk warto też spakować do podróżnej kosmetyczki i zabrać ze sobą na wakacje. Na pewno przyda się on na urlopie. Zwłaszcza u tych, którzy zamierzają wypoczywać nad polskim morzem. Nikt nie lubi komarów, ale niestety w sezonie letnim nie da się ich całkowicie uniknąć. Żerują one dosłownie wszędzie i przedostają się także do budynków zamkniętych, dlatego też każdy - prędzej czy później - zostanie przez nie pogryziony. Warto wiedzieć, co należałoby zrobić w takim przypadku. O ile niektóre ślady po komarach znikają samoistnie już po paru godzinach, tak pozostałe mogą wywoływać silny ból, który wypadałoby jakoś złagodzić.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
429,00 zł 379,00 zł 348,78 zł 308,13 zł
szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
849,00 zł 699,00 zł 690,24 zł 568,29 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
489,00 zł 459,00 zł 397,56 zł 373,17 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 5678 L/h Bestway 58497
Pompa piaskowa do basenu 5678 L/h Bestway 58497
639,00 zł 629,00 zł 519,51 zł 511,38 zł
szt.
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
189,00 zł 149,00 zł 153,66 zł 121,14 zł
szt.
Kulki filtracyjne do pompy piaskowej Bestway 58475
Kulki filtracyjne do pompy piaskowej Bestway 58475
54,90 zł 49,90 zł 44,63 zł 40,57 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
559,00 zł 449,00 zł 454,47 zł 365,04 zł
szt.
Produkt dnia
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
Alkomat AL-9000 Lite + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
610,00 zł 599,00 zł 495,93 zł 486,99 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji + 500szt. ustników rurkowych
559,00 zł 449,00 zł 454,47 zł 365,04 zł
szt.
Zestaw do czyszczenia basenu BESTWAY 58234
Zestaw do czyszczenia basenu BESTWAY 58234
179,00 zł 149,00 zł 145,53 zł 121,14 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 5szt. ustników + uchwyt GSM + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 5szt. ustników + uchwyt GSM + 12 m-cy kalibracji
559,00 zł 429,00 zł 454,47 zł 348,78 zł
szt.
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
Elektryczna maszynka do mielenia mięsa BERDSEN 550 - 1200W
399,00 zł 349,00 zł 324,39 zł 283,74 zł
szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
649,00 zł 599,00 zł 527,64 zł 486,99 zł
szt.
Rowerek biegowy zielony RC-112
Rowerek biegowy zielony RC-112
129,00 zł 119,00 zł 104,88 zł 96,75 zł
szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
849,00 zł 699,00 zł 690,24 zł 568,29 zł
szt.
 Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
Alkomat elektrochemiczny AL-8000 SILVER + 5 lat gwarancji + 24 m-ce kalibracji + uchwyt GSM
559,00 zł 459,00 zł 454,47 zł 373,17 zł
szt.
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
Chemia Basenowa Zestaw 5w1 na Start NTCE
159,00 zł 119,00 zł 129,27 zł 96,75 zł
szt.
Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
Chemia Basenowa Zestaw 7w1 na Start NTCE
199,00 zł 161,79 zł
szt.
Rowerek biegowy z hamulcem zielony RC-105
Rowerek biegowy z hamulcem zielony RC-105
179,00 zł 129,00 zł 145,53 zł 104,88 zł
szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
819,00 zł 739,00 zł 665,85 zł 600,81 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
339,00 zł 299,00 zł 275,61 zł 243,09 zł
szt.
Osuszacz powietrza - pochłaniacz wilgoci BR-20C biały
Osuszacz powietrza - pochłaniacz wilgoci BR-20C biały
279,00 zł 239,00 zł 226,83 zł 194,31 zł
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
1 799,00 zł 1 599,00 zł 1 462,60 zł 1 300,00 zł
szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25%
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25%
19,99 zł 14,99 zł 16,25 zł 12,19 zł
szt.
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
640,00 zł 599,00 zł 520,33 zł 486,99 zł
szt.
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
549,00 zł 469,00 zł 446,34 zł 381,30 zł
szt.
 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH
69,00 zł 49,99 zł 56,10 zł 40,64 zł
szt.
Moskitiera siatka na okno 130/150 NA KOMARY + rzep
Moskitiera siatka na okno 130/150 NA KOMARY + rzep
17,99 zł 9,99 zł 14,63 zł 8,12 zł
szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
499,00 zł 409,00 zł 405,69 zł 332,52 zł
szt.
Rowerek biegowy drewniany Szary
Rowerek biegowy drewniany Szary
199,00 zł 139,00 zł 161,79 zł 113,01 zł
szt.
Alkomat AL-8000 SILVER + 15szt. ustników + uchwyt samochodowy + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 SILVER + 15szt. ustników + uchwyt samochodowy + 12 m-cy kalibracji
529,00 zł 429,00 zł 430,08 zł 348,78 zł
szt.
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
HIBERNATOR Chemia na Zimę Zimowanie Basenu NTCE 1L
24,99 zł 20,32 zł
szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
1 799,00 zł 1 699,00 zł 1 462,60 zł 1 381,30 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
4 799,00 zł 4 699,00 zł 3 901,63 zł 3 820,33 zł
szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
719,00 zł 629,00 zł 584,55 zł 511,38 zł
szt.
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
Pompa piaskowa do basenu 3028 l/h Bestway 58515
489,00 zł 459,00 zł 397,56 zł 373,17 zł
szt.
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
Alkomat AL-9000L + 24 m-ce kalibracji + 500 ustników rurkowych
699,00 zł 629,00 zł 568,29 zł 511,38 zł
szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
309,00 zł 279,00 zł 251,22 zł 226,83 zł
szt.
Suszarka spożywcza do grzybów i owoców 250W 9L
Suszarka spożywcza do grzybów i owoców 250W 9L
139,00 zł 129,00 zł 113,01 zł 104,88 zł
szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji + 15 szt. ustników + 5 lat gwarancji + uchwyt GSM
459,00 zł 399,00 zł 373,17 zł 324,39 zł
szt.
Łata naprawcza WODA-STOP baseny rynny oczka wodne
Łata naprawcza WODA-STOP baseny rynny oczka wodne
24,99 zł 18,99 zł 20,32 zł 15,44 zł
szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25% Zestaw 3 szt.
MOCNY OPRYSK NA KOMARY I KLESZCZE AFANISEP PERMETRYNA 25% Zestaw 3 szt.
55,99 zł 39,99 zł 45,52 zł 32,51 zł
szt.
Alkomat PRO X-5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 80szt. ustników
Alkomat PRO X-5 PLUS + 24 m-ce kalibracji + 5 lat gwarancji + 80szt. ustników
449,00 zł 409,00 zł 365,04 zł 332,52 zł
szt.
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AlcoFind DA-7100 + 100 ustników + 12 m-cy kalibracji
359,00 zł 310,00 zł 291,87 zł 252,03 zł
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
459,00 zł 399,00 zł 373,17 zł 324,39 zł
szt.
Rowerek biegowy drewniany różowy
Rowerek biegowy drewniany różowy
199,00 zł 139,00 zł 161,79 zł 113,01 zł
Alkomat AL-6000 Lite + 12 m-cy kalibracji bez limitu
Alkomat AL-6000 Lite + 12 m-cy kalibracji bez limitu
219,00 zł 199,00 zł 178,05 zł 161,79 zł
szt.
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
PRO X-5+ kalibracje 12 m-cy, Certyfikat Kalibracji
429,00 zł 379,00 zł 348,78 zł 308,13 zł
szt.
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
449,00 zł 349,00 zł 365,04 zł 283,74 zł
szt.
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
Basen ogrodowy stelażowy RATANOWY 549 x 122 cm zestaw 12w1 Bestway 56977
3 200,00 zł 2 849,00 zł 2 601,63 zł 2 316,26 zł
szt.
Nowości
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
Kamera zewnętrzna WIFI IP Full HD 2Mpx 1080p
189,00 zł 149,00 zł 153,66 zł 121,14 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60031 Lay-Z-Spa HAWAII HydroJet PRO
4 799,00 zł 4 699,00 zł 3 901,63 zł 3 820,33 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60009 Lay-Z-Spa BALI AirJet LED
2 449,00 zł 2 399,00 zł 1 991,06 zł 1 950,41 zł
szt.
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet
Jacuzzi ogrodowe Bestway 60035 Lay-Z-Spa HAVANA AirJet
2 199,00 zł 1 787,80 zł
szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl