Hulajnoga elektryczna dla dorosłych
Hulajnoga elektryczna dla dorosłych

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych

Co wybrać dla siebie? Rower, motor, hulajnoga elektryczna dla dorosłych, kabriolet, motorówka, jacht. Jazda to ulubione zajęcie wielu osób. Każdy chce poczuć wiatr we włosach na drodze. Jakie pojazdy zapewnia taką przyjemność? Przeczytaj artykuł, a wybierzesz coś dla siebie.

Hulajnoga elektryczna lub zwykła do jazdy po mieście

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych to urządzenie dostępne w sklepach rowerowych lub sportowych, do kupienia lub do wypożyczenia w zależności od tego, co jest potrzebne w danej chwili. W domu hulajnoga elektryczna przyda się wielu osobom, oszczędzi czas i pieniądze tym, którzy często musieliby ją wypożyczać.

Hulajnogę elektryczną możemy wykorzystać jako środek transportu dla dorosłych do jazdy w mieście, do pracy, szkoły, na spacer i dłuższe wycieczki po okolicach. Od czasu do czasu można skorzystać z wypożyczonej hulajnogi i odstawić do dostępnej stacji. Pozostawione gdziekolwiek są zagrożeniem.

Istnieją aplikacje do wypożyczenia hulajnóg na krótszy lub dłuższy czas. Elektryczna hulajnoga zapewni szybszy dojazd do pracy na co dzień. Na zwykłej hulajnodze bez napędu trzeba włożyć więcej wysiłku w jazdę, ale to doskonała gimnastyka i sposób na zdrową sylwetkę, poprawę humoru.

Hulajnoga wyczynowa

Fot. Hulajnoga wyczynowa

Hulajnogi elektryczne dla dorosłych są masywne i szybkie, po odblokowaniu ich prędkość maksymalna może wynieść ponad 25 km/h. Na jednym ładowaniu zasięg hulajnóg elektrycznych może przekroczyć 40 km. Czas ładowania waha się w zależności od pojemności akumulatora i wynosi od 4 do 20 h

Wiele parametrów decyduje o tym, jaki będzie maksymalny zasięg hulajnogi elektrycznej, oto one:

 • moc silnika hulajnogi
 • prędkość jazdy — im szybciej będziemy się poruszać na hulajnodze, tym mniejszy zasięg
 • akumulator — jaka pojemność oraz jego stan techniczny
 • waga użytkownika
 • ilość powietrza w oponach — dobrze napompowane koła pozwolą pokonać dłuższy dystans
 • ukształtowanie terenu
 • kierunek wiatru

Pamiętaj, że hulajnogi mają różne maksymalne obciążenie, może ono wynosić:

 1. 100 kg — maksymalne obciążenie
 2. 120 kg — maksymalne obciążenie
 3. 150 kg — maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie informuje o tym, o jakiej maksymalnej wadze może być osoba, która użytkuję hulajnogę.

Hulajnogi elektryczne — oto kilka marek hulajnóg elektrycznych:

 1. Kaabo
 2. Blaupunkt
 3. Xiaomi
 4. Minimotors
 5. Techlife
 6. Ultron
 7. Motus
 8. Frugal
 9. Zero

Hulajnoga elektryczna max prędkość 25 km/h moc silnika 350W

Fot. Hulajnoga elektryczna max. prędkość 25 km/h moc silnika 350W — zasięg na jednym ładowaniu 30 km — czas ładowania 7 h

Hulajnoga elektryczna a komfort jazdy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jest ważny i od czego zależy komfort jazdy na hulajnodze?

Moc silnika to duże przyspieszenie i duża prędkość maksymalna, a dobre zawieszenie i pompowane, duże koła pojazdu to dobre wybieranie nierówności i duży komfort jazdy również po dziurach. W kilku słowach podpowiadamy, jeśli zależy Ci na dobrym wybieraniu nierówności na drodze, którą będziesz pokonywał codziennie do pracy, wówczas wybierz dobry system amortyzacji plus pompowane koła.

Niektóre modele hulajnóg dla dorosłych posiadają regulowane zawieszenie, dzięki temu będziesz mógł wyregulować je odpowiednio do swojej wagi. Waga użytkownika 150 kg będzie wymagała innego ustawienia zawieszenia niż waga kogoś, kto waży 80 kg czy 100 kg.

Również ważnym elementem są koła, które mogą być lane lub pompowane, technologia wykonania kół ma również duży wpływ na komfort podróżowania hulajnogą. Hulajnoga z kołami pompowanymi będzie bardziej komfortowa, ale również będzie łatwiej o awarię w postaci przebicia opony.

Najczęstszym powodem przebicia koła jest niewłaściwe ciśnienie w oponie. Zbyt mało napompowane koła szybciej ulegną awarii. Na dobrze napompowanych oponach prędkość maksymalna, jaką osiągnie hulajnoga, będzie wyższa niż na kołach ze zbyt niskim ciśnieniem w oponach. Zasięg na jednym ładowaniu również będzie większy przy prawidłowym ciśnieniu kół.

Komfort jazdy dzięki dobremu zawieszeniu i duża średnica pompowanych kół

Fot. Komfort jazdy dzięki dobremu zawieszeniu i duża średnica pompowanych kół

Wybierając hulajnogę elektryczną, zwróć uwagę, w jakim terenie będziesz ją użytkował.

W terenach górzystych zalecamy, by moc silnika była większa, hulajnoga wówczas łatwiej pokona drogę i osiągać będzie większe prędkości. Maksymalna prędkość najczęściej jest uzyskiwana przy jeździe po płaskim terenie lub z górki.

Można przyjąć ogólną zasadę — większa moc silnika = większa prędkość maksymalna.

Większa moc silnika często za sobą niesie większy moment obrotowy, to dzięki wyższemu momentowi obrotowemu hulajnoga łatwiej pokonuje wzniesienia. Przed zakupem hulajnogi elektrycznej warto ją przetestować i wykonać jazdę próbną, dzięki której będziemy wiedzieli, czy moc silnika w hulajnodze, która nas interesuje, jest wystarczająca.

Hulajnoga w górach

Fot. Zabierz hulajnogę w góry

Zwróćcie też uwagę na maksymalny zasięg na jednym ładowaniu. Nie kupujcie sprzętu z zasięgiem, który nie będzie dobrany do Waszych potrzeb.

Dobra hulajnoga potrafi pokonać odcinek 100 km na jednym ładowaniu, jednak cena takiego pojazdu to ponad 20ooo zł. Staraj się unikać ładowania swojego sprzętu w pracy, chyba że Twój pracodawca wyraża na to zgodę. Jeśli hulajnoga przeznaczona jest na dojazdy do pracy i zakładając, że odległość, jaką będziesz pokonywał dziennie, będzie wynosić 30 km czy 45 km to nie kupuj taniej hulajnogi, która na jednym ładowaniu w danych katalogowych ma maksymalny zasięg 45 km, bo jej realny zasięg na jednym ładowaniu nie wyniesie więcej niż 30 km. Zawsze jest tak, że dane techniczne dotyczące zasięgu na jednym ładowaniu, które podają producenci, są zawyżone, rzeczywistość to weryfikuje. Różnice danych technicznych podanych przez producenta dotyczące innych parametrów takich jak moc silnika i prędkość maksymalna będą bardzo zbliżone i znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistym użytkowaniu hulajnogi.

Hulajnoga elektryczna do pracy? Czemu nie! W końcu 30 km/h to nie tak wolno, zwłaszcza jak oszczędzimy czas, nie stojąc w korkach.

Jeśli nie hulajnoga elektryczna to może kabriolet?

Auta bez dachu to świetne rozwiązanie, żeby poczuć wiatr we włosach. Nazywają się kabriolety i oferuje je wiele marek. Ich ceny nie odbiegają od samochodów z dachem. Lepiej prezentują się na drogach i nie tylko. Istnieją także kabriolety z chowanym dachem i można używać obydwóch wersji.

W zależności od pogody poczuć wiatr we włosach lub oglądać krajobraz widziany po drodze. To świetne rozwiązanie dla osób lubiących jazdę z dachem i bez tego elementu. Podróżować kabrioletem mogą kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Samochody te ładnie się prezentują i są dostępne w wielu kolorach. Nowe i używane kabriolety można kupić w atrakcyjnych cenach.

Jak nie hulajnogą elektryczną to może jazda kabrioletem

Fot. Jak nie hulajnoga to może jazda kabriolet — prędkość max. 200 km/h — moc 140 kW

Rower miejski, górski, elektryczny

Pojechać można wszędzie, gdzie jest ścieżka rowerowa i ładne widoki po drodze. Istnieją różne rowery dopasowane do potrzeb kobiet i mężczyzn. Do jazdy po lesie i górach dobre będą rowery górskie damskie i męskie.

Sprawdzą się w trudnych warunkach. Grube opony nie zetrą się i dojedziesz na miejsce każdą ścieżką. Po miejskich dobre będą rowery miejskie męskie, damskie i dla dzieci. Wygodnie jadące po alejkach. Jeśli ktoś chce większą prędkość, wybierze rower elektryczny bezpieczny do jazdy po ulicach miast i nie tylko. Każdy z rowerów można mieć na własność.

Gdy nie ma miejsca lub ochoty, to istnieje możliwość wypożyczenia. Dostępne w wielu miastach aplikacje rowerowe na smartfon. Dowolny czas jazdy zachęca do tego, a także to, że zawsze można jeździć innym rowerem. Wypróbować, który będzie dobry dla ciebie.

 Rower elektryczny zamiast elektrycznej hulajnogi

Fot. Rower elektryczny czy hulajnoga na prąd? Hamulec hydrauliczny, duży akumulator, grube opony, moc silnika 350, max. zasięg 100 km

Rowery elektryczne zyskały uznanie

Dzisiejsza technologia bardzo korzystnie wpływa na komunikację. Wszyscy musimy przecież przemieszczać się jakoś z miejsca na miejsce. Turystyka rekreacyjna cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Wycieczki rowerowe coraz częściej organizowane są przez członków rodziny. Nic więc dziwnego, że nie tylko rowery elektryczne sprzedają się jak świeże bułeczki.

Mocny silnik, dobra marka i pojemna bateria

Wszystkie urządzenia charakteryzują się poszczególnymi parametrami. Wszystkie rowery elektryczne napędzane są silnikiem o określonej mocy. Bardzo często przekracza ona 350 Wat. Warto wspomnieć, że w polskie prawo pozwala rozwinąć maksymalnie 25 km/h.

Niemniej jednak raczej nie powinniśmy się spodziewać policji z fotoradarem zza krzaków podczas naszej turystycznej przejażdżki. W dzisiejszych czasach rowery elektryczne mogą rozwijać dużo większe prędkości. Nie trzeba mieć oczywiste prawa jazdy na taki pojazd. Niepełnoletnim wystarczy tylko karta rowerowa.

Moc silnika będzie lepiej poruszać rower i wspomagać nas w terenach górzystych. Przy dużej mocy silnika i dużym momencie obrotowym masz pewność, że jazda rowerem elektrycznym z prędkością 25 km/h czy nawet 30 km/h nie będzie żadnym wyczynem. Pamiętaj, że używanie 3 trybu wspomagania to konieczność częstszego ładowania baterii.

Rower elektryczny rysunek

Fot. Rower elektryczny rysunek

Dobry pomysł na prezent

W sezonie letnim, kiedy robi się ciepło, musimy pomyśleć o prezencie dla naszych pociech. Z pewnością dobrym pomysłem będzie rowery elektryczne. Zwłaszcza na pierwszą komunię świętą taka niespodzianka idealna.

Ceny poszczególnych pojazdów znacząco różnią się między sobą. Wszystko zależy od marki i poszczególnych parametrów technicznych. Nie bez znaczenia jest również pojemna bateria. W końcu zasięg środka lokomocji jest bardzo ważny dla użytkownika. To chyba właśnie akumulator jest najdroższym podzespołem w rowerze elektrycznym.

Hulajnogi elektryczne robią konkurencję

W dzisiejszych czasach konkurencja w każdej branży jest bardzo duża. Sprawa dotyczy również rowerów. Obecnie hulajnogi przeżywają swoisty renesans. Oczywiście te napędzane silnikiem elektrycznym.

Zwłaszcza ludzie leniwi bardzo chętnie kupują takie środki lokomocji. Niemniej jednak rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne mają oczywiście swoje wady i zalety. Zwłaszcza w okresie letnim rekreacyjna przejażdżka może być bardzo atrakcyjna. Kiedy napędzamy rowery lub hulajnogi za pomocą własnych mięśni, bardzo szybko możemy się zmęczyć, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza.

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Sprawdź to!

Motor – większa prędkość jazdy po ulicach

Wiele osób chce się szybko przemieszczać i dobry do tego będzie motor. Jechać mogą kobiety, mężczyźni, samodzielnie lub w towarzystwie. Po ulicach miast motor jedzie szybko i można poczuć wiatr w e włosach. Potrzebny będzie kask motocyklowy na głowę.

Ochroni on przed wypadkami, które mogą się zdarzyć. Przyjemnie jest bezpiecznie przemieszczać się motorem po mieście. Dłuższe lub krótsze wycieczki motorem są większym przeżyciem. Pojechać można na weekend w górach i miło spędzić czas.

Motor to pojazd dla osób mających prawo jazdy. Najlepiej też mieć doświadczenie w prowadzeniu, ale na początek można podróżować z najmniejszą prędkością. Krótkie trasy zwiększać co jakiś czas w miarę wprawy.

Motor zamiast elektrycznej hulajnogi dla dorosłych

Fot. Prędkość maksymalna 250 km/h, moc 120kW. Motor — czy hulajnoga dla dorosłych?

Skuter – dla początkujących i nie tylko

Dobre do jazdy po mieście skutery zapewnią prędkość dostosowaną do warunków. Nie jadą tak szybko, jak motor i są odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Dostępne są różne modele skuterów w sklepach. Między innymi skutery zwykłe do napełniania benzyną. Dobre dla każdego, kto chce wygodnie jeździć po mieście. Pomocne będą także skutery elektryczne dla tych, którzy chcą nowoczesne pojazdy.

Skuter prędkość maksymalna 50 km/h — czy hulajnoga elektryczna moc 1600 W?

Fot. Skuter prędkość maksymalna 50 km/h — czy hulajnoga elektryczna moc 1600 W?

Woda i wiatr we włosach – przyjemność dla większości

Na wodzie także możliwy jest wiatr we włosach. Istnieją pojazdy wodne dostępne do kupienia i wypożyczenia. Oferowane są także kursy żeglarskie dla tych, którzy chcą się nauczyć więcej. Wiedzieć, jak profesjonalnie płynąć żaglówką i nie mieć wypadku.

Przyjemnie płynie się po wodzie. Ładny widok na horyzoncie. Mnóstwo wody dookoła zachęca do skupienia się na własnych myślach. Płynąć można na wielu pojazdach wodnych. Żaglówki, motorówki, łódki, kajaki, inne. Istnieją także kursy windsurfingowe dla dzieci i dorosłych.

Motorówka moc 115KM

Fot. Motorówka na 2 osoby moc 150 KM prędkość 65 km/h

To ciekawy sprzęt wodny i na desce z żaglem można płynąć pod wiatr. Interesujące jest pływanie na wodzie w słoneczny dzień. Wiatr jest ważny w tego typu sportach, żeby była większa prędkość.

 

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele pojazdów lądowych i wodnych. Poczujesz dzięki nim wiatr we włosach i swobodę. Świetny sposób na relaks, odstresowanie, oderwanie się od rzeczywistości, która nie zawsze jest korzystna. Sport sprawia, że lepiej się czujemy na co dzień. Dodatkową przyjemnością są wymienione pojazdy i wiatr we włosach.

Jeśli chcesz wykonać jazdę próbną, dowolnym modelem hulajnogi możesz się umówić na jazdę testową i prezentację hulajnogi elektrycznej w Pabianicach lub w Łodzi na infolinii: tel. 570 140 570. Zapraszamy do kontaktu.

Bestsellery
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Produkt dnia
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2

179,00 zł

145,53 zł

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY PROMILER AL-9000 LITE

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników
Promiler iSOBER S + 2 lata kalibracji + 15szt. ustników

999,00 zł

812,20 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę

19,00 zł

15,45 zł

szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1
Alkomat dowodowy PROMILER ALP-1

1 899,00 zł

1 543,90 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Wykrywacz metali COBRA CT-1023
Wykrywacz metali COBRA CT-1023

449,00 zł

365,04 zł

Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000

899,00 zł

730,89 zł

szt.
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH

55,00 zł

44,72 zł

szt.
Tunel foliowy 2x3 m 6m2
Tunel foliowy 2x3 m 6m2

479,00 zł

389,43 zł

Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2

549,00 zł

446,34 zł

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl