Pokrowce ochronne na samochód - w jaki pokrowiec ochronny najlepiej zainwestować?
Pokrowce ochronne na samochód - w jaki pokrowiec ochronny najlepiej zainwestować?

Pokrowce ochronne na samochód - w jaki pokrowiec ochronny najlepiej zainwestować?

Rynek pokrowców ochronnych na samochody w naszym kraju jest bardzo szeroki. Duży wybór sprawia, że zwykle nie do końca wiemy, na co się zdecydować. W sieci i sklepach oferujących akcesoria motoryzacyjne znajdziemy wiele propozycji ochronnych pokrowców na samochody, w różnych cenach. Zakup pokrowca na samochód jest swego rodzaju inwestycją, która ma zabezpieczyć wasz samochód na kolejne lata. Dlatego wybierając pokrowiec, zastanawiacie się, na co zwrócić największą uwagę, jaki produkt spełni wszystkie wasze oczekiwania i będzie odpowiednio chronił Wasz samochód.

 Pokrowce ochronne na samochody

Zobacz też artykuł: Czy warto kupić pokrowiec na samochód?

 

Trzy najważniejsze czynniki, o których warto pamiętać przy wyborze pokrowca ochronnego na samochód.

  • Po pierwsze dobierzcie odpowiedni rozmiar pokrowca. Wybierając pokrowiec ochronny, należy dopasować wymiar pokrowca do wymiarów samochodu. Większość producentów oferuje kilka rozmiarów pokrowców ochronnych, które pasują na różne rodzaje samochodów, od małych miejskich, po wielkie terenówki. Zwykle rozmiary pokrowców oznaczane są identycznie jak ... ubrania. Czyli od rozmiaru S - pasującego na małe miejskie samochody, po rozmiar XL i większe - odpowiednie na duże terenówki. Jednak takie oznakowanie na niewiele się zda, chyba że producent od razu opisuje, że dany rozmiar jest odpowiedni na dany model samochodu. Wybierając pokrowiec ochronny, najlepiej będzie, jeśli będziemy znać dokładny wymiar naszego pojazdu, czyli długość, szerokość i wysokość. To znacznie ułatwi nam wybór odpowiedniego pokrowca ochronnego. Ważne jest, żeby wybrać pokrowiec, który będzie odpowiednio o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt centymetrów większy od samochodu, aby jego montaż nie sprawiał nam większych problemów.

 

  • Jeśli wybierzecie już odpowiedni wymiar pokrowca, kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest rodzaj materiału, z jakiego wykonano produkt oraz liczba warstw samego pokrowca. Producenci pokrowców oferują nam produkty wykonane z różnego rodzaju materiałów. Jeżeli kupujemy pokrowiec stacjonarnie, jesteśmy w lepszej sytuacji, ponieważ możemy go dotknąć i ocenić, sprawa komplikuje się, kiedy kupujemy pokrowiec ochronny w sklepie internetowym. Szukając pokrowca ochronnego na wasz samochód, nie dajcie się zwieść wyjątkowo niską ceną. Może to oznaczać, że pokrowiec jest wykonany ze słabych jakościowo materiałów oraz że produkt jest eksportowany, na przykład z Chin. Źle dobrany materiał może narobić nam wiele problemów. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów pokrowców ochronnych. W zależności czy mamy garaż, czy też trzymamy samochód na zewnątrz, możemy odpowiednio dobrać materiał, z jakiego wykonany jest pokrowiec. Jeżeli trzymamy samochód w garażu, możemy wybrać jedno lub dwu warstwowe pokrowce wykonane z miękkich materiałów. Tego typu pokrowce, odpowiednio zabezpieczą samochód przed kurzem i pyłem, są lekkie, łatwe w montażu i przechowywaniu. Jeśli zostawiamy swoje auto pod chmurką, musimy wybrać zdecydowanie grubszy pokrowiec na samochód. Najlepiej sprawdzi się pokrowiec czterowarstwowy. Taki produkt zabezpieczy nasz samochód przed negatywnym wpływie warunków atmosferycznych, takich jak wysokie czy niskie temperatury, deszcz, śnieg, promienie słoneczne. Dodatkowo pokrowiec zabezpiecza samochód przed innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą negatywnie wpłynąć na karoserię pojazdu, są to między innymi pyłki, ptasie odchody czy opadające liście. Niektóre pokrowce ochronne posiadają dodatkową warstwę ochronną, zwykle piankową, która zabezpieczy samochód przed bardzo groźnym dla karoserii gradem czy spadającymi z drzew kasztanami. Wybierając pokrowiec, który stosowany będzie na zewnątrz, musimy zwrócić uwagę na jego paro przepuszczalność. To bardzo ważne, żeby w przestrzeni pomiędzy pokrowcem a karoserią nie zatrzymywała się wilgoć, prowadzi to do szybszego powstawania korozji oraz pleśni. Tańsze modele importowanych pokrowców często nie przepuszczają powietrza i prowadzą do powstawania niechcianej korozji. Dlatego wybierając pokrowiec ochronny, przede wszystkim zwróćmy uwagę, z jakiego materiału jest wykonany i ile warstw materiału posiada oraz czy wewnętrzna część jest wykonana z odpowiednio miękkiego materiału, który nie uszkodzi lakieru.
  • Kolejnym ważnym elementem podczas wyboru ochronnego pokrowca na samochód jest mocowanie pokrowca. Jeżeli zostawiamy samochód przykryty pokrowcem na zewnątrz, nie wystarczy go tylko narzucić na samochód. Mogłoby się wydawać, że kawałek gumki wystarczy, żeby pokrowiec dobrze się trzymał. Teoretycznie tak jest w przypadku gdy auto stoi w garażu, gumka w zupełności wystarczy, jednak tak naprawdę jedynie mocne i porządne mocowanie zapewni optymalną ochronę naszego samochodu. Producenci pokrowców stosują kilka rozwiązań mocowań, na przykład wszyta guma w całym dolnym obwodzie pokrowca, dzięki czemu pokrowiec dobrze przylega. Inni stosują mocowania w postaci pasków, za pomocą których przytwierdza się pokrowiec do felg, zderzaka czy elementów zawieszenia. Kolejnym rozwiązaniem jest mocny sznur wszyty w dolną część pokrowca, dzięki czemu możemy regulować siłę przymocowania pokrowca, ta metoda mocowania jest również najlepszą. Mocowanie w postaci gumy może przy większych podmuchach wiatru puścić i pokrowiec zwieje. Paski, które mocować możemy do różnych elementów samochodu może prowadzić do ich uszkodzenia. Za to sznur, świetnie się sprawdzi, ponieważ sami go zawiążemy i będziemy pewni, że utrzyma pokrowiec nawet podczas najsilniejszego wiatru.

 

Rodzaje pokrowców samochodowych, propozycje, przedziały cenowe, producenci.

Wiecie już, do czego służy pokrowiec ochronny na samochód, wiecie też, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pokrowca. Poniżej przedstawimy rodzaje pokrowców ochronnych na samochody, ich przybliżone przedziały cenowe oraz producentów. Poszukując najlepszego pokrowca ochronnego na samochód, zwróć uwagę, skąd pochodzi produkt. Najlepiej wybierz produkt oferowany przez polskiego producenta.

Wyżej wymienione czynniki są bardzo ważne, dlatego zawsze należy zwrócić na nie uwagę podczas wyboru odpowiedniego pokrowca ochronnego na samochód. Sprawdźcie jakie rodzaje pokrowców ochronnych proponują nam producenci oraz ile możemy zapłacić za poszczególne modele pokrowców ochronnych na samochody.

 

Pokrowce samochodowe do 100 zł.

Ten przedział cenowy potrafi być bardzo zdradliwy, ponieważ 100 zł, to dla jednych dużo a dla innych niewiele do zapłacenia za pokrowiec ochronny. Rynek pokrowców ochronnych jest bardzo szeroki, kupując pokrowiec do 100 zł, dokładnie zapoznajmy się z opisem produktu. Pierwszy typ pokrowców, jaki otrzymamy w tej cenie, to tak zwane „pół pokrowce”. Chronią one dach, maskę oraz szyby samochodu. Takie rozwiązanie będzie dobre dla osób często użytkujących samochód. Dzięki zastosowaniu „pół pokrowców” nie będziemy musieli skrobać szyb zimą, a latem samochód nie będzie bardzo nagrzany w środku. W tej kategorii cenowej możemy również spotkać pełnowymiarowe pokrowce samochodowe. Jednak musimy uważać przy ich wyborze. Te pokrowce do 100 zł, często są cienkie i przystosowane do użytku wewnętrznego, na przykład w garażu. Jeżeli opis produktu wskazywać będzie możliwość długotrwałego użytku na zewnątrz, możemy się naciąć i kupić pokrowiec, który sprawi nam więcej problemów niż pożytku.

 

Pokrowce samochodowe do 200 zł.

Pokrowce ochronne w tej cenie mogą być już naprawdę dobrej jakości. Pamiętajmy, żeby sprawdzać pochodzenie produktu oraz materiału, z jakich został wykonany. Importowane pokrowce, często są produkowane z materiałów niewiadomego pochodzenia. Pokrowce samochodowe do 200 zł, składają się już zwykle z kilku warstw. Większość z nich zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz pokrowca, a wewnętrzna warstwa wykonana jest z odpowiednio miękkiego materiału, który nie uszkodzi lakieru.

 

Pokrowce samochodowe do 300 zł, i więcej.

Tutaj wkraczamy już na wyższą półkę pokrowców samochodowych. Dysponując taką kwotą, którą przeznaczycie na zakup pokrowca samochodowego, możecie wybrać produkt premium, najwyższej jakości. Pokrowce w tym przedziale cenowym są zwykle trzy lub nawet czterowarstwowe. Zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza oraz doskonałe zabezpieczenie przed porysowaniem lakieru. Wszystko to, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów do wykonania pokrowca. Dostępne w naszym sklepie pokrowce ochronne PREMIUM są właśnie przykładem produktu najwyższej jakości. Polski producent, firma CarPassion, wykonał czterowarstwowy pokrowiec gwarantujący doskonałe zabezpieczenie samochodu przed negatywnymi wpływami warunków atmosferycznych oraz czynników zewnętrznych. Na rynku dostępne są również pokrowce ochronne z dodatkową warstwą. Są to tak zwane pokrowce antygradowe. Dodatkowa warstwa, najczęściej wykonana z pianki, chroni samochód dodatkowo przed gradem lub spadającymi z drzew kasztanami. Takie antygradowe pokrowce potrafią kosztować więcej od tradycyjnych pokrowców ochronnych. Są one dedykowane osobom, które chcą maksymalnie zadbać o swój samochód.

Decydując się na zakup ochronnego pokrowca samochodowego, postarajmy się dokładnie przeanalizować nasz wybór. Rozmiar pokrowca, materiały, z jakich jest wykonany, parametry, mocowanie, pochodzenie. To wszystko ma wpływ na efekt i naszą satysfakcję z zakupionego produktu. Chcąc zapewnić najwyższy stopień ochrony swojemu samochodowi, najlepiej sprawdzi się antygradowy pokrowiec ochronny, zwłaszcza jeżeli rzadko używamy danego pojazdu i parkujemy go pod chmurką. Oczywiście, tak jak wspominaliśmy, wybierając pokrowiec ochronny, nie warto oszczędzać i kupić produkt dobrej jakości. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór pokrowca ochronnego PREMIUM, polskiego producenta, wykonanego z najwyższej klasy europejskich materiałów, które dostępne są w naszym sklepie. Pokrowce PREMIUM, dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu na pewno znajdziesz tu rozwiązanie optymalne dla Twojego samochodu. Dodatkowo wybór pokrowca ochronnego PREMIUM to doskonały stosunek niewysokiej ceny do wysokiej jakości produktu, który zabezpieczy Wasz samochód.

Produkt dnia
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032

499,00 zł

405,69 zł

Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2

179,00 zł

145,53 zł

Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę

19,00 zł

15,45 zł

szt.
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2

499,00 zł

405,69 zł

iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000

899,00 zł

730,89 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2

479,00 zł

389,43 zł

Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023

449,00 zł

365,04 zł

Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH

55,00 zł

44,72 zł

szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2

799,00 zł

649,59 zł

Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2

549,00 zł

446,34 zł

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl