Jaki tunel foliowy kupić?
Jak wybrać tunel foliowy?

Jaki tunel foliowy kupić?

- Jaki tunel foliowy kupić, by najlepiej spełniał swoje zadanie? Tunel ogrodniczy powinien wydłużyć sezon upraw od przedwiośnia do późnej jesieni. Będzie chronił nasze uprawy przed zimnem, wiatrem i szkodnikami. Tylko jak wybrać tunel ten najbardziej odpowiedni do naszego ogrodu?

 

Spis treści:

 1. Dla kogo tunele foliowe?
 2. Gdzie sprawdzą się tunele foliowe?
 3. Jaki tunel foliowy wybrać by nie był za niski? Czym się kierować?
 4. Niski tunel foliowy
 5. Wysoki tunel foliowy
 6. Jaki stelaż tunelu foliowego będzie lepszy? Metalowy czy (PCV) plastikowy?
 7. Jaki tunel foliowy kupić biały czy zielony? Jaką folię wybrać na poszycie tunelu?
 8. Okna i drzwi w tunelu foliowym
 9. Jaki kupić tunel foliowy — jedno czy wielowegetacyjny?
 10. Jaki tunel foliowy kupić na działkę? Wybrać duży tunel czy mały?
 11. Jaką długość i szerokość tunelu foliowego warto wybrać?
 12. Tunel foliowy w ogrodzie to doskonały sposób na relaks
 13. Gdzie można kupić tunel foliowy do ogrodu?
 14. Link do sklepu z tunelami foliowymi w najlepszych cenach

 

Dla kogo tunele foliowe?

Tunele foliowe przeznaczone są dla wszystkich, którzy kochają rośliny. Oraz dla tych, którzy chcą żyć zdrowo i zaoszczędzić pieniądze na zakupach w warzywniaku i mieć własną uprawę. Jak wybrać odpowiedni tunel foliowy, by najlepiej spełniał swoje zadanie? Jaki tunel foliowy kupić?

Wybór odpowiedniego tunelu jest ważną decyzją. Zakup wiąże się z inwestycją kilkuset złotych. Jednak musimy wiedzieć, że taki produkt posłuży nam przez lata, a warzywa w nim uprawiane będą zdrowsze niż kupione w sklepie. Dlatego ważne by konstrukcja tunelu była metalowa i trwała.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU TUNELU W NASZYM SKLEPIE — WYSYŁKA DPD GRATIS

Kup tunel foliowy w naszym sklepie — Tunel foliowy 3x6 w najlepszej cenie

 

Dla kogo tunel foliowy?

Rys. Dla kogo tunel foliowy?

 

Gdzie sprawdzą się tunele foliowe?

Tunele foliowe świetnie się sprawdzą w roli przydomowego ogródka.

Czy chcielibyście uprawiać warzywa takie jak pomidory, ogórki, czy paprykę? Jeśli tak, to zakup tunelu będzie doskonałym rozwiązaniem.

Uprawę w tunelu łatwo rozpoczniesz. Dla każdego niesamowitą przyjemnością będzie spożywanie, chociażby warzyw, które samodzielnie wyhoduje. Takie plony smakują najlepiej, ale jaki tunel foliowy kupić?

Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnię chcemy przeznaczyć na przydomowy ogródek. Na rynku możemy znaleźć wiele wariantów oraz rozmiarów tuneli foliowych. Odpowiedni wybór tunelu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, nie będzie łatwym zadaniem. Postaramy się Wam pomóc.

 

Jaki tunel foliowy kupić?

Fot. Tunel foliowy pokryty zieloną folią

 

Jaki tunel foliowy wybrać by nie był za niski? Czym się kierować?

Tunel foliowy niski, czy wysoki? Jaki tunel foliowy wybrać by miał prawidłową wysokość? Zakup niskiego nie będzie problemem, ponieważ jest to prosta i tania konstrukcja. Jeśli zdecydujemy się wybrać tunel wyższy, musimy się liczyć z wyższą ceną. Tylko czy potrzebujemy wysoki tunel? Sprawdźmy to.

Niski tunel foliowy

Niskie tunele możemy również z bez trudu wykonać samodzielnie z łatwo dostępnych materiałów. Jednakże wybierając niski tunel foliowy, musimy się liczyć z różnego rodzaju niedogodnościami. Wysokość niskiego tunelu zwykle nie przekracza 1,5 m. Przez to wewnątrz tunelu nie jesteśmy w stanie poruszać się i wykonywać prac pielęgnacyjnych. Rośliny będziemy musieli dobrze przygotować przed zamontowaniem tunelu. Kolejna okazja do ich pielęgnacji będzie dopiero po jego demontażu.

Wysoki tunel foliowy

Wysokie tunele mają zwykle 2 m wysokości. Dzięki czemu bez problemu będziemy mogli się poruszać między naszymi roślinami. Oczywiście wyższe tunele są stosunkowo droższe, jednak zwykle jest to minimalna różnica cenowa. Komfort, jaki zyskamy, może nam zrekompensować wyższą cenę tunelu. Wysoki tunel będzie bardziej komfortowy pod względem użytkowania.

Czy już wiecie jaki tunel foliowy kupić?

Tunel foliowy wysokości 2 metrów

Fot. Jaka wysokość tunelu foliowego będzie najlepsza?

 

Jaki stelaż tunelu foliowego będzie lepszy? Metalowy czy (PCV) plastikowy?

Kolejnym dylematem przy wyborze tunelu foliowego, jest stelaż, a właściwie jego wybór. Jaki stelaż tunelu wybrać metalowy czy plastikowy?

Do wyboru mamy stelaż konstrukcji z tworzyw sztucznych (rurek PCV) czy metalowy. Właśnie te drugie konstrukcje zyskują coraz większą popularność wśród kupujących.

Konstrukcje z PCV Są lekkie, łatwo je przenieść. Dodatkowo mogą pozostać na zewnątrz przez cały rok. Nie korodują i wytrzymują duże wahania temperatur. W przypadku tunelu o konstrukcji z rurek PCV, zimą wystarczy zdemontować poszycie. Sama konstrukcja może spokojnie przeczekać do kolejnego sezonu.

Trwałość tworzywa jest również bardzo dobra, dodatkowo producenci dają dwuletnią gwarancję na tunele.

Lekkie konstrukcje z tworzyw PCV z łatwością możemy przenosić.

Wystarczą dwie osoby, by zmienić miejsce położenia tunelu. Lekkość konstrukcji niestety często staje się również wadą tuneli foliowych.

Wystarczy silniejszy wiatr i może przewrócić tunel.

Czy już wiecie jaki tunel foliowy kupić, by był najlepszy do Waszych zastosowań?

 

Jaki stelaż kupić do tunelu foliowego?

Rys. Metalowy stelaż tunelu foliowego

Tunele foliowe ze stelażem z rurek PCV wymagają montażu w miejscach osłoniętych od wiatru.

Dużo bardziej praktycznym, może się okazać wybór tunelu foliowego z metalowym stelażem.

Jest dużo cięższy od stelażu z rurek PCV. Dzięki czemu lepiej trzyma się gruntu i silne podmuchy wiatru mu niestraszne.

Metalowe stelaże są wzmocnione poprzez mocowanie poszczególnych elementów na śruby.

Konstrukcja wykonana jest z podwójnie ocynkowanych stalowych profili. Dzięki czemu stelaż zabezpieczony jest przed korozją.

Podwójne profile stosowane w górnej części, dodatkowo stabilizują całą konstrukcję.

Tunele ze stelażem stalowym są częściej wybierane, pomimo że są droższe.

Tunele foliowe ze względu na solidną konstrukcję z metalowym stelażem są bardzo chętnie wybierane.

Taki namiot foliowy doskonale pasuje do naszych warunków klimatycznych.

Pamiętaj, koniecznie zwróć uwagę, by rurki stelaża były grube. Konstrukcje tuneli w naszym sklepie mają rurki o solidne rurki o grubości 25 mm.

 

Jakie są najlepsze odmiany pomidorów do tunelu foliowego?

 

Jaki tunel foliowy kupić biały czy zielony? Jaką folię wybrać na poszycie tunelu?

Wybierając tunel foliowy, warto również zwrócić uwagę na rodzaj folii poszycia tunelu.

Do wyboru, na poszycie tunelu są różne rodzaje folii. Folia perforowana, w której jest wiele małych otworów umożliwiające lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz. Perforowane poszycie sprawia, że dużo ciężej utrzymać temperaturę i wysoką wilgotność powietrza. Jest to wymagane podczas uprawy roślin ciepłolubnych.

Drugą z opcji poszycia tuneli jest folia bez perforacji. Pod takim poszyciem wnętrze dobrze utrzymuje ciepło i wilgotność powietrza. Dodatkowo dużo szybciej tunel się nagrzewa. Wybierając na tunel poszycie z bez perforacji, pamiętajmy o częstym wietrzeniu wnętrza. W innym przypadku rośliny mogą się zaparzyć.

Taki rodzaj poszycia pokrywającego tunel należy wybrać tylko wtedy, gdy będziemy odwiedzać ogródek codziennie. Kolejnym rozwiązaniem jest poszycie filtrujące szkodliwe promienie UV. Dzięki temu niski współczynnik odbicia światła zapewnia wysoką przepuszczalność promieniowania słonecznego. Warto o tym pomyśleć, ponieważ dobrze to wpłynie na rozwój naszych roślin. Tunele pokryte zieloną folią filtrującą szkodliwe promienie UV, są dodatkowo wzmocnione. Dzięki wgrzanej w poszycie siatce polipropylenowej.

Tego typu foliowe tunele charakteryzują się zielonym kolorem folii. Właśnie takie znajdziecie w naszej ofercie.

Jakość roślin uprawiana w tunelach z pokryciem zielonej folii będzie wyższa, a uprawy większe. Dlatego warto o tym pomyśleć podczas wyboru. Zielony tunel ogrodowy wydłuży sezon do późnej jesieni. Pozwoli się długo cieszyć zbiorami świeżych warzyw.

Tunel foliowy pokryty zieloną folią

Fot. Tunel foliowy 3x6 m pokryty zieloną folią taką, jaka jest w naszym sklepie Neomaniak.pl

 

Okna i drzwi w tunelu foliowym

Każdy z naszych tuneli foliowych, posiada odpowiednią liczbę praktycznych okien z moskitierą i drzwi. Dzięki tym walorom wietrzenie wnętrza będzie dziecinnie łatwe. Bez obaw, że do środka dostaną się niechciane, szkodliwe owady.

Drzwi i okna w tunelu foliowym to ważny element

Rys. Drzwi i okna w tunelu foliowym to ważny element

 

Jaki kupić tunel foliowy — jedno czy wielowegetacyjny?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Zależy, czy tunel ma służyć do krótkiej uprawy, czy w cyklu ciągłym.

Tunel foliowy jednowegetacyjny nadaje się wyłącznie do upraw poza gorącym okresem letnim. Jest to związane z brakiem odpowiedniej wentylacji i chłodzenia w upalne dni.

Tunel wielowegetacyjny posiada okna i przynajmniej jedną parę drzwi. Dzięki temu możemy odpowiednio wietrzyć środek. Łatwiej w upalne dni obniżyć wysoką temperaturę. Cykl produkcji w namiocie wielowegetacyjnym można powtarzać wielokrotnie przez cały rok.

Jaki tunel foliowy kupić na działkę? Wybrać duży tunel czy mały?

Czym się kierować podczas zakupu?

Przede wszystkim, na początek musimy wiedzieć gdzie stanie tunel foliowy? Jaką kwotę możemy na niego przeznaczyć? Wybierając miejsce docelowe, pamiętajmy o kilku ważnych aspektach. Miejsce na tunel musi być dobrze nasłonecznione. W miarę możliwości powinno być osłonięte od silnych podmuchów wiatru.

Najlepiej, jeżeli postawimy tunel wzdłuż linii północ — południe. Tak, by rzędy roślin wewnątrz również rosły wzdłuż tej linii. Dzięki takiemu usytuowaniu tunelu w ogrodzie rośliny będą miały zapewniony najlepszy dostęp światła. Należy pamiętać, że w pobliżu miejsca, gdzie stanie tunel powinno być źródło wody. Będziemy mogli z niego korzystać podczas podlewania roślin. Warto na to zwrócić uwagę.

Jaką długość i szerokość tunelu foliowego warto wybrać?

Gdy wybierzemy już odpowiednie miejsce, możemy określić, jaki duży tunel foliowy kupić.

Szerokość tunelu foliowego powinna być dostosowana do wielkości naszych upraw.

Najwięksi miłośnicy przydomowych ogródków wybierają zwykle tunele o szerokości 3 m. Nie bez powodu. Należy pamiętać, że zalecana szerokość grządki w uprawach roślin to około 1,2 m. Dzięki czemu możemy swobodnie dostać się do roślin rosnących w środku grządki. Do swobodnego poruszania się między grządkami wystarczy nam ścieżka o szerokości około 30 cm.

Pod tunelem o szerokości 3 m, dwie grządki o szerokości 1,2 m oraz ścieżka, dadzą swobodne pole do rozrastania się roślin. Bezie można się swobodnie poruszać między grządkami.

Długość tunelu uzależniona będzie wielkością naszej działki, na której chcemy go postawić. Statystycznie najczęściej wybierany przez domowych ogrodników jest tunel foliowy 3X6 m. 18 m2 (folia zielona perforowana). To powierzchnia, pozwalająca na swobodne uprawy roślin na potrzeby własne.

Mniejszych tuneli można używać, gdy mamy mało miejsca do montażu tunelu 3x6 m. Pamiętajcie również, by folia na pokrycie tunelu była perforowana i zielona. Zwiększy to Wasze uprawy. Oczywiście są również zwolennicy białych tuneli. Jednak pamiętajmy, że kolor zielony będzie dawał większe plony warzyw niż biały.

 

Sadzonki pomidorów rozsadzane w tunelach foliowych

Fot. Sadzonki pomidorów rozsadzane w tunelach foliowych

 

Tunel foliowy w ogrodzie to doskonały sposób na relaks

Prace przy roślinach doskonale wpływają na rozładowanie stresu i złej energii.

Wystarczy kilka chwil spędzonych w ogrodzie, by wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy.

Przy uprawie na przykład własnych warzyw lub roślin, może to być nie tylko hobby, ale również doskonała terapia dla naszego zdrowia.

Dzięki temu, że będziecie posiadać tunel foliowy w ogrodzie, Wasze samopoczucie znacząco wzrośnie.

 

Relaks - uprawa roślin w tunelu foliowym

Fot. Relaks - uprawa roślin w tunelu foliowym

 

Gdzie można kupić tunel foliowy do ogrodu?

W sklepie Neomaniak.pl posiadamy duży wybór tuneli foliowych.

Tunele foliowe występują w kilku wariantach wielkościowych:

 

Montaż tunelu to dziecinnie prosta sprawa, nawet dziecko sobie z tym poradzi.

Montaż nie powinien sprawić większych problemów i każdy powinien sobie spokojnie z nim poradzić. Cała konstrukcja i stelaż tunelu są solidne, a folia wytrzymała. Rurki naszego tunelu ogrodniczego mają średnicę 25 mm, przy czym są grubościenne. Przy wyborze tunelu zwróć uwagę, by rurki nie były cieńsze niż 25 mm.

Wielu klientów nie zwraca na to uwagi. To jest kluczowy element, by tunel wytrzymał wiele sezonów i nie połamał się od wiatru.

Folię — membranę, która jest poszyciem tunelu, dobraliśmy najlepszą na rynku 1400mg/1m2. To bardzo gruba i wytrzymała folia tworząca mikroklimat. Warzywa lubią odpowiednią wilgotność powietrza, którą w dużej mierze wspomaga nasz tunel ogrodniczy.

Sprzedajemy wyłącznie tunele foliowe sprawdzonego producenta — PLONOS.

Podczas montażu należy pamiętać o zabezpieczeniu tunelu przed silnym wiatrem.

Nie zapomnijcie o solidnym zakotwieniu konstrukcji tunelu do podłoża!

Namiot foliowy w zestawie posiada wszystkie potrzebne elementy do jego montażu.

Wystarczy jeszcze włożyć trochę pracy w montaż i tunel gotowy. Od teraz będziemy mogli cieszyć się własnym przydomowym ogródkiem.

Tunel foliowy 3x6 18m2

Rys. Tunel foliowy 3x6 = 18m2 z pokryciem zieloną, perforowaną folią dostępny w sklepie neomaniak.pl

 

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU TUNELU 3X6m lub innych wymiarów dostępnych w naszym sklepie Neomaniak.pl

 

Teraz dla wszystkich Klientów wysyłka kurierem DPD GRATIS!

Tunel foliowy (ogrodowy) możesz również zamówić telefonicznie tel. 570 140 570.

Jest możliwość odbioru osobistego w Pabianicach — Sklep ul. Łaska 80A.

Bestsellery
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima
Alkomat PROMILER iSOBER 30 + mata na szybę lato/zima

569,00 zł

462,60 zł

szt.
Produkt dnia
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2
Tunel foliowy 2,5x4 m 10m2

549,00 zł

446,34 zł

Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2
Tunel foliowy 3x4,5 m 13,5m2

749,00 zł

608,94 zł

Tunel foliowy 2x4,5m 9m2
Tunel foliowy 2x4,5m 9m2

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji
Alkomat PRO X-3 + 12 m-cy kalibracji + 3 lata gwarancji

349,00 zł

283,74 zł

szt.
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069
Wykrywacz Metali COBRA CT-1069

299,00 zł

243,09 zł

szt.
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę
Mata przeciwsłoneczna i antyszronowa na szybę

19,00 zł

15,45 zł

szt.
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000
Alkomat elektrochemiczny PROMILER AL-9000

899,00 zł

730,89 zł

szt.
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji
Alkomat AL-8000 PLUS + 12 m-cy kalibracji

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2
Folia na tunel foliowy 2x3 m 6m2

179,00 zł

145,53 zł

 Miernik Pomiaru Chloru i pH
Miernik Pomiaru Chloru i pH

55,00 zł

44,72 zł

szt.
Tunel foliowy 3x6 m 18m2
Tunel foliowy 3x6 m 18m2

799,00 zł

649,59 zł

Wykrywacz Metali COBRA CT-1032
Wykrywacz Metali COBRA CT-1032

499,00 zł

405,69 zł

Alkomat Promiler AL-8000 SILVER
Alkomat Promiler AL-8000 SILVER

599,00 zł

486,99 zł

szt.
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka
iBlow alkomat POLICYJNY bezustnikowy świeczka

1 659,00 zł

1 348,78 zł

szt.

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl