Dlaczego alkoholik kłamie?
Dlaczego alkoholik kłamie?

Kłamstwa osoby uzależnionej od alkoholu są mocno zakorzenione w jego poczuciu winy względem siebie i swojego otoczenia. Alkoholik, będący w późnym stadium uzależnienia, marnując swoje kolejne dni na oddawanie się nałogowi, wewnętrznie dostrzega swój problem. Z jednej strony czuje, że źle postępuje, a z drugiej zaś, że pragnie wytłumaczyć sobie i innym, że nie jest z nim jeszcze tak źle. Ucieka się do licznych kłamstw, które generują kolejne problemy. To one składają się na złożony wizerunek osoby niepewnej i pozbawionej kontroli nad swoim życiem.

czytaj całość »
Czy pijak i alkoholik to dwie różne postawy?
Czy pijak i alkoholik to dwie różne postawy?

Według WHO spożycie alkoholu w Polsce to średnio 10,4 litra na jednego obywatela w skali całego roku 2016. W kolejnych czterech latach wynik ten utrzymuje się na poziomie 9,4- 9,5 litra na głowę. W tym około 15% rodaków spożywa rocznie ponad 12 litrów. Niewątpliwie Polska to kraj, w którym alkohol jest niezbędnym elementem imprezy towarzyskiej, świąt, urodzin, imienin, a nawet celebracji kupna nowego samochodu.

czytaj całość »
Kiedy pracodawca może poddać pracownika badaniu alkomatem?
Kiedy pracodawca może poddać pracownika badaniu alkomatem?

Ileż razy obowiązek stawienia się w pracy ogranicza, a przede wszystkim, stawia nas do pionu podczas spotkań towarzyskich, na których spożywamy napoje alkoholowe? Uświadamiamy sobie wówczas, że obowiązuje nas pewien limit rozrywki, dzięki któremu następnego dnia będziemy mogli efektywnie i co najważniejsze na trzeźwo wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Czasem kalkulujemy i przeliczamy, aby tylko w momencie stawienia się w pracy nie mieć choćby krzty promila alkoholu we krwi. 

czytaj całość »
Zmiana limitu alkoholu we krwi we wszystkich krajach UE
Zmiana limitu alkoholu we krwi we wszystkich krajach UE

Według danych Komisji Europejskiej liczba zgonów spowodowanych wypadkiem drogowym w ubiegłym 2019 roku wynosi około 22 800. Od kilku lat możemy zaobserwować w tej statystyce tendencję spadkową, natomiast z roku na rok różnica robi się coraz mniejsza. W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa i wiążącej się z nią ograniczonej mobilności ludzi zapewne się ona utrzyma. 

czytaj całość »
Nowe alkomaty nie pozwolą pijanemu kierowcy jeździć!
Nowe alkomaty nie pozwolą pijanemu kierowcy jeździć!

Do kierowców na całym świecie docierają informacje o coraz bardziej inteligentnych systemach zabezpieczeń, które mają być odgórnie montowane w ich samochodach. Jak zawsze celem takich zabiegów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Największe przerażenie budzi rzecz jasna automatyczny kontroler prędkości, który sprawi, że można będzie przemieszczać się wyłącznie z taką szybkością, na jaką pozwalają przepisy ruchu drogowego. A jak wiadomo – mało kto sumiennie i rzetelnie ich przestrzega. Jednym z objawów ich nieprzestrzegania jest jazda po spożyciu alkoholu.

czytaj całość »
E - papierosy - Czy ich użycie ma wpływ na badanie alkomatem?
E - papierosy - Czy ich użycie ma wpływ na badanie alkomatem?

Rynek alkomatów wciąż się rozwija, pojawiają się nowe modele alkomatów osobistych, jak i policyjnych. Pomimo że w nowoczesnych alkomatach stosuje się wysokiej jakości, bardzo czułe sensory, podczas kontroli trzeźwości i tak należy postępować dokładnie, według procedur, aby uniknąć niechcianego, sfałszowanego wyniku. Jak wiemy dym papierosowy, jest substancją, która może negatywnie wpłynąć na działanie alkomatu, szczególnie alkomatów półprzewodnikowych. Wykonanie pomiaru alkomatem tuż po zapaleniu papierosa może doprowadzić do rozkalibrowania alkomatu lub uszkodzenia sensora. 

czytaj całość »
Przeliczanie stężenia alkoholu z mg/L na promile.
Przeliczanie stężenia alkoholu z mg/L na promile.

Przeliczanie stężenia alkoholu z mg/L na promile.

Jednym z najpopularniejszych mierników trzeźwości jest promil (‰). Większość alkomatów osobistych wskazuje od razu wynik badania trzeźwości w promilach, dla wygody użytkowników. Istnieje również inny miernik badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Mierzy się je w mg/L, czyli miligramy na litr dm3 wydychanego powietrza.

czytaj całość »
Promiler AL 8000 PLUS błąd error jak odblokować?
Promiler AL 8000 PLUS error jak odblokować?

Błąd Error w alkomacie PROMILER AL-8000 PLUS

Alkomat PROMILER AL-8000 ma rozbudowaną elektronikę i zaawansowane funkcje, które za użytkownika pilnują terminu, kiedy ma nastąpić kalibracja alkomatu. Jeżeli przekroczysz wymagany termin kalibracji, na LCD wyświetli się komunikat "CAL", a następnie "Error" po tym czasie alkomat będzie się wyłączał. Po przeprowadzeniu kalibracji AL-8000 PLUS wróci do ustawień fabrycznych, umożliwiając ponownie pomiary do następnej kalibracji.

czytaj całość »
Jak działa alkomat policyjny?
Jak działa alkomat policyjny?

Zasada działania alkomatu policyjnego jest bardzo podobna do działania droższych alkomatów elektrochemicznych. Policja aktualnie używa dwóch rodzai alkomatów. Pierwszy z nich to alkomat przesiewowy popularnie zwany świeczką lub alkomatem bezustnikowym. Żółta tuba, którą wielu z Was miało przyjemność (lub nie przyjemność) się zetknąć w trakcie akcji organizowanych przez policję "trzeźwy poranek" to właśnie ten alkomat. W tej chwili najszybszym alkomatem przesiewowym jest urządzenie koreańskiego, największego na świecie producenta alkomatów o nazwie iBlow marki PROMILER.

czytaj całość »
Nowe przepisy ruchu drogowego 2020r.
Nowe przepisy ruchu drogowego 2020r.

Co nowego wnoszą w życie kierowców nowe przepisy ruchu drogowego 2020r? Patrząc na wciąż rosnącą statystykę wypadków drogowych, potrąceń pieszych, utraty przez kierowców prawa jazdy na okres trzech miesięcy, czy też zatrzymań nietrzeźwych kierowców, działająca przy Ministerstwie Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego chce wprowadzić znaczne zmiany w przepisach. Niektóre zmiany weszły już w życie pod koniec 2019 roku, inne zaczęły obowiązywać z dniem 1 stycznia 2020, a na kolejne zmiany możemy liczyć w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

czytaj całość »
Badanie alkomatem podczas epidemii koronawirusa w Polsce.
Badanie alkomatem podczas epidemii koronawirusa w Polsce.

Jak ma się sprawa koronawirusa podczas badania alkomatem?

Wybuch epidemii koronawirusa COVID - 19 wywołał ogromne zamieszanie na całym świecie. Co prawda Polska jest krajem, który w skali świata nie ma najwięcej zakażeń, jednak obostrzenia związane z przeciwdziałaniem koronawirusa są bardzo rozległe. Opuszczaj dom jedynie w ważnych celach, na przykład wyjście do pracy, spacer z psem czy zrobienie najpotrzebniejszych zakupów, to tylko jeden z wielu przykładów wprowadzonych obostrzeń. Jak wiemy COVID - 19 przenoszony jest drogą kropelkową. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ludzie używają maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji.

czytaj całość »
Alkomaty dowodowe. Jak działają i kto ich używa?
Alkomaty dowodowe. Czym są i kto ich używa?

Jeśli wynik badania alkomatem będzie wykorzystany w sprawie sądowej, wówczas niezbędny jest alkomat dowodowy! Często zdarzają się sytuacje, w których badanie zwykłym alkomatem nie wystarczy. Może być tak, że będziemy potrzebować niezbitych dowodów na temat stanu trzeźwości danej osoby, chociażby w prowadzonej dalej sprawie sądowej. W takich sytuacjach ważną rolę odgrywają właśnie alkomaty dowodowe. Jest to sprzęt najwyższej jakości, niezwykle precyzyjne alkomaty z wyjątkowo czułym sensorem elektrochemicznym, dzięki którym wyniki uzyskane przy pomiarach z wykorzystaniem alkomatu dowodowego mogą służyć jako dowód w sprawie. Kalibracja alkomatu dowodowego wymagana jest co 6 miesięcy.

czytaj całość »
Historia powstania alkomatu. Kto go wynalazł?
Powstanie alkomatu - fakty historyczne

Historia powstania alkomatu rozpoczęła się w 1874 roku, gdy angielski doktor Francis E. Anstie odkrył, że powietrze wydychane przez osoby, które spożyły wcześniej trunek alkoholowy, nie zawiera w składzie jedynie azotu, tlenu i dwutlenku węgla. Doktor stwierdził wówczas, że w wydychanym powietrzu znajduje się również alkohol. To przełomowe odkrycie angielskiego uczonego nie miało wówczas większego znaczenia, gdyż pierwszy prototyp alkomatu stworzono prawie pół wieku później. Przez ten czas fabryki samochodowe otwierały nowe oddziały na świecie, wzrastała sprzedaż pojazdów, niestety nie brakowało wtedy również pijanych kierowców.

czytaj całość »
Jak prawidłowo używać alkomat?
Jak prawidłowo używać alkomat?

Alkomat to urządzenie, które jak każdy sprzęt elektroniczny wymaga od nas prawidłowej obsługi. Tylko prawidłowe używanie alkomatu sprawi, że będziemy mogli się przez długi czas cieszyć z jego prawidłowego działania. Statystyki podają, że ponad 80% użytkowników nie czyta instrukcji obsługi. Błąd! Przy alkomacie jest to wyjątkowo istotna sprawa, dlatego mocno Was namawiamy do zapoznania się z minimalną ilością informacji, które są niezbędne podczas użytkowania alkomatu.

czytaj całość »
Jaki alkomat wybrać?
Jak wybrać alkomat?

Zamierzasz w najbliższym czasie zakupić alkomat? Nie wiesz jaki alkomat wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu? Postaramy Ci się przybliżyć ten temat i pomóc przy zakupie i wyborze dobrego alkomatu, a nie zabawki udającej alkomat. Nie kieruj się wyłącznie ceną zakupu! To błędne myślenie, które prowadzi w złą stronę! Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę by urządzenie spełniało Twoje wymogi. Wystarczy, że będziesz trzymać się sprawdzonych zasad, a wybór i zakup alkomatu stanie się prosty!

czytaj całość »
Jak działa alkomat? Zasada działania i budowa alkomatu.
Jak działa alkomat i jak jest zbudowany?

Profesjonalny alkomat elektrochemiczny to zaawansowane urządzenie, które wymaga regularnego wyspecjalizowanego serwisu oraz systematycznej kalibracji. Jak jest zbudowany alkomat elektrochemiczny i jak działa? Na jakiej podstawie wskazuje odczyt alkoholu w wydychanym powietrzu? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat budowy i działania alkomatu w poniższym artykule. 

czytaj całość »
Co wybrać? Profesjonalny alkomat, czy jednorazowy alkotest?
Co wybrać? Profesjonalny alkomat, czy jednorazowy alkotest?

Społeczeństwo przez lata spiera się, co do używania jednorazowych alkotestów. Niektórzy się przekonali do ich wiarygodności inni, wręcz przeciwnie. Jednorazowe alkotesty są alternatywą dla alkomatów od dawna. Ich pierwszą i jedną z ważniejszych przesłanek do społeczeństwa jest niska cena. Co wybrać? Alkomat czy alkotest?

czytaj całość »

Infolinia:

Telefon: 570 140 570

Email: sklep@neomaniak.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl